Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 3 από 3

Θέμα: Ρολόι που να είναι καλό και για το τένις

  1. #1
    Junior Member
    Εγγραφή
    05-02-2016
    Μηνύματα
    32

    Ρολόι που να είναι καλό και για το τένις

    Σόρυ για τον τίτλο δεν έβρισκα καλύτερο.

    Ψάχνω για ένα ρολόι τύπου smartwatch που να έχει καλή μπαταρία (δηλαδή 7-10 μέρες ανάμεσα στις φορτίσεις) και να είναι καλό στο να βρίσκει πότε κάνω άθληση.

    Αυτή τη στιγμή έχω ένα Amazfit T-rex pro που είναι εξαιρετικό ρολόι, αλλά δεν καταλαβαίνει με την καμία όταν αθλούμαι (μόνο το έντονο περπάτημα αναγνωρίζει και αυτό όχι πάντα). Το πρόβλημα μου είναι ότι όταν πάω για προπόνηση μπορεί να τύχει να ξεχάσω να του πω ότι αθλούμαι εκείνη τη στιγμή ώστε να ξεκινήσει να μετράει (με ενδιαφέρει να δω θερμίδες και ΜΟ σε παλμούς μετά την προπόνηση) και παρόλο που μπορεί να ανεβάσω 180 παλμούς και να κάνω γρήγορα πολλά βήματα πέρα-δώθε, χαμπάρι δεν θα πάρει...

    Με ενδιαφέρει να είναι πρώτα smart-watch και μετά fit. Αλλά σαν fit να είναι καλό όχι σαν το δικό μου που δεν νιώθει... LOL

    Μπορώ να πάω μέχρι 200€.

  2. #2
    Junior Member
    Εγγραφή
    19-04-2022
    Μηνύματα
    45
    Δυστυχώς η σίγουρη λύση είναι Apple Watch, αλλά έχεις κόστος, αναγκαστικά iPhone και χάλια μπαταρία, αλλά σωστές μετρήσεις.

    Τα Xiaomi δυστυχώς δεν κάνουν. καλές τιμές και μπαταρία αλλά οι μετρήσεις χάνουν αρκετά. Ίδια αποτελέσματα θα δέος με ένα band με ελάχιστο κόστος.

    Η καλύτερη επιλογή σε αυτά τα χρήματα είναι της Samsung, μπαταρία και εδώ χάνεις αλλά έχεις καλές μετρήσεις. Νομίζω θέλει και κινητό ίδιας μάρκας για φπυλ λειτουργίες. Αλλοως μετά 2-3 μοντέλα της huawei τα οποία θα καλύψουν τις περισσότερες απαιτήσεις σου.

    Για garmin και λοιπές παρόμοιες μαρκες δεν ξέρω να σου πω αλλά νομίζω πρέπει να ανέβεις πάνω από 200.

  3. #3
    Junior Member
    Εγγραφή
    06-06-2022
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    32
    Εγώ έχω Apple Watch και σε συνάρτηση με την εφαρμογή swing vision..πραγματικά είμαι ικανοποιημένος


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας