Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 12

Θέμα: Prince ρακέτες

  1. #1
    Junior Member
    Εγγραφή
    29-11-2021
    Μηνύματα
    345

    Prince ρακέτες

    Έριξα αρκετό ψάξιμο στις Prince, μοντέλα 5ετίας και μετά, πιο πίσω δεν ασχολήθηκα. Βλέπω ότι η Ιαπωνική Prince παίζει μπάλα ξέχωρα από τον δυτικό κόσμο. Έχει βγάλει π.χ. 2 μοντέλα Beast, ένα όλο gloss κόκκινο και το 2024 με λίγο πορτοκαλί, με parallel drilling + κάτι άλλα, όπως επίσης και κάποιες, όχι όλες, τις Phantom με parallel drilling + καινούργια 98άρα TwistPower σε gloss μπλε.

    Όποιος θέλει μοιράζεται εντυπώσεις και καμιά φωτό από Prince στο παρόν thread.

    Εγώ ψήνομαι να δοκιμάσω κάποιες Prince, μήπως και ξαναπετύχω κάτι το ενδιαφέρον μετά την PK Ki5 295...

    Κοιτάζω να πάρω κάποια, όποιος έχει για πούλημα σε καλή τιμή, κατάσταση κτλ ας βάλει από κάτω.

    Έχω φτιάξει wishlist και βλέπουμε. Τουλάχιστον η Prince βλέπω ότι βγάζει και κάτι το διαφορετικό. Hate or love.

  2. #2
    Αν σε ενδιαφέρει υπάρχει η Textreme Tour 100p (18x20) LTD edition (το άσπρο μοντέλο) σε άψογη κατάσταση στα 90€.

  3. #3
    IMG_20230509_163650.jpg
    IMG_20230509_163721.jpg
    Ats tour 100p

    Παίζω κάνα 6μηνο με αυτή... Την έχω ζευγάρι, δεν τρελαίνομαι να τη δώσω, ίσως κάποια ανταλλαγή... Θα έλεγα ότι έχει αρκετό σπιν για 18*20 και είναι αρκετά καλή για customisation. Της έχω βάλει δέρμα πίσω και λίγο μόλυβδο σε 3-9 και 12...

    Τώρα είναι στα 320 (από 305) στατικό βάρος απλεκτη και 335 (από 321) sw (πλεγμένη)
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη makisnats : 01-12-23 στις 18:59

  4. #4
    Junior Member
    Εγγραφή
    29-11-2021
    Μηνύματα
    345
    1+ ώρες με Prince Synergy 98 x Isospeed Grey Fire 1.25 (22-kg). Πολύ αισθητό flex στο λαιμό και ball pocketing. Ωραίο top-spin για 18*18, σηκώνει άνετα τις χαμηλές μπάλες μεταξύ service-line και baseline. Πιο εύκολη στην άμυνα από την Diadem Elevate V2 FS98.

    25mm στην κεφαλή + ισορροπία στην ευθεία κάνει την κεφαλή να θέλει να φύγει μπροστά είτε σε φλατ είτε σε top-spin χτύπημα. Δεν ένιωσα να με παίρνει πίσω η μπάλα. Επίσης, πολύ καλή ποιότητα υλικών.

    Στα αρνητικά ότι δεν έχει κάτι το ιδιαίτερο στο φιλέ, γιατί δεν έχει άμεσο feel (όπως η Prestige MP 18*19 2021), πέρα από άνεση για το χέρι. Επίσης, λίγο ασαφές καμιά φορά πού έβρισκα τη μπάλα στο flat forehand.

    Θα βάλω πιο stiff χορδή να δω διαφορά γιατί το Grey Fire ήταν παιγμένο από φίλο που του την είχα αφήσει 2 βδομάδες να παίζει γιατί έλειπα. Αυτός παίζει με πάρα πολύ spin, ικανοποιημένος κυρίως για την άνεση.

    prince.jpg

  5. #5

  6. #6
    Junior Member
    Εγγραφή
    29-11-2021
    Μηνύματα
    345
    Καλές εντυπώσεις από την Synergy 98. Την έλιωσα χτες. Το Isospeed Grey Fire 1.25 τίποτα το εξαιρετικό, ταυτόχρονα δεν υπήρχε κάτι που να μην μ' άρεσε πέραν του ότι, μάλλον λόγω ρακέτας, καμιά φορά ήταν λίγο ασαφές το feedback, όπως έχει πει και ο Tennis Nerd με Hyper G Soft. Έβαλα κάτι πιο stiff και δοκιμασμένο, Kirschbaum Evolution 1.25 να δω αν θα πάρω καλύτερο feedback.

    elemachete.jpg synergy evolution.jpg

  7. #7
    Junior Member
    Εγγραφή
    29-11-2021
    Μηνύματα
    345
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Chris1973 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν σε ενδιαφέρει υπάρχει η Textreme Tour 100p (18x20) LTD edition (το άσπρο μοντέλο) σε άψογη κατάσταση στα 90€.
    Αν δεν κάνω λάθος, είναι η Limited Edition του 2015, σωστά; Στείλτε μερικές φωτό inbox ή βάλτε και εδώ από κάτω να φαίνεται κατευθείαν.

  8. #8
    Junior Member
    Εγγραφή
    29-11-2021
    Μηνύματα
    345
    Και αυτή είναι ενδιαφέρουσα, σε αντίθεση με την Phantom 100X 18*20 που είναι 320γρ άπλεκτη. Από τις ATS τις καινούργιες ή αυτή θα έπαιρνα ή την 98άρα.

    Θα μου στείλουν δύο φίλοι δύο Prince, ο ένας μία Ο3 Tour (μάλλον Ferrer) και ο δεύτερος μία Tour 95άρα του 2015, οπότε θα είμαι καλυμμένος. Κυρίως για review φάση.

    Προς το παρόν, Synergy 98.

  9. #9
    Junior Member
    Εγγραφή
    29-11-2021
    Μηνύματα
    345
    @lef1973 σου έστειλα σε μήνυμα το κινητό μου, αν θες να μου στείλεις εκεί μήνυμα μέσω viber για πιο γρήγορα.

  10. #10
    Junior Member
    Εγγραφή
    29-11-2021
    Μηνύματα
    345
    Βαρύ γήπεδο μετά από πρωινή βροχή.

    https://www.youtube.com/watch?v=HhONyLvWaXk

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας