Σελίδα 7 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 56789 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 61 έως 70 από 81

Θέμα: Παπουτσια για τεννις

  1. #61
    Junior Member Το avatar του χρήστη TUPAC_RIP
    Εγγραφή
    30-04-2016
    Περιοχή
    Καλλιθέα Ηλικία:........... 30 ετών
    Μηνύματα
    93
    Παιζω σε σκληρα γηπεδα αλλα και σε συνθετικο χορτο. Η τεχνικη μου πιστευω ειναι καλη καθως παιζω απο το Δημοτικο Σχολειο (για 9 χρόνια) αλλα με πολλα χρονια κενο μεχρι τωρα.

    Τι θα μου ταιριαζε πιστευετε;

    Nike Air Vapor Advantage (http://www.sportsdirect.com/nike-air...lcode=14532237)

    Nike Air Courtballistec 4.1 (http://www.heavenofbrands.com/gr/cat...view/id/138893)

    Nike Air Cage Court (http://www.heavenofbrands.com/gr/cat...f=bestprice.gr)

    NIKE AIR CAGE ADVANTAGE (http://www.energysport.gr/eshop/andr...-0047643750000)
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη TUPAC_RIP : 10-05-16 στις 02:57

  2. #62
    Junior Member
    Εγγραφή
    21-03-2013
    Μηνύματα
    247
    Από SportsDirect εν μέσω capital controls δεν μπορείς να ψωνίσεις εκτός αν έχεις λογαριασμό σε ξένη τράπεζα.
    Το μόνο μαγαζί του εξωτερικού που δέχεται αγορές από Ελλάδα με χρήση κάρτας (πιστωτικής, χρεωστικής ή προπληρωμένης) ελληνικής τράπεζας είναι το Tennis Point χωρίς καμία επιπλέον χρέωση. Τα πράγματα έρχονται οδικώς και κάνουν περίπου 8 ημερολογιακές ημέρες.
    Κάποιοι ψωνίζουν από Tennis Warehouse Europe με χρήση PayPal αλλά δεν ξέρω πως γίνεται και νομίζω έχει και προμήθεια.
    Καλή επιτυχία...

  3. #63
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Simplicius Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα BABOLAT είναι λίγο μεγαλούτσικα...
    Παραγγέλνω βασιζόμενος στο US νούμερο και την πατησα με τα Babolat.

    Πχ. η αναλογία της Nike είναι US 13 = UK 12 = EU 47.5
    ενώ εκείνη της Babolat είναι US 13 = UK 12.5 = EU 48 ...

    Οπότε να τα πάρεις βάσει UK ή EU. Κατά τα άλλα το παπούτσι σε πλάτος είναι
    πιο κοντά στα Nike (μέτριο προς φαρδύ δηλ.) και όχι προς τα (στενά) Adidas.

    Εμπειρία έχω μόνο τα Babolat V-Pro All Court, με τα οποία δεν τρελλάθηκα,
    κυρίως από θέμα άνεσης του πάτου... Τους άλλαξα με άλλους και κάπως καλύτερα..

    Βέβαια τα πήρα τιμή χώμα... Τριαντακάτι ευρώ με τα μεταφορικά.
    Πάντως αυτά φοράω προς το παρόν. Και από αντοχή μια χαρά.

    Κοίτα αυτόν τον πίνακα για τις διααφορές ανά εταιρεία...

    ΠΙΝΑΚΑΣ ΑΝΑΛΟΓΙΑΣ ΜΕΓΕΘΩΝ ΠΑΠΟΥΤΣΙΩΝ ΑΝΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ
    παραδοξως στο αμαζον και στο tw λενε το αντιθετο σχετικα με το μεγεθος για τα propulse. βεβαια εφερε μονο ενα κομματι και το πουλησε αμεσα οποτε παλι δεν το προλαβα. ασε που στην προηγουμενη μου εστειλαν μια τρυπια μπλουζα και δυο lotto μπλουζακια τραγικης ποιοτητας....

    μονο τα baricade club εχει πλεον στο νουμερο μου αλλα στην ελλαδα κανουν 5 ευρω παραπανω.

  4. #64

    Παπουτσια..

    Καλησπέρα , πρόσφατα αγόρασα τα νέα παπούτσια του novak djokovic , όμως μου φαίνονται αρκετά σκληρά με αποτέλεσμα μετά από λίγο τρέξιμο να αρχίζω να αισθάνομαι πολύ έντονα κραδασμούς (σαν δονήσεις στο πέλμα του ποδιού). Επίσης πιέζονται τα δυο μεγάλα δαχτυλα στα πόδια μου με αποτελεσμα να βγάζω φουσκαλες με το παραμικρο. Μια φορά κιόλας απέκτησα κ αιμάτωμα! Τι μπορώ να κάνω γι αυτό; σκεφτόμουν να πάρω ακόμα και ένα ζευγάρι παπουτσια να ειναι πιο μαλακά κ άνετα.. γενικά τι μου προτείνετε;;

  5. #65
    Η γνώμη μου είναι asics και μόνο asics..τελικά. Πήρα τα resolution 6 τελευταία και είναι ακριβώς ότι χρειαζόμουν!

  6. #66
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο konstantinosbgs Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η γνώμη μου είναι asics και μόνο asics..τελικά. Πήρα τα resolution 6 τελευταία και είναι ακριβώς ότι χρειαζόμουν!
    Είναι από τα πιο μαλακά και αντικραδασμικά της αγοράς αλλά συγκεκριμένα το 6 έχει loose upper και με τον καιρό που ανοίγει δεν δένει σταθερά το πόδι. Στο 7 το έχουν διορθώσει με πιο σκληρό upper. Eγώ την έχω καταβρει με το Ubersonic 2. Έχει το θεικό πάτημα και το response του Vapor χωρίς να χτυπάει το πάνω μέρος (που στο vapor είναι σκληρό) και είναι μαλακό όσο πρέπει..... ούτε σκληρό όσο τα vapor/barricade αλλά ούτε και σαν στρώμα νερού που είναι το resolution. Το barricade boost ποτέ μου δε με βόλεψε ένιωθα να με στραγγαλίζει κάθε φορά που το φόραγα θέλει μεγάλη περίοδο break in.... ίσως ότι πιο στιβαρό/σταθερό έχω φορέσει αλλά πολύ stiff.

  7. #67
    Junior Member
    Εγγραφή
    25-03-2017
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    12
    Εχει μερικους μηνες που ξεκινησα το τεννις.

    Παιζω σε χωμα και η (βιαστικη) επιλογη που εκανα σε παπουτσι ηταν το Nike Air Zoom Ultra.
    Δεν με βολεψε καθολου ενω και η στηριξη που προσφερει στο ποδι ειναι ανεπαρκης.

    Θα δοκιμασω κατι αλλο συντομα.




    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #68
    Junior Member
    Εγγραφή
    17-03-2016
    Μηνύματα
    191
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο DJTaurus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι από τα πιο μαλακά και αντικραδασμικά της αγοράς αλλά συγκεκριμένα το 6 έχει loose upper και με τον καιρό που ανοίγει δεν δένει σταθερά το πόδι. Στο 7 το έχουν διορθώσει με πιο σκληρό upper. Eγώ την έχω καταβρει με το Ubersonic 2. Έχει το θεικό πάτημα και το response του Vapor χωρίς να χτυπάει το πάνω μέρος (που στο vapor είναι σκληρό) και είναι μαλακό όσο πρέπει..... ούτε σκληρό όσο τα vapor/barricade αλλά ούτε και σαν στρώμα νερού που είναι το resolution. Το barricade boost ποτέ μου δε με βόλεψε ένιωθα να με στραγγαλίζει κάθε φορά που το φόραγα θέλει μεγάλη περίοδο break in.... ίσως ότι πιο στιβαρό/σταθερό έχω φορέσει αλλά πολύ stiff.
    Πήρα το Asics Gel Solution Speed 3 CLAY και μου δημιουργεί προβληματα στον αχίλλειο. Ενώ το barricade boost όχι. Γιατί άραγε?Κατά τα άλλα πολύ καλό παπούτσι. Το Adidas Adizero Ubersonic 2 εννοείς εσύ?Σαν απόσβεση και βάρος καλό?

  9. #69

    Παπουτσια για τεννις

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jeep2008 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πήρα το Asics Gel Solution Speed 3 CLAY και μου δημιουργεί προβληματα στον αχίλλειο. Ενώ το barricade boost όχι. Γιατί άραγε?Κατά τα άλλα πολύ καλό παπούτσι. Το Adidas Adizero Ubersonic 2 εννοείς εσύ?Σαν απόσβεση και βάρος καλό?
    Ναι το ubersonic 2 εννοώ. Χωρίς να παίζει μαλακά έχει πολύ καλή απόσβεση για lightweight. Σε πατήματα και stop n go είναι top με καλύτερο rebound από vapor & με την διπλή σχεδόν διάρκεια. Πολύ μαλακό το πάνω μέρος δεν το νιώθεις σχεδόν καθόλου και απλά επαρκές δέσιμο στο πόδι. Αυτό τον καιρό παίζω και με το resolution 7.....έχει γίνει ακόμα καλύτερο σε απόσβεση κραδασμών από το ήδη κορυφαίο 6 και επιτέλους βελτίωσαν και το θέμα κρατήματος που δεν λοκαρε καλά το πέλμα και ένιωθες ότι πλέει. Είναι πιο συμπαγές παρότι μαλάκωσε κ αυτό στο forefoot. Επισης αγόρασα και barricade boost 17 που διαβάζω ότι πλέον είναι πιο soft και δεν θέλουν τόσο μεγάλο break in αλλά δεν τα έχω δοκιμάσει ακόμα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη DJTaurus : 05-05-17 στις 10:13

  10. #70
    Junior Member
    Εγγραφή
    19-03-2014
    Μηνύματα
    88
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο DJTaurus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι το ubersonic 2 εννοώ. Χωρίς να παίζει μαλακά έχει πολύ καλή απόσβεση για lightweight. Σε πατήματα και stop n go είναι top με καλύτερο rebound από vapor & με την διπλή σχεδόν διάρκεια. Πολύ μαλακό το πάνω μέρος δεν το νιώθεις σχεδόν καθόλου και απλά επαρκές δέσιμο στο πόδι. Αυτό τον καιρό παίζω και με το resolution 7.....έχει γίνει ακόμα καλύτερο σε απόσβεση κραδασμών από το ήδη κορυφαίο 6 και επιτέλους βελτίωσαν και το θέμα κρατήματος που δεν λοκαρε καλά το πέλμα και ένιωθες ότι πλέει. Είναι πιο συμπαγές παρότι μαλάκωσε κ αυτό στο forefoot. Επισης αγόρασα και barricade boost 17 που διαβάζω ότι πλέον είναι πιο soft και δεν θέλουν τόσο μεγάλο break in αλλά δεν τα έχω δοκιμάσει ακόμα.
    Εχω αλλάξει 4 ζευγαρια resolution 6 και πάντα ήμουν πολυ ευχαριστημένος απο θέμα αντοχής άνεσης και ειδικά απο θεμα κραδασμών.Εντάξει δεν φτάνουν τα vapors στο θεμα ανεσης αλλα βγάζουν πάνω απο δίμηνο :P .
    Εδώ και μια βδομάδα φοραω τα resolution 7. Εμένα μου φαίνονται πολύ πιο ****** απο τα 6 πιο ελαφρια και πιο ανετα. Αλλα σε αποτομες αλλαγες κατευθυνσης δεν τα νιωθω τοσο σταθερα οσο τα προηγουμενα.

Σελίδα 7 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 56789 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας