Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 15 από 15

Θέμα: Διαφωνία για κανονισμό περι λετ

  1. #11
    Junior Member Το avatar του χρήστη thanasis68
    Εγγραφή
    12-02-2011
    Περιοχή
    θεσσαλονικη δυτικά
    Μηνύματα
    177
    σας ευχαριστώ θερμά...
    εγώ δεν διαφωνω σε τίποτα μαζί σας, αντιθέτως...
    η προπονήτρια μου διαφωνεί μαζί μου για το συγκεκριμένο θέμα,,,
    και δεν ξέρω πως να την πεισω οτι εκείνη κάνει λάθος
    μερικές φορες οταν παίζουμε κάνει τον διαιτητή και ετσι προέκυψε θέμα θεωρητικό, οχι ευτυχώς πρακτικό γιατί αλλιως θα διαφωνούσαμε ακόμη χιχι...

    σημερα θα τις δειξω τον κανονισμό αναλυτικά

    αλεξβεντ οπως επισημαίνεις στο συμπληρωματικό σου ποστ,
    και εγω ετσι το θυμαμαι από τις τηλεοπτικές μεταδόσεις που συχνά παρακολουθω
    δηλαδη λέει ο διαιτητής λετ και μετά λέει ανάλογα με την περίπτωση first service η second service, ;όσες φορές και αν χρειαστεί, και 2 και 3 και 4 φορές,
    το σερβίς συνέχεια επαναλαμβάνεται, με την προυπόθεση πάντα οτι η μπάλα μετά το φιλέ βρίσκει το γήπεδο του σερβίς του αντιπάλου`

  2. #12
    Junior Member Το avatar του χρήστη thanasis68
    Εγγραφή
    12-02-2011
    Περιοχή
    θεσσαλονικη δυτικά
    Μηνύματα
    177
    η προπονήτρια μας ειναι αμετάπειστη...
    ετσι εκεινη πιστεύει οτι μονο 2 φορές μπορει να επαναληφθεί το σερβίς, οταν βρίσκει διχτι και πέφτι στο αντιπαλο έδαφος,
    ενώ εγω πιστεύω οτι οσες φορές και να πέσει η μπαλα στο αντιπαλο έδαφος από σερβις το σερβίς επαναλαμβάνεται μεχρι να μην βρει δίχτι...

    ετσι το λέει ο κανονισμός, βαση βιβλιαράκι που εχει από τα ΤΕΦΑΑ, μου λέει...

    μηπως εννοει το σερβις λετ στο δευτερο σερβις που δεν επαναλαμβάνεται ο πόντος που λέει ο κανονισμός...
    εχω σηκώσει τα χερια ψηλα για να της το εξηγήσω καλύτερα

  3. #13
    Εκτός του ότι έχω Level 1 και το θέμα που αναφέρεις μας το είχαν τονίσει(διαιτητές Level 3), σήμερα σε αγώνα μου για ενωσιακό πρωτάθλημα σερβιρά 2 φορές συνεχόμενα let, ο επιδιαιτητής παρών, και φυσικά δεν είπε κάτι,απλά σέρβιρα και τρίτη φορά.

    Άμα είναι αγύριστο κεφάλι δεν νομίζω ότι μπορείς να κάνεις κάτι.....

  4. #14
    Θανάση, οι πληροφορίες που σου μεταφέραμε ήταν τσεκαρισμένες από διεθνείς διαιτητές, και ο Αλέξης έκανε το ίδιο...Το σημαντικό είναι εσύ να ξέρεις το σωστό. Τώρα αν η προπονήτριά σου είναι αγύριστο κεφάλι και δε θέλει έστω να επιβεβαιώσει από αξιόπιστη πηγή αν αυτό που υποστηρίζει ειναι σωστό, η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά...
    tennisnews.gr
    Το Τένις στην Ελλάδα

  5. #15
    Junior Member Το avatar του χρήστη thanasis68
    Εγγραφή
    12-02-2011
    Περιοχή
    θεσσαλονικη δυτικά
    Μηνύματα
    177
    παιδιά σας ευχαριστώ και πάλι για τον κόπο και τον χρόνο που διαθέσατε για να το επιβεβαιώσετε...

    να ειστε καλά και το φόρουμ να ειναι καλά, να γίνουμε περισσότεροι και να συζητάμε ομορφα και ωραία γύρω από αυτο το υπέροχο άθλημα

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας