Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 7 από 7

Θέμα: tennis elbow

  1. #1

    tennis elbow

    καλημερα....εχει καποιος αποψη για το tenex absorber albow και τα αποτελασματα του η καποια αλλη συμβουλη για το tennis elbow... ευχαριστω

  2. #2
    Junior Member
    Εγγραφή
    01-05-2010
    Μηνύματα
    158
    Δεν ξερω για το συγκεκριμενο προιον.
    Εγω χρησιμοποιω καποιο αναλογο σαν αυτο που σου παραθετω στο link και ειμαι ευχαριστημενος αλλα αν δεν προσεχεις οτι και να βαλεις θα αργα ή γρηγορα θα εχεις παλι προβληματα.

    http://www.babolat.com/#/tennis/us/p...-Elbow-support

    Συμβουλες:
    Πολυ καλες διατασεις πριν και μετα (ψαξε στο ιντερνετ για ασκησεις, θα βρεις), ασκησεις ενδυναμωσης με βαρη και παντα παγο στο σημειο του αγκωνα μετα από καθε ασκηση.
    Αν παιζεις συχνα και με ενταση καλό θα ήταν να κοιταξεις να παιζεις με μια ρακετα όχι κατω από 300 γρμ. Οι ελαφριες ρακετες αποροφουν λίγοτερο την πιεση/δύναμη της μπαλας και κατα συνέπεια δεχεται και το χερι σου μεγαλυτερη πιεση.
    Το ποιο σημαντικόόμως ειναι να εχεις πολύ σωστη τεχνική στα χτυπηματα σου.

  3. #3
    gia des to tenease.com mhpws se vohthhsw.egw to exw parageilei kai perimenw apo auto na dw prokoph...meta an den doulepsei tha paw gia velonismo...fysikotherapies vohthane poly ligo enw ta lastixa den vohthane kai poly,apla prostateuoun...

  4. #4
    Junior Member
    Εγγραφή
    06-09-2011
    Περιοχή
    nea makry
    Μηνύματα
    1
    εγώ έχω δοκιμάσει και τα δύο και το tenex absorber albow και αυτό http://www.babolat.com/#/tennis/us/p...-Elbow-support αλλά κανένα από τα δύο δεν έκανε τίποτα τώρα για να ξεπεράσεισ το tennis elbow πρέπει να το ξεκουράσεις να κάνεις φυσικοθεραπείες και μετά φυσικά ενδυνάμωση μόνο έτσι θα απαλλαχτείς από αυτό , τώρα η ρακέτα πρέπει να σε προφιλάζει όσο το δυνατόν περισσότερο γίνεται υπάρχουν ρακέτες τελευταίας τεχνολογίας γνωστής εταιρίας που απορροφούν κάποιο μέρος το κραδασμών , επίσεις η τάση του πλέγματος και το πλέγμα παίζει ρόλο άμα έχεις tennis elbow δεν πρέπει να παίζεις με πολυεστερικά πλέγματα καλύτερα είναι τα συνθετικά και η τάση του πλέγματος πρέπει να είναι αρκετά χαμηλή γύρος στα 22- 23 κιλά

  5. #5

  6. #6
    an thes na swtheis mia gia panta pare tenease.com

  7. #7
    Senior Member Το avatar του χρήστη Simplicius
    Εγγραφή
    19-02-2012
    Περιοχή
    Attica
    Μηνύματα
    1.325
    Συζήτηση για το ίδιο θέμα δηλαδή για το Tennis Elbow και ΕΔΩ.

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας