Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 8 από 8

Θέμα: Prince Synergy 98 L3)

  1. #1
    Junior Member
    Εγγραφή
    29-11-2021
    Μηνύματα
    345

    Prince Synergy 98 L3)

    Βάζω την Synergy 98 προς πώληση, αν ενδιαφέρεται κάποιος στα 65€ με μεταφορικά μέσα σε κατάστημα ΕΛΤΑ. Καινούργια έχει στα 100€.

    Παιγμένη από 'μένα 6- ώρες. Έχει μόνο ένα σημαδάκι στο αριστερό μέρος της κεφαλής από άλλον, που την είχα αφήσει κάποιες μέρες που έλειπα.

    Πλεγμένη με παιγμενο 3- ώρες Kirschbaum Evolution 1.25.

    Αγορασμένη από Tennis Pro 10/11/2023 (με αντίστοιχα έγγραφα).

    Ίδια φάση με την Prestige MP 18*19 2021. 330+ swingweight, πολύ απαιτητικό για το επίπεδό μου. Πιο ευκίνητη από την Prestige, λόγω χαμηλότερου στατικού βάρους και πιο γρήγορης αιώρησης.

    * δεκτές ανταλλαγές με διαφορά από μέρους μου και βλέπουμε.

    IMG_20231217_192502.jpg

  2. #2
    Junior Member
    Εγγραφή
    29-11-2021
    Μηνύματα
    345
    Ανανέωση και δεκτή ανταλλαγή με Prince Tour 95 (2015) λαβής 3. Αναλόγως την κατάστασή της, καλύπτω διαφορά.

  3. #3
    Junior Member
    Εγγραφή
    29-11-2021
    Μηνύματα
    345
    Ανανέωση για πώληση ή ανταλλαγή με κάτι με λιγότερο swingweight. 100άρα ή 98άρα, όχι πιο παχιά από 22-23mm και βάρος άπλεκτο >= 290 γρ.

  4. #4
    Junior Member
    Εγγραφή
    29-11-2021
    Μηνύματα
    345
    Πήγα να στείλω έναν φάκελο με Box Now και είχα μαζί μου και μία ρακέτα να δω αν χωράει στο μήκος της θυρίδας.

    Με κουτί δεν χωράει.

    Χωρίς κουτί, τυλιγμένη με φουσκαλίτσες και με με ένα περιτύλιγμα (μαύρη σακούλα σκουπιδιών ή δώρου) χωράει άνετα και δύο μαζί πιασμένες.
    Υποτείνουσα είναι 75 cm σε όλες τις θυρίδες. Μόνο το ύψος αλλάζει.

    ΕΛΤΑ με 3.5 - 4 € παραλαβή από ΕΛΤΑ ταλαιπωρία είναι να παρκάρεις μακριά, να περιμένεις σειρά κτλ κτλ.

    Ελτα μόνο για νησί ή εξωτερικό λέει.

  5. #5
    Senior Member Το avatar του χρήστη Simplicius
    Εγγραφή
    19-02-2012
    Περιοχή
    Attica
    Μηνύματα
    1.322
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο konkalf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πήγα να στείλω έναν φάκελο με Box Now και είχα μαζί μου και μία ρακέτα να δω αν χωράει στο μήκος της θυρίδας.

    Με κουτί δεν χωράει.

    Χωρίς κουτί, τυλιγμένη με φουσκαλίτσες και με με ένα περιτύλιγμα (μαύρη σακούλα σκουπιδιών ή δώρου) χωράει άνετα και δύο μαζί πιασμένες.
    Υποτείνουσα είναι 75 cm σε όλες τις θυρίδες. Μόνο το ύψος αλλάζει.
    Ποιά διάσταση θυρίδας Boxnow αφορούν τα παραπάνω? Μικρή ή μεσαία;
    Στη μεγάλη χωράει σίγουρα ρακέτα σε παραλληλόγραμμο κουτί.
    Έχω στείλει. Απλά πρέπει να τοποθετηθεί λοξά και ως προς το ύψος της θυρίδας.

    Επίσης, με το τρόπο που περιγράφεις, τυλιγμένη σε νάιλον, έχω στείλει δύο μαζί στη μεσαία θυρίδα.

    Λες ότι χωράνε δύο μαζί σε νάιλον στην μικρή; Αυτό λες;

  6. #6
    Junior Member
    Εγγραφή
    29-11-2021
    Μηνύματα
    345
    Καλημέρα,

    Και οι 3 θυρίδες έχουν το ίδιο βάθος/μήκος στα 60 εκατοστά και ίδιο πλάτος στα 45 εκατοστά. Το μόνο που αλλάζει είναι το ύψος

    H υποτείνουσα είναι 75 εκατοστά. Μία ρακέτα είναι 27 έως 28 ίντσες μήκος, δηλαδή κάτω από 72 εκατοστά. Μαθηματικά δηλαδή χωράει λοξά και στη μικρή θυρίδα κανονικά ξαπλωμένη, χωρίς να είναι καθόλου στον αέρα. Άρα το ύψος φτάνει και αυτό, δεν χρειάζεται να διαλέξει κάποιος τη θυρίδα 2 για μεγαλύτερο ύψος ώστε να κερδίσει παραπάνω μήκος για στην υποτείνουσα.

    Το δοκίμασα με ρακέτα προχτές και είδα ότι λοξά μπαίνει κανονικότατα, ακουμπάει κανονικά στην κάτω επιφάνεια και έχει και μισή παλάμη σχεδόν περιθώριο ακόμα μέχρι το πορτάκι δεξιά ή αριστερά, αναλόγως πώς θα τη βάλεις μέσα.

    Έχω παραλάβει και από ΕΛΤΑ μία Prestige MP 18*19 χωρίς κουτί, σε θήκη της και μόνο με φουσκαλίτσες και τυλιγμένη με σακούλα σκουπιδιών μαύρη για να μπει το δελτίο αποστολής. Το κουτί πιάνει τσάμπα χώρο και ουσιαστικά δεν προστατεύει κάτι. Το θέμα είναι ξεκάθαρα αν παραλαμβάνεται και αποστέλλεται η ρακέτα χωρίς χαρτοκούτι. Εγώ κατάλαβα πως ναι, στέλνεται κανονικά από ΕΛΤΑ και από Box Now.

  7. #7
    Σε box μικρό χωράει κανονικά όπως εξήγησε ο konkalf,εγώ είχα πάρει μεσαίο μέγεθος για σιγουριά αλλά στην πράξη δεν χρειάζεται γιατί η διαφορά είναι στο ύψος μόνο.

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  8. #8
    Junior Member
    Εγγραφή
    29-11-2021
    Μηνύματα
    345
    Η Synergy έφυγε προς Πάτρα, την πόλη που έχει λιμάνι και τραίνο, αλλά το τραίνο δεν φτάνει λιμάνι...

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας