Σελίδα 5 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 50 από 70

Θέμα: Group III, Europe-10-15 Μαΐου 2010 - ΟΑΚΑ

  1. #41
    Φιλε abdul, επειδη φαινεται πως ξέρεις πολλα, πες μας σε παρακαλω, μηπως ο καλοβελώνης κάνει ότι του λέει ο ζαννιας? πες μας περσι γιατί πήρε 3 παιχτες και δεν πήρε 4 και εμεινε με τους τραυματίες? μήπως πάλι για να μη πάρει τον γεμουχίδη?

    επίσης αυτό που λες είναι λάθος...ο 4ος αθλητής ειναι ο οικονομίδης και όχι ο γεμουχίδης που ειναι 3ος...

    Η λογική σου οτι ο Γεμουχίδης δεν έχει μέλλον, είναι άσχετο με το αν θα έπρεπε να ειναι στην εθνική...με την ιδια σου λογική έχει μέλλον ο καπογιαννης που επαιξε μονο στα ελληνικα τουρνουα φέτος και πουθενα αλλου? τι έκανε ο καπογιαννης ως τζουνιορ και τι έκανε ο γεμουχίδης? Αν την επιλογή την έκανε ο Καλοβελώνης καθάρα και ανεπηρέαστος, τότε ΔΕΝ κανει πολύ απλά για αυτή τη δουλειά...αν κανεις σύγκριση Καπογιαννη - Γεμουχίδη δεν είναι δύνατόν να διαλέξεις τον πρώτο...Αλλά δε πιστεύω πως αυτός έκανε την επιλογή...Η επιλογή του Καπογιαννη ειναι του Ζαννια, και οσοι ασχολουνται με το αθλημα το ξερουν καλα...

    Οσο για την Μολδαβία και τη Γεωργία είναι σίγουρο πως έχουν πολύ καλύτερες ομοσπονδιες και ομοσπονδιακό προπονητη με προσωπικότητα και όχι φερέφωνα του εκάστωτε προέδρου...καθώς και κανόνες για το πως απαρτίζεται η εθνική, κάτι που εδώ δεν έχουμε...

  2. #42
    Junior Member
    Εγγραφή
    09-05-2010
    Μηνύματα
    13
    egw sou lew oti omospondiakos dialegi pion tha valei gia to kalo tis omada!Kai pes mou se parakalo ektos apo ton ikonomidi pou travmatistike stin televtea sinantisi pou eixan krithei ola pios allos travmatistike??Wraia pes oti eperne ton gemouchidi tha epaize pisteveis oti tha epeze????? a kai kati pou eida twra file mpes sto link kai des ligo ekei pou leei -greece:
    http://www.daviscup.com/results/eu3.asp?lstYear=2010
    thelo apadisis!!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη abdul : 09-05-10 στις 21:13 Αιτία: lathos

  3. #43
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο abdul Εμφάνιση μηνυμάτων
    egw sou lew oti omospondiakos dialegi pion tha valei gia na vouithisi tin omada!
    Κάτσε το "εγώ σου λέω", δεν καταλαβαίνω ποιός είσαι εσύ. Εάν θέλεις μου λες ποιός είσαι εσύ για να με πείσεις. Διαφορετικά να μου επιτρέψεις να μείνω στα επίσημα κείμενα της ΕΦΟΑ και όχι στα λόγια σου, γιατί αυτά μου φαντάζουν πιο "επώνυμα" και σύμφωνα με το νόμο, πιο "επίσημα"...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο abdul Εμφάνιση μηνυμάτων
    Wraia pes oti eperne ton gemouchidi tha epaize pisteveis oti tha epeze?????
    Δεν έχει σημασία τι πιστεύω εγώ. Βέβαια εγώ λέω ότι θα έπαιζε, γιατί να μην παίξει. Δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιος να θέλει να πάει στην Εθνική (και ο Γεμουχίδης θέλει) και να μην θέλει να παίξει. Εάν ρωτάς εάν θα κέρδιζε; Με ποιόν αντίπαλο; Γιατί το να λες ότι θα έχανε με όποιον παίκτη και εάν έπαιζε είναι μάλλον μια επικίνδυνη γενικότητα η οποία θα μπορούσε να ισχύει για τον καθένα.

    Δεν κρίνω εάν ο Γεμουχίδης ή ο Σερκεδάκης ή ο Μίκος ή ο Καπόγιαννης είναι πιο καλός ο ένας από τον άλλο. Το δικό μου "πρόβλημα" είναι να αλλάζουμε τα κριτήρια όπως θέλουμε κάθε φορά. Ποιό θα είναι το κίνητρο για ένα κανινούριο παιδί να πάει στην εθνική; Εσύ που ίσως είσαι παίκτης, τι πρέπει να κάνεις για να μπεις στην εθνική ομάδα; Πρέπει να φτάσεις σε Νο μεγαλύτερο από το 600 και θα μπεις; (Αλήθεια αναρωτήθηκες γιατί είναι 600 και όχι 400 ή 800 ή 1000; Γιατί και για αυτό υπάρχει παρελθόν).

    Και εάν είσαι 601; Τι θα γίνει; Θα πρέπει ο κος Ζαννιάς εκείνη την εποχή να αποφασίσει ότι εμπιστεύεται τον Καλοβελώνη (ή τον προπονητή που θα είναι τότε) και ο "Καλοβελώνης" να πιστεύει σε σένα για να παίξεις;

    Για μένα η ουσία είναι να υπάρχουν τα ίδια μέτρα και σταθμά για όλους, γνωστά από την αρχή. Γιατί δεν είναι η διαδικασία επιλογής γνωστή από 1/1/2010; Γιατί αλλάζει; Και πότε αλλάζει;

  4. #44
    Junior Member
    Εγγραφή
    09-05-2010
    Μηνύματα
    13
    http://www.daviscup.com/results/eu3.asp?lstYear=2010 mpeite sto link kai dite episima pious telika katevasame!!! kai sxoliasteto!!alla dite prwta kala

  5. #45
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο abdul Εμφάνιση μηνυμάτων
    a kai kati pou eida twra file mpes sto link kai des ligo ekei pou leei -greece:
    http://www.daviscup.com/results/eu3.asp?lstYear=2010
    thelo apadisis!!!!
    Εγώ να σου απαντήσω; Μήπως πρέπει να απαντήσει η ΕΦΟΑ γιατί στο site της γράφει για τη σύνθεση της ομάδας:

    "Οι παίκτες που επέλεξε ο ομοσπονδιακός τεχνικός, Γιώργος Καλοβελώνης για τους αγώνες είναι οι: Θόδωρος Αγγελίνος, 25 χρονών, Νο 432 στον κόσμο στο απλό και Νο 1174 στο διπλό. Κωνσταντίνος Οικονομίδης, 32 χρονών, Νο 925 στον κόσμο στο απλό (Νο 112 το 2007) και Νο 972 στο διπλό (Νο 152 το 2007). Αλέξανδρος Γιακούποβιτς, 28 χρονών, Νο 500 στο μονό και Νο 470 στο διπλό. Χάρης Καπόγιιαννης, 20 χρονών, Νο 1110 στον κόσμο."

    Ποιός λέει αλήθεια; Μάλλον ούτε στο site του Davis Cup δεν έχουν καταλάβει πως έγινε η επιλογή.
    Τώρα μήπως πρέπει να μου απαντήσεις εσύ;

  6. #46
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο abdul Εμφάνιση μηνυμάτων
    http://www.daviscup.com/results/eu3.asp?lstYear=2010 mpeite sto link kai dite episima pious telika katevasame!!! kai sxoliasteto!!alla dite prwta kala
    Κατεβάσαμε το Μαζαράκη που έχει σταματήσει να παίζει εννοείς;
    Ο Βασίλης έχει πρόβλημα και απέχει από τους αγώνες εδώ και μήνες. Με αμφίβολη την επαγγελματική του πορεία.
    Εάν θέλεις να πιστέψουμε πως η ΕΦΟΑ επίσημα έστειλε αυτή τη σύνθεση, τότε είμαι σίγουρος πως η ΕΦΟΑ δεν ασχολείται πια με το τένις!

    Αλλά επειδή δεν μου αρέσει η ειρωνεία...είναι προφανές πως κάποιος έστειλε λάθος πληροφορία στη διοργανώτρια αρχή. Και για αυτό υπάρχουν ευθύνες βέβαια...αλλά τι λέω τώρα...

  7. #47
    Junior Member
    Εγγραφή
    09-05-2010
    Μηνύματα
    13
    aplos o kirios kalovelonis televtea stigmi alakse tin sinthesi tis omadas! kai tha paiksei o mazarakis anti tou gemouchidi kai vasika kala ekane gt den sigrinonte mazarakis me gemouchidi!Kai o mazarakis einai 3 kai oxi o gemouchidis ara....kalitera na min milaei o paroulis!

  8. #48
    Junior Member
    Εγγραφή
    09-05-2010
    Μηνύματα
    13
    kala tha doume avrio pios tha paiksei to mono sigouro oti den tha paiksei o paris !!!

  9. #49
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο abdul Εμφάνιση μηνυμάτων
    aplos o kirios kalovelonis televtea stigmi alakse tin sinthesi tis omadas!
    Θα ήταν εύκολο να ενημερωθεί και η ομοσπονδία για αυτή την αλλαγή ώστε να ενημερώσει με τη σειρά της όσους ενδιαφέρονται;
    Μπορείς να ενημερώσεις και τον κ. Θεοδωρόπουλο στην ΕΦΟΑ να κάνει update το επίσημο site της Ομοσπονδίας;

    Ο κ. Καλοβελώνης έκανε νέα εκτίμηση της δυναμικής των παικτών από το Σάββατο στις 11:00, που είναι η ανακοίνωση μέχρι σήμερα Κυριακή στις 21:30 και βρήκε ότι άλλαξε η δυναμική των παικτών από αυτούς που είχε αρχικά εκτιμήσει ότι αξίζουν να παίξουν;

    Εάν έχει έρθει η ώρα για ανέκδοτα να μου το πείτε να πω και εγώ κανά καλό...γιατί μέχρι στιμής όλα τα ανέκδοτα είναι χάλια που ακούω Abdul!

  10. #50
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο abdul Εμφάνιση μηνυμάτων
    to mono sigouro oti den tha paiksei o paris !!!
    Αυτό είναι σίγουρο. Τελικά μου φαίνεται δεν έχεις ασχοληθεί και πολύ με το αντικείμενο. Τζάμπα συζητάμε!

Σελίδα 5 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας