Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 20

Θέμα: Mayami

  1. #11
    Junior Member
    Εγγραφή
    29-11-2021
    Μηνύματα
    344
    Έχει ένα μεγάλο κακό για 'μένα αυτό το setup. Μετά από 1 ώρα και κάτι, η 4άδα μπαλάκια τα φτύνει. Συνήθως, μία 4άδα μου βγάζει 4-5 ώρες αναλόγως τον συμπαίκτη και το στυλ που χτυπάω. Με το Machete τις τελευταίες δύο φορές, βάζω πιο πολύ σπιν από ποτέ και τα μπαλάκια Tennis Point Premium στη 1 ώρα και κάτι, καπούτ.

  2. #12
    Μάλλον δεν είναι και πολύ ''Premium'' τα μπαλακια... Ελλατωματική παρτίδα σιγουρα Κωστα, τι να πω....
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Petros84 : 12-12-23 στις 18:11
    Petec

  3. #13
    Junior Member
    Εγγραφή
    29-11-2021
    Μηνύματα
    344
    Χτυπάει με πολύ σπιν αυτός που έπαιξα τις τελευταίες δύο φορές, αλλά οκ. Φύγανε δύο 4δες ουσιαστικά σε δύο μέρες.

    Πάντως το ίδιο μου είχε ξανασυμβεί με τα Head Tour (όχι τα XT). Πιθανό πάντως να έπεσα σε καμιά παρτίδα ελαττωματική.

    Τα Tennis Point Classic που είδα που έπαιζαν διπλανοί ήταν πολύ πιο στρωτά, δεν είχαν κατσαρώσει σχεδόν καθόλου και σίγουρα πιο ελαφριά.

    Πάντως, περίμενα πιο απρόβλεπτα πράγματα από τριγωνική χορδή, αλλά τελικά μπορώ να πω με σιγουριά ότι για top-spin και slice παιχνίδι με την Elevate είναι μακράν το καλύτερο setup. Θα έχει ενδιαφέρον σύγκριση με Tru Pro Firewire Boost (Firewire με Ghost Wire) και το Mayami Big Spin με Tour Hex.

  4. #14
    Junior Member
    Εγγραφή
    29-11-2021
    Μηνύματα
    344
    Τέλειο setup το Machete x Tour Hex για top-spin. Με βοηθά πολύ να μάθω να χτυπάω cross-court forehands και backhands με μεγάλη καμπύλη για να μη βρίσκω φιλέ και με βάθος. Αργότερα θα παίξω με Big Spin x Tour Hex και Tru Pro Firewire Boost (Firewire τριγωνικό σαν το Machete x Ghost Wire). Από δύναμη και επαφή στο φιλέ, όλα κομπλέ.

    https://www.youtube.com/watch?v=hkHpNWP7HfE

  5. #15
    Junior Member
    Εγγραφή
    29-11-2021
    Μηνύματα
    344
    Πάμε να δούμε τις επόμενες ημέρες και το υβριδικό Big Spin με Tour Hex. Το Big Spin (τριγωνικό, στριφτό) μοιάζει αρκετά με το YTEX Quadro Twist (τετράγωνο, στριφτό), δηλαδή μαλακό, σίγουρα όχι τόσο κοφτερό όσο το Machete το οποίο με τη σειρά του μοιάζει πολύ με το Tru Pro Firewire.

    To έχουν παίξει και άλλοι έξω υβριδικό με Tour Hex, οπότε θα έχει ενδιαφέρον να δω τι θα καταλάβω κι εγώ.

    Σε καμιά Pure Strike θα το έπαιζα full-bed.

    big spin x tour hex 1.jpg

  6. #16
    Junior Member
    Εγγραφή
    29-11-2021
    Μηνύματα
    344
    Είχε παιχτεί χτες αλλά με αρχάριο συμπαίκτη. Σήμερα στη μία ώρα συγκριτικά με Machete x Tour Hex:

    Μαλακότερη αίσθηση. Σαφώς χαμηλότερο launch angle. Λιγότερη δύναμη, Καλύτερο control στα φλατ χτυπήματα.

    Πιο μετά που χτύπαγα με περισσότερο spin και πιο γρήγορα, top -spin έδινε πολύ καλό και το γεγονός είναι ότι επιβεβαιώνεται αυτό που λένε όσοι το έχουν παίξει, ότι σου δίνει σιγουριά ότι μπορείς να βάλεις όλη σου τη δύναμη με τοπ σπιν και η μπάλα δύσκολα θα βγει άουτ.

    https://www.youtube.com/watch?v=UXcYpnBiBvw

  7. #17
    Junior Member
    Εγγραφή
    29-11-2021
    Μηνύματα
    344
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Vasilis77 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τώρα όντως ~70€ για κουλούρα;; Και παίζει καλά το big spin…τσάμπα!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Αν έχεις υπόλοιπο από Big Spin και δεν έχεις καθόλου Tour Hex, στείλε μου viber 6942940715 να σου στείλω με Box Now να δοκιμάσεις Big Spin (mains) x Tour Hex (crosses). Δεν έχω παίξει πολλά poly-poly υβριδικά, αλλά το Big Spin με Tour Hex είναι το κάτι άλλο, για 'μένα πάντα.

  8. #18
    Junior Member
    Εγγραφή
    29-11-2021
    Μηνύματα
    344
    Κωδικός B2-G2Free μέχρι 22 Μαρτίου. Αγοράζεις 2 reels και παίρνεις ένα τρίτο reel επιπλέον.

    Για όποιον ενδιαφέρεται: Tour Hex μόνο αρνητικό ίσως για κάποιους ότι είναι σχετικά αδύναμο. Εγώ θα πρότεινα 1 reel Tour Hex, 1 reel Big Spin και 1 reel Magic Twist για

    full-bed σετάκια Tour Hex και υβριδικά του Big Spin (mains) με Tour Hex ή Magic Twist (crosses).

  9. #19
    Junior Member
    Εγγραφή
    29-11-2021
    Μηνύματα
    344
    Ένας φίλος θέλει να πάρει μία κουλούρα Tour Hex σίγουρα. Αν θέλει κανένας άλλος, πείτε μου να μοιραστείτε την 3η τη δωρεάν.

  10. #20
    Junior Member
    Εγγραφή
    29-11-2021
    Μηνύματα
    344
    Μπήκε σε πολύ καλή τιμή το Big Spin x Tour Hex που βγάζει δύο σετ υβριδικά. Θα μπει και το Big Spin x Magic Twist υβριδικό σε αντίστοιχη τιμή, δεν το έχω παίξει αυτό.

    https://www.mayamistrings.com/produc...r-hex-big-spin

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας