Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4

Θέμα: ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ

  1. #1

    ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ

    Ο πρώτος τίτλος της Παπαμιχαήλ είναι γεγονός!


    Η Δέσποινα Παπαμιχαήλ, έπειτα από μία εκλπηκτική σε εξέλιξη αναμέτρηση, της οποίας το τέλος είχατε τη δυνατότητα να παρακολουθήσετε LIVE μέσα από το tennisnews.gr, επικράτησε της Γερμανίδας Anna Zaja με 2-1 σετ, κατακτώντας τον 1ο τίτλο σε επίπεδο ITF Futures Γυναικών, και λέμε πρώτο γιατί αν συνεχίσει με την ίδια προσήλωση την προσπάθεια που κάνει είναι σίγουρο πως θα ακολουθήσουν και άλλοι...


    Η Δέσποινα ξεκίνησε για ένα ακόμη παιχνίδι όχι πολύ δυνατά, με αποτέλεσμα να χάσει το πρώτο σετ με 6-3. Στο δεύτερο σετ πήρε τα πάνω της και ισοφάρησε τον τελικό σε 1-1 σετς. Το τρίτο σετ είχε χιτσκοκικό φινάλε, αφού η Δέσποινα φάνηκε να αποχαιρετά τις ελπίδες της για κατάκτηση του τίτλου με το καλημέρα, αφού βρέθηκε να χάνει με 3-0 και 4-1 με την Γερμανίδα να ελέγχει το παιχνίδι...


    Η Ηπειρώτισα πρωταθλήτρια δεν είχε πει όμως ακόμη την τελευταία της κουβέντα...Με αντεπίθεση διαρκείας, και αφού κράτησε το πολύτιμο σερβίς της για να μειώσει σε 4-2, έδωσε το καλύτερο της εαυτό στο κρισιμότερο game του παιχνιδιού για να κάνει το break και να μειώσει σε 4-3, αναπτερώνοντας τις ελπίδες της και έχοντας την αμέριστη συμπαράσταση του πολυπληθούς κοινού κατάφερε να ισοφαρήσει το ματς σε 4-4 και να δει στα μάτια την Γερμανίδα αντίπαλό της.


    Ο αγώνας πήγε στο 5-5, εκεί όπου η Δέσποινα έκανε ένα ακόμη break για να σερβίρει για τον τίτλο, τον οποίο κατέκτησε στο επόμενο game, έχοντας καταφέρει μια μεγάλη διπλή ανατροπή κατά τη διάρκεια του αγώνα....


    Το tennisnews επικοινώνησε αμέσως μετά τη νίκη της Δέσποινας η οποία μας έκανε τις ακόλουθες δηλώσεις:


    "Είμαι πολύ χαρούμενη για τη νίκη μου αυτή, ήταν ένα δύσκολο παιχνίδι, αλλά στις κρίσιμες στιγμές η ψυχολογία μου με βοήθησε πολύ να μη τα παρατήσω όταν ήμουν πίσω στο σκορ. Θα ήθελα να ευχαριστήσω ιδιαίτερα τον προπονητή μου Riccardo Rodriguez"
    tennisnews.gr
    Το Τένις στην Ελλάδα

  2. #2
    Από ιστοσελίδα ΕΦΟΑ...(http://efoa.gr/index.php?option=com_...ents&Itemid=61)
    ...Η 17χρονη πρωταθλήτρια κατά την τελετή των απονομών, ευχαρίστησε τους διοργανωτές για την άψογη διεξαγωγή των αγώνων και δήλωσε πως ο αγώνας της με την Γερμανίδα Zaja ήταν ο καλύτερος της καριέρας της. Φυσικά δεν παρέλειψε να ευχαριστήσει την ακαδημία της, "Sanchez", που βρίσκεται στην Ισπανία όπου και διαμένει τον τελευταίο χρόνο
    Η Δέσποινα Παπαμιχαήλ προπονείται και μένει μόνιμα εδώ και ένα χρόνο περίπου στην Ακαδημία 'Juan Carlos Ferrero Equelite'

    Διαβάστε τι δήλωνε πριν λίγους μήνες για αυτό...
    http://www.tennisnews.gr/inside-tenn...ichail-ferrero
    tennisnews.gr
    Το Τένις στην Ελλάδα

  3. #3
    Η ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΟΟΔΕΥΣΕΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΑΝ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΣΤΕΙΛΑΝ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΚΑΙΡΟΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟΙ ΚΑΙ ΤΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΟΛΩΝ ΧΑΛΙΑ!!! ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΤΙ ΠΕΡΝΑΝΕ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ!!

    ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΟΜΩΣ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΒΓΟΥΝ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΤΑΛΕΝΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΠΟΤΕ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΔΙΑΚΡΙΘΟΥΝ

    ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΕΔΩ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΟΠΩΣ ΣΤΗΝ ΙΣΠΑΝΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΔΕΣΠΟΙΝΑ???
    ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΓΩΝΕΣ ΚΑΙ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΠΟΥ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΕΣΤΩ ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ???
    ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΛΙΚΑ Η ΥΠΟΔΟΜΗ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΑΘΛΗΤΕΣ ΟΠΩΣ ΣΤΗΝ ΙΣΠΑΝΙΑ ΠΟΥ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 15-20 ΧΡΟΝΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΑΡΙΣΑΝ ΝΑ ΧΤΙΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΣΙΓΑ-ΣΙΓΑ ΝΑ ΑΠΟΔΙΔΟΥΝ????

    ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΟΧΙ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ!!!

    ΤΟ ΠΟΙΟΙ ΦΤΑΙΝΕ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΘΑ ΤΟ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ ΤΟ ΚΑΚΟ Η ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ???

  4. #4
    #415-Career High Ranking!

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας