Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 14

Θέμα: ΕπιλογΞ� πλΞ*γματος

Threaded View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #1
    Junior Member
    Εγγραφή
    05-02-2016
    Μηνύματα
    32

    ΕπιλογΞ� πλΞ*γματος

    Καλησπέρα.

    Ψάχνω για ένα πλέγμα για τη ρακέτα μου. Προς το παρόν έχω το Yonex Poly Tour Pro αλλά μου φαίνεται ότι ενώ μου το πρότειναν για control στην πράξη μου δίνει λίγο παραπάνω power από όσο θα ήθελα.

    Τι ισχύει:

    - Είμαι μετριου επιπέδου παίχτης. Ίσως λίγο παραπάνω από το μέτριο (ηλικία 45+)
    - Έχω την Wilson Blade v7 98 16x19 η οποία με βολεύει αφάνταστα και δεν την αλλάζω
    - Τα περισσότερα χτυπήματα μου είναι φλατ και με βάθος
    - Παίζω με το ένα χέρι back-hand
    - Έχω ένα χρόνιο τσίμπημα στο δεξί αγκώνα αλλά το προσέχω με πάγο και μασάζ πριν και μετά από τα παιχνίδια και έτσι το διατηρώ χωρίς να με ενοχλεί.

    Εν ολίγοις (μάλλον) θα ήθελα κάτι σε spin-friendly και μαλακό στο χέρι. Δεν είμαι σίγουρος. Το λέω γιατί δύναμη μπορώ να βρω, spin δεν μπορώ εύκολα.

    Τι προτείνετε; Δεν έχω πρόβλημα να πάρω 2-3 και να τα δοκιμάσω πιο μου ταιριάζει, άλλωστε και τώρα που την πάω στον όμιλο για πλέξιμο κάθε φορά μου βάζουν ότι έχουν, οπότε καλύτερα να βρω κάτι να μου ταιριάζει και να αγοράσω 6-7 κομμάτια και να τους τα πηγαίνω.

    EDIT: κάτι πήγε στραβά με την κωδικοποίηση, ίσως γιατί έγραψα το μήνυμα σε 2 δόσεις και στο μεταξύ με πέταξε έξω (why?) και με πέρασε από login πάλι. Ο τίλος είναι: "Επιλογή Πλέγματος"
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη xpanta : 22-05-23 στις 16:19 Αιτία: πρόβλημα με την κωδικοποίηση αλλά δεν έφταιγα εγώ.

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας