Να προτείνω εγώ να δοκιμάσεις ένα hybrid με συνθετικό ( syngut η multi ) mains και λεπτό στρογγυλό poly cross. Αρχικά 1.25 συνθετικό και 1.15-1.20 τον πολυεστερα, είναι πυκνή η blade στο κέντρο οπότε δεν χρειάζεται να πας κατευθείαν σε 1.30. Αν σαρεσει και σπάσει γρήγορα ανεβαίνεις σε πάχος.

Η ρακέτα είναι μαλακή, από τις λίγες που εγώ προσωπικά μπορώ και χρησιμοποιώ φουλ πολυεστέρα. Όπως είπαν παραπάνω έχει λίγο ανεβασμένο sw και ισορροπία +-33 οπότε μπορεί να σε καθυστερεί εκεί.

To hybrid ζυγίζει 14-15 γραμμάρια οπότε θα βοηθήσει λίγο στο sw, και λόγω ότι είναι πιο μαλακό μπορεί να σε βοηθήσει στον πόνο του αγκώνα. Επίσης μπορείς να δοκιμάσεις να βάλεις και 3-5γραμμαρια στην λαβή να δεις αν θα την νιώσεις καλύτερα.

Από την άλλη πλευρά μπορείς να αυξήσεις το sw και να δεις αν έτσι το έξτρα βάρος βοηθήσει την ρακέτα να φεύγει πιο ευκολα. Όταν την πήρα την πρωτοεπλεξα με το "βαρύ" 4g 1.3 και έβαλα και ταινία προστασίας στο κεφάλι και έφευγε αρκετά εύκολα.

Δυστυχώς στο τέννις πρέπει να δοκιμάσεις για να δεις τι ταιριάζει σε σένα. Πάντως εγώ αρχικά θα προσπαθούσα να μειώσω τον πόνο στο χέρι και μετά να βελτιώσω το παιχνίδι μου.