Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 3 από 3

Θέμα: Πως αλλάζουν παρτενέρ στο τένις;

  1. #1
    Junior Member
    Εγγραφή
    05-02-2016
    Μηνύματα
    32

    Πως αλλάζουν παρτενέρ στο τένις;

    Καλημέρα. Εδώ και 3 χρόνια παίζω ερασιτεχνικό τένις (μονά) με ένα συν-αθλητή από το κλαμπ που είναι πολύ καλό παιδί αλλά λίγο χειρότερος από μένα σε επίπεδο (όταν παίζουμε 9 στις 10 κερδίζω). Όμως είναι καλό παιδί, τίμιος, πάντα κάνουμε ωραίες συζητήσεις μετά το τένις, βγάζουμε ωραίους πόντους. Και το βασικότερο, είναι πάντα διαθέσιμος για μένα όπως και εγώ για αυτόν. Πάμε περίπου 1-2 φορές τη βδομάδα και γενικά περνάμε καλά.

    Πριν λίγες μέρες έτυχε να παίξω με κάποια συναθλήτρια (που είναι καινούργια στην ομάδα αλλά παίζει πολλά χρόνια τένις) και είχαμε πολύ ωραίο ρυθμό. Είναι πολύ καλύτερη από τον παρτενέρ που ήδη έχω και με τρέχει περισσότερο (κάτι που το ζητάω και εγώ) και γενικά πέρασα σούπερ. Στο τέλος μου ζήτησε να παίζουμε περισσότερες φορές μαζί (πλζ μην πάει το μυαλό σας αλλού, παντρεμένος με παιδιά είμαι όπως και εκείνη).

    Δεν έχω χρόνο για να συνδυάσω και τους δυο και θα προτιμούσα να κρατήσω την συναθλήτριά μου γιατί όντως έχουμε καλό ρυθμό και κρατάμε την μπάλα περισσότερη ώρα μέσα στο κορτ. Τι κάνω; Πως μπορώ να παίζω με την συναθλήτριά μου περισσότερες φορές χωρίς να στενοχωρήσω τον φίλο που παίζαμε 3 χρόνια μαζί σταθερά.

  2. #2
    Senior Member Το avatar του χρήστη Simplicius
    Εγγραφή
    19-02-2012
    Περιοχή
    Attica
    Μηνύματα
    1.322
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο xpanta Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημέρα. εδώ και 3 χρόνια παίζω ερασιτεχνικό τένις (μονά) με ένα συν-αθλητή από το κλαμπ που είναι πολύ καλό παιδί αλλά λίγο χειρότερος από μένα σε επίπεδο (όταν παίζουμε 9 στις 10 κερδίζω). όμως είναι καλό παιδί, τίμιος, πάντα κάνουμε ωραίες συζητήσεις μετά το τένις, βγάζουμε ωραίους πόντους. και το βασικότερο, είναι πάντα διαθέσιμος για μένα όπως και εγώ για αυτόν. πάμε περίπου 1-2 φορές τη βδομάδα και γενικά περνάμε καλά.

    πριν λίγες μέρες έτυχε να παίξω με κάποια συναθλήτρια (που είναι καινούργια στην ομάδα αλλά παίζει πολλά χρόνια τένις) και είχαμε πολύ ωραίο ρυθμό. είναι πολύ καλύτερη από τον παρτενέρ που ήδη έχω και με τρέχει περισσότερο (κάτι που το ζητάω και εγώ) και γενικά πέρασα σούπερ. στο τέλος μου ζήτησε να παίζουμε περισσότερες φορές μαζί (πλζ μην πάει το μυαλό σας αλλού, παντρεμένος με παιδιά είμαι όπως και εκείνη).

    δεν έχω χρόνο για να συνδυάσω και τους δυο και θα προτιμούσα να κρατήσω την συναθλήτριά μου γιατί όντως έχουμε καλό ρυθμό και κρατάμε την μπάλα περισσότερη ώρα μέσα στο κορτ. τι κάνω; πως μπορώ να παίζω με την συναθλήτριά μου περισσότερες φορές χωρίς να στενοχωρήσω τον φίλο που παίζαμε 3 χρόνια μαζί σταθερά.
    εφόσον μπορείς και δύο φορές την εβδομάδα, θα πρότεινα τουλάχιστον για αρχή να παίζεις μια φορά με τον καθένα.
    το να έχεις δύο ή και περισσότερες επιλογές συμπαιχτών είναι καλό σε πολλά επίπεδα και τενιστικά και δημοσίων σχέσεων! :d

  3. #3
    Αν θελεις να ανεβεις θα πρεπει να παιζεις με διαφορετικους παικτες συνεχεια. Γενικα πρεπει να παιζεις και με ιδιο επιπεδο και με καλυτερο και με χειροτερο.

    Για να μην κακοκαρδισεις τον φιλο σου μπορεις να παιξεις με την κοπελα πρωτα και στην συνεχεια μαζι του. Επειδη θα εισαι πιο κουρασμενος θα εχει και πιο ενδιαφερον το παιχνιδι μαζι του

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας