Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 33 από 33

Θέμα: Πλέγματα Dyreex σε τιμές **reel set και κάτω**

  1. #31
    Junior Member
    Εγγραφή
    29-11-2021
    Μηνύματα
    345
    Ό,τι λες έτσι είναι. Εγώ από την πλευρά μου, αυτό που μοιράζομαι είναι τι αίσθηση παίρνω στα καθαρά χτυπήματα, ώστε ο μέσος παίκτης του επιπέδου μου (+/-) να έχει μία εικόνα από κάποιον που όντως έχει παίξει πχ με την χορδή για την οποία μιλάει συνοδευόμενη με κάποιο βίντεο. Βιντεάκι ανεβάζω δειγματοληπτικά π.χ. κάποιες μπαλιές.
    Στον ρυθμό που παίζω αυτή τη στιγμή κυρίως με την Diadem Elevate βάζοντας σε αυτήν τα ίδια κιλά 21-23 max κάποιες διαφορές είναι χτυπητές: δύναμη, σκληρότητα, αίσθηση (πες το dwell-time, κούριο-mute ή responsive), κάποιες διαφορές είναι ξεκάθαρα φανερές. Το Alu Tour πχ δεν έχει καμία σχέση με το Kirschbaum Max Power.

  2. #32
    Junior Member
    Εγγραφή
    29-11-2021
    Μηνύματα
    345
    Κρατάει ένα 75-80% της αρχικής αίσθησης το Alu Tour 1.25. Eιδικά από την απέναντι μεριά που το έπαιξα άλλο ένα καλό εικοσάλεπτο για το τέλος, πολύ προβλέψιμο στο forehand. Μετράει και ότι είμαι πιο εξοικειωμένος με την Elevate που την παίζω δύο χρόνια. Καλό πλέγμα αυτό πάντως.

    To Black Edge 1.25 παίζει 90% το ίδιο, αλλά την πρώτη φορά δεν είχε παιχτεί τόσο δυνατά όσο το Alu Tour. Ξαναλέω, τα χαρακτηριστικά του είναι πανομοιότυπα με του Kirschbaum XPlosive Speed: μαλακό - το καταλαβαίνεις και όταν το σπας στη χορδή με τα δάχτυλα, ότι είναι πιο μαλακό από Alu Tour για παράδειγμα - , "πιάνει" καλά την μπάλα στο top-spin και από δύναμη είναι οκ, όχι κάτι τρελό σε δύναμη, αλλά υπόψιν ότι είναι 20μμ η Speed.

    https://www.youtube.com/watch?v=2Khym06o_4E

  3. #33
    Junior Member
    Εγγραφή
    29-11-2021
    Μηνύματα
    345
    Το Alu Tour 1.25 μετά από 6+ ώρες, αισθάνομαι ότι είναι στο 70%- του πώς έπαιζε κατά την πρώτη ώρα.

    Αρχικά, ενώ είχε σύντομοd well-time, υπήρχε μία αίσθηση σαν η μπάλα να κολλούσε στο πλέγμα για λίγο, δίνοντας έτσι πολύ καλή αίσθηση Κοντρόλ, να ανακατευθύνω τις μπάλες που μου έρχονταν. Είναι αυτό το "buttery" feel που λέμε. Με τις ώρες να μαζεύονται, έχει γίνει κάπως πιο δυνατό, μειώνοντας κάπως το Κοντρόλ, δηλαδή ορισμένες μπαλιές που τις χτύπησα σωστά μου φύγανε κάπως μακριά, όχι ψηλά. Σίγουρα για προχωρημένους παίκτες που αλλάζουν μετά από max 3-4 ώρες, θεωρώ ότι είναι καλή επιλογή.

    https://www.youtube.com/watch?v=goI1gD7kEHE

    Το Black Edge 1.25 έχει γίνει ακόμα πιο μαλακό. Η Speed MP έχει στενά κουτάκια στο sweet-spot, αλλά και πάλι νιώθω ότι έχω καλύτερο Κοντρόλ χτυπώντας με top-spin μπαλιές από το δικό μου κέντρο στο κέντρο του απέναντι, παρά φλατ όπως με το RS Lyon 1.25 και το Kirschbaum Flash 1.25. To Flash είναι πιο εύκολο για 'μένα αλλά το έχω ξαναπαίξει οπότε το ξέρω πάνω-κάτω. Το Black Edge θα έπαιζε καλύτερα στην Diadem Elevate που έχει πιο ανοικτή πλέξη, θεωρώ. Βέβαια, θα κράταγε λιγότερο. Εδώ στην Speed έχει γίνει πιο μαλακό, αλλά έχει ψωμί ακόμα.

    https://www.youtube.com/watch?v=OUzMdnzqe1A

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας