Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 14 από 14

Θέμα: ΑΓΟΡΑ ΤΗΣ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑΣ ΒΑΒΟΛΑΤ ΑΕΡΟ!

  1. #11
    Φιλε simplicius γιατι αυτο;
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Simplicius Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι να (ξανα)πούμε;
    Δύο από τα χειρότερα πλέγματα, στις κατηγορίες τους!
    Και σε εντελώς άκυρη τιμή...

  2. #12
    Senior Member Το avatar του χρήστη Simplicius
    Εγγραφή
    19-02-2012
    Περιοχή
    Attica
    Μηνύματα
    1.322
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο johnble Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε simplicius γιατι αυτο;
    Πραγματικά δε ξέρω φίλε μου... Όντως είναι απορίας άξιο!
    H Babolat είναι μια εταιρεία με πολύ μακρόχρονη ιστορία στην κατασκευή πλεγμάτων.
    Αυτή τη δουλειά έκανε μέχρι πριν λίγα χρόνια που άρχισε να βγάζει και ρακέτες.

    Το γιατί - αυτή τουλάχιστον τη στιγμή - τα πλέγματά της είναι τόσο πίσω από τον ανταγωνισμό και γιατί έχουν 2πλάσια, 3πλάσια και γενικώς πολλαπλάσια τιμή από τα άλλα, ενώ είναι πολλάκις χειρότερα δεν το ξέρω.
    Πιθανότατα έχει ρίξει όλο το βάρος της στις ρακέτες - όπου και το πολύ χρήμα - και δεν παίρνει στα σοβαρά τις "κλωστές" των λιγοστών ευρώ...
    Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο.
    Αντίθετα άλλοι, κυρίως "μικροί" που ειδικεύονται στις χορδές (όλων των "μεγάλων" τα πλέγματα είναι γενικά για ψιλοκλάματα) ψάχνονται και εξελίσσονται καθώς αυτές οι μικρές εταιρείες "ζουν" μόνο από αυτά...
    Αυτή είναι η μόνη λογική εξήγηση που μπορώ να δώσω...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Simplicius : 11-03-14 στις 23:53

  3. #13
    Οποτε την επομενη φορα που θα πλεξω τι να επιλεξω;
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Simplicius Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πραγματικά δε ξέρω φίλε μου... Όντως είναι απορίας άξιο!
    H Babolat είναι μια εταιρεία με πολύ μακρόχρονη ιστορία στην κατασκευή πλεγμάτων.
    Αυτή τη δουλειά έκανε μέχρι πριν λίγα χρόνια που άρχισε να βγάζει και ρακέτες.

    Το γιατί - αυτή τουλάχιστον τη στιγμή - τα πλέγματά της είναι τόσο πίσω από τον ανταγωνισμό και γιατί έχουν 2πλάσια, 3πλάσια και γενικώς πολλαπλάσια τιμή από τα άλλα, ενώ είναι πολλάκις χειρότερα δεν το ξέρω.
    Πιθανότατα έχει ρίξει όλο το βάρος της στις ρακέτες - όπου και το πολύ χρήμα - και δεν παίρνει στα σοβαρά τις "κλωστές" των λιγοστών ευρώ...
    Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο.
    Αντίθετα άλλοι, κυρίως "μικροί" που ειδικεύονται στις χορδές (όλων των "μεγάλων" τα πλέγματα είναι γενικά για ψιλοκλάματα) ψάχνονται και εξελίσσονται καθώς αυτές οι μικρές εταιρείες "ζουν" μόνο από αυτά...
    Αυτή είναι η μόνη λογική εξήγηση που μπορώ να δώσω...

  4. #14
    Senior Member Το avatar του χρήστη Simplicius
    Εγγραφή
    19-02-2012
    Περιοχή
    Attica
    Μηνύματα
    1.322
    .
    Φίλε johnble, ας συνεχίσουμε εάν θέλεις τη συζήτηση για πλέξιμο ρακέτας και πλέγματα στο σχετικό τομέα ΕΔΩ.

    Στο θέμα του link θα βρεις διάφορες πληροφορίες. Εάν δε σε καλύψουν, κάνε κάποια πιο συγκεκριμένη ερώτηση (τι χαρακτηριστικά θέλεις να έχει το πλέγμα) και τα ξαναλέμε!

    Άμα ψάξεις καλά-καλά, θα βρεις διάσπαρτες και άλλες αναφορές για πλέγματα στο forum, μέσα σε αγγελίες και αλλού!!!!

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας