Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 15

Θέμα: Yonex ezone 100- l3

  1. #1
    Junior Member
    Εγγραφή
    26-10-2020
    Μηνύματα
    251

    Yonex Yonex ezone 100- l3

    Καλησπέρα σε όλους.

    Πωλείται, για λογαριασμό φίλου, η ρακέτα τίτλου σε κατάσταση 9.5/10 (φυσιολογικά σημαδάκια στο προστατευτικό μέρος- πάνω).

    Τιμή: 140 ευρώ

    Για φώτο μέσω viner, whatsapp - 6940566565 (Νίκος)

  2. #2
    Καλησπέρα, έχω ήδη αναρτήσει στο φόρουμ αγγελία αναζητώντας τη συγκεκριμένη ρακέτα. Να σας επισημάνω, ωστόσο, πως η τιμή της στο mister tennis αυτή τη στιγμή είναι 187 ευρώ με δωρεάν ταχυδρομικά και δωρεάν πλέξιμο. Θεωρούσα πως σκοπός του φόρουμ είναι μέσω των αγοραπωλησιών να έχουμε τη δυνατότητα να δοκιμάσουμε όσες περισσότερες ρακέτες είτε για την "αλλαγή" είτε για να βρούμε αυτή που θα βολέψει περισσότερο το παιχνίδι μας. Εσείς ως παλιότερο μέλος, υποθέτω το γνωρίζετε αυτό πολύ καλύτερα από εμένα. Άνθρωποι, λοιπόν, που ασχολούμαστε τόσο πολύ με το τέννις και είμαστε διατεθειμένοι να δώσουμε 150 -200 ευρώ για μια ρακέτα, δε θα διστάσουμε να δώσουμε 40 ευρώ παραπάνω και να πάρουμε την -όποια- καινούρια ρακέτα αντί μιας μεταχειρισμένης που πωλείται 140 + ταχυδρομικά και βρίσκεται σε 9,5/10 κατάσταση. Σε καμία περίπτωση δεν ευθύνεστε εσείς για την τιμή (άλλωστε η ρακέτα πωλείται για λογαριασμό φίλου σας, όπως είπατε) απλά σχολιάζω γενικότερα το θέμα με τις τιμές που έχω παρατηρήσει εδώ και 3-4 μήνες που έχω γραφτεί στο site (και εξαιτίας αυτού δεν υπάρχει λόγος να συνεχίσω να είμαι γραμμένος). Καλή συνέχεια.

  3. #3
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο antonio78 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα, έχω ήδη αναρτήσει στο φόρουμ αγγελία αναζητώντας τη συγκεκριμένη ρακέτα. Να σας επισημάνω, ωστόσο, πως η τιμή της στο mister tennis αυτή τη στιγμή είναι 187 ευρώ με δωρεάν ταχυδρομικά και δωρεάν πλέξιμο. Θεωρούσα πως σκοπός του φόρουμ είναι μέσω των αγοραπωλησιών να έχουμε τη δυνατότητα να δοκιμάσουμε όσες περισσότερες ρακέτες είτε για την "αλλαγή" είτε για να βρούμε αυτή που θα βολέψει περισσότερο το παιχνίδι μας. Εσείς ως παλιότερο μέλος, υποθέτω το γνωρίζετε αυτό πολύ καλύτερα από εμένα. Άνθρωποι, λοιπόν, που ασχολούμαστε τόσο πολύ με το τέννις και είμαστε διατεθειμένοι να δώσουμε 150 -200 ευρώ για μια ρακέτα, δε θα διστάσουμε να δώσουμε 40 ευρώ παραπάνω και να πάρουμε την -όποια- καινούρια ρακέτα αντί μιας μεταχειρισμένης που πωλείται 140 + ταχυδρομικά και βρίσκεται σε 9,5/10 κατάσταση. Σε καμία περίπτωση δεν ευθύνεστε εσείς για την τιμή (άλλωστε η ρακέτα πωλείται για λογαριασμό φίλου σας, όπως είπατε) απλά σχολιάζω γενικότερα το θέμα με τις τιμές που έχω παρατηρήσει εδώ και 3-4 μήνες που έχω γραφτεί στο site (και εξαιτίας αυτού δεν υπάρχει λόγος να συνεχίσω να είμαι γραμμένος). Καλή συνέχεια.
    Χαλαμε λιγο την αγγελία του φιλου αλλα σε αυτα που γραφεις θα πρέπει να προσθέσουμε οτι σε μια μεταχειρισμενη ρακετα θα αλλαξουμε το grip για λογους υγιεινης και επισης το πλεγμα που συνηθως το λιγο παιγμενο αντιστοιχεί σε νεκρο πλεγμα ιδιως σε πολυεστερικα οποτε υπολογιζε συν 30 ευρω....

  4. #4
    Junior Member
    Εγγραφή
    29-08-2018
    Μηνύματα
    285
    Αρα πρεπει να την δωσει ΤΣΑΜΠΑ. Δλδ την αγορασε 200+ την επαιξε 4-6 ωρες δεν του αρεσε και πρεπει να την πουλησει 100 € ! Οταν παει να δωσει καποιος ενα αυτοκινητο που κοστιζει 20000 € ο αγοραστης πρεπει να αλλαξει για λογους υγιεινης ολα τα καθισματα , τιμονι , λεβιε κτλ. Αρα να το πουλησει 10000€ ,παρολο που εχει 2000 χλμ. Οχι παιδια δεν ειναι ετσι, ΑΣ ΠΑΤΕ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΤΕ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ! Δεν εχω προθεση να κοντραριστω με καποιον αλλα...... Αα και εαν σου κανει καλυτερη τιμη και την παρεις αλλα δεν σου κανει και πας να την δωσεις στο φορουμ ποσο πρεπει εσυ να την δωσεις; Μιας και το πλεγμα που εχει και θα ειναι νεκρο και για λογους υγιεινης αλλαγη και στο γκριπ , αρα 60 -70 € max ετσι θα την δωσεις τοσο;
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη lef1973 : 15-06-23 στις 18:48

  5. #5
    Δεν έχεις διάθεση να κοντραριστείς με κάποιον, αλλά απαντάς σε νήμα που δεν έχεις δημιουργήσει εσυ...Δεν κοντραριζόμαστε, απόψεις ανταλλάσσουμε και δεν είναι απαραίτητο να συμφωνήσουμε, άλλωστε.
    Απαντώ εγώ λοιπόν, που δεν αναφέρθηκα σε λόγους υγιεινής αλλά στην κατάσταση της ρακέτας. Δηλαδή το αυτοκίνητο που έχει ήδη διανύσει κάποια (έστω λίγα) χιλιόμετρα από τον πρώτο ιδιοκτήτη δε χάνει απευθείας περί το 30 τοις εκατό της αρχικής τιμής (έτσι για να χρησιμοποίσω το δικό σου -καθόλου σχετικό- παράδειγμα)?? Κάνε μια περιήγηση στο car λοιπόν. Και επειδή το εννοώ πως δεν κοντραριζόμαστε, έλα στη δική μου θέση και πες μου τι όφελος έχω εγώ να πάρω 40 ευρώ κάτω από την αρχική τιμή μια ήδη παιγμένη ρακέτα. ΑΣΦΑΛΩΣ και θα την πάρω καινούρια δίνοντας την πλήρη τιμή και απολαμβάνοντας να βγάλω τα αυτοκόλλητα. Και επειδή κανείς δεν είπε να τη δώσει ο φίλος ΤΣΑΜΠΑ (όπως μόνος σου συμπέρανες), δε θα πληρώσω εγώ το δικό του λάθος που αγόρασε μια ρακέτα 200 ευρώ και έπαιξε 4-6 ώρες χωρίς να ξέρει αν του κάνει. Αυτά και το κλείνω, δε χρειάζεται να πείσω κανέναν...ο καθένας κάνει τους υπολογισμούς του και τις αγορές του σύμφωνα με τις δικές του αντιλήψεις. Ζητώ συγνώμη από τον φίλο nisfa που του χαλάσαμε την αγγελία. Καλά παιχνίδια σε όλους!

  6. #6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lef1973 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρα πρεπει να την δωσει ΤΣΑΜΠΑ. Δλδ την αγορασε 200+ την επαιξε 4-6 ωρες δεν του αρεσε και πρεπει να την πουλησει 100 € ! Οταν παει να δωσει καποιος ενα αυτοκινητο που κοστιζει 20000 € ο αγοραστης πρεπει να αλλαξει για λογους υγιεινης ολα τα καθισματα , τιμονι , λεβιε κτλ. Αρα να το πουλησει 10000€ ,παρολο που εχει 2000 χλμ. Οχι παιδια δεν ειναι ετσι, ΑΣ ΠΑΤΕ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΤΕ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ! Δεν εχω προθεση να κοντραριστω με καποιον αλλα...... Αα και εαν σου κανει καλυτερη τιμη και την παρεις αλλα δεν σου κανει και πας να την δωσεις στο φορουμ ποσο πρεπει εσυ να την δωσεις; Μιας και το πλεγμα που εχει και θα ειναι νεκρο και για λογους υγιεινης αλλαγη και στο γκριπ , αρα 60 -70 € max ετσι θα την δωσεις τοσο;
    Λοιπον χωρις να εχω διαθεση και εγω για κοντρες κλπ αναφέρω τα εξης. Αν καποιος αγορασε μια ρακετα 200 ευρω οπως γραφεις και η τρέχουσα τιμη στην αγορα ειναι 160 ευρω ποια τιμη υπολογιζεται η αρχικη η ή τρεχουσα? Επισης σε ενα μεταχειρισμένο αυτοκινητο κανεις βιολογικο καθαρισμο για λογους υγιεινης και επειδη μιλαμε για ρακετες ο ιδρωτας του αλλου ειτε 1 ειτε 10 ωρες την παιξει μενει στο grip ειτε εχει overgrip ειτε οχι ναι για λογους υγιεινης πρεπει να αλλαχτει τουλαχιστον αυτο λει η δικη μου λογικη οπως και οτι πρεπει να αλλαχτει και το πλεγμα γιατι δεν ξερεις αν εχει περασει τα ορια του. Εν πάση περιπτώσει ο καθενας αγοραζει και πουλαει οσο θελει και οτι θελει απλα ο αγοραστης καλο θα ειναι να κανει ερευνα αγορας πριν αποφασισει.

  7. #7
    Junior Member
    Εγγραφή
    29-08-2018
    Μηνύματα
    285
    Ναι αλλα δεν κανει 160€ κανει 187 + το πλεγμα δηλ 200. Την δινει 140 ,που θα φαει και το παζαρι της αρκουδας και το ποιο πιθανο να την δωσει 120 με 130,€ δηλαδη 70 - 80 € κατω . Τι να μας πεις τωρα . Ναι εχεις δικιο ο καθενας αγοραζει και πουλαει οσο θελει αλλα ο αγοραστης ας κανει ερευνα αγορας ΚΑΙ ΑΣ ΜΗ ΧΑΛΑΕΙ ΤΗΝ ΑΓΓΕΛΙΑ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ!

  8. #8
    Junior Member
    Εγγραφή
    29-08-2018
    Μηνύματα
    285
    Δεν χανει το 30% αλλα το 15 εως 20% , κατι που το εχει χασει και με το παραπανω . Το τσαμπα δεν ειναι συμπερασμα αλλα πραγματικοτητα το οτι εσυ θες να την παρεις τσαμπα.Και τελικα αφου την θες καινουργια γιατι δεν την αγοραζεις και να τελειωνουμε και να αφησεις τον αλλο να την δωσει οσο θελει? 0σ0 για την απαντηση που εδωσα και οπου δεν ξεκινησα το νημα εγω δεν ειδα να εχεις και τον ιδιο ζηλο με τον φιλο που σε σιγονταρισε παρακατω.Βεβαια τα καλα και συμφεροντα..... Τελος παντον οκ και το θεμα για μενα τελειωνει εδω. Φιλε nisfa σορρυ για .......
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη lef1973 : 15-06-23 στις 20:23

  9. #9
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lef1973 Εμφάνιση μηνυμάτων
    το ποιο πιθανο να την δωσει 120 Τι να μας πεις τωρα .
    Δεν χρειάζεται να πω τιποτα αλλο. Καλο βράδυ.

  10. #10
    Junior Member
    Εγγραφή
    02-02-2014
    Περιοχή
    ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Μηνύματα
    344
    Ανόητα κατεβατά
    Όσο θέλει πουλάει
    Οποίος θέλει αγοράζει
    Ελευθερια γενικά

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας