Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 16 από 16

Θέμα: ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΚΡΙΣΗ

  1. #11
    Έμεινα άφωνος διαβάζοντας όλα λέει ο magicandle! Γιατί η σκέψη αυτή φαντάζει τόσο συγκροτημένη και με πλάνο 20ετίας. Και θα ήθελα να έβλεπα το παιδί μου να το κάνει αυτό. Και δε θα ένοιωθα τις τυχόν ενοχές, που νοιώθει ο γονιός που το παιδί του κάνει τρελές απουσίες για να παίξει τένις.

  2. #12

    Wink

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο syrma Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έμεινα άφωνος διαβάζοντας όλα λέει ο magicandle! Γιατί η σκέψη αυτή φαντάζει τόσο συγκροτημένη και με πλάνο 20ετίας. Και θα ήθελα να έβλεπα το παιδί μου να το κάνει αυτό. Και δε θα ένοιωθα τις τυχόν ενοχές, που νοιώθει ο γονιός που το παιδί του κάνει τρελές απουσίες για να παίξει τένις.
    φιλε συρμα να μην νοιωθεις καμμια μα καμμια ενοχη για τις απουσιες του παιδιου στο σχοχειο που στο κατω κατω δεν του προσφερει παρα μονο την τυπικη προσβαση στις πανελληνιες!!!
    Αυτο που κανουν τα παιδια που ασχολουνται με τον αθλητισμο στην Ελλαδα πιστεψε με ειναι αθλος!!!
    Γιατι ουτε το συστημα του σχολειου τα επιβραβευει ουτε και η εντεταλμενη ομοσπονδια τους εξασφαλιζει τις προϋποθεσεις να ασχοληθουν σε βαθος με την εξελιξη τους στο αθλημα!!!
    Οποτε καμμια ενοχη αλλα και καμμια ανοχη στο συστημα!!!
    Μπραβο στο ματζικ που εχει τοσο συγροτημενη σκεψη, δεν ειναι καθολου τυχαιο γιατι τα παιδια που ειναι καλοι μαθητες και καλοι αθλητες ειναι το λαμπρο μελλον της Ελλαδας σε πεισμα ολων των εμποδιων και των ηλιθιων που μας κυβερνουν!!!

  3. #13
    Junior Member Το avatar του χρήστη Magicandle
    Εγγραφή
    15-04-2010
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    10
    (για να μη μπερδεύεστε αν είναι ο ματζικ ή η μάτζικ είναι η , απλά το διευκρινίζω!)

    Χαιρομαι που υπαρχουν ανθρωποι που συμφωνουν...

    νομίζω πλέον ξέρω ποιος είναι ο απώτερος στόχος μου. Να με αξιώσει ο Θεός να μπορεσω να ιδρύσω εγώ μια τέτοια ακαδημία..και δε το λέω τυχαία..

    ποτέ δεν είδα τον εαυτό μου σαν προπονήτρια και αυτό γιατί πάντα σκεφτόμουν πως σαν αθλητρια ξεκίνησα, επαγγελματίας συνέχισα και αφού απέτυχα σε αυτό που ήθελα κλείνει το βιβλίο και δυστχώς πάμε για άλλα...πολλά χρόνια έλειψα συνειδητά από τα γήπεδα, ακόμα και να παίζω για τον εαυτό μου.
    Πρόσφατα όμως έκανα το comeback...γεγογότα και συγκυρίες το φέραν έτσι και ξαναβρέθηκα στο γήπεδο αυτή τη φορά σαν coach..και τότε ήρθε όλη η μαγεία...δύσκολο να το μεταφέρω μιας που μόνο αν κάποιος έχει υπάρξει σε τέτοια στάδια μπορεί να καταλάβει..φανταστείτε από την σκληρή δουλειά, έβλεπα μέχρι και στον ύπνο μου να παίζω τέννις και να έχω τον πατέρα μου να φωνάζει "δεν κουνάς τα πόδια σου...ΚΟΥΝΑ ΤΑ ΣΟΥ ΛΕΩ!!"..και σηκωνόμουν απο το κρεββάτι και άρχιζα να κουνάω πόδια...
    χωρίς υπερβολή όλο αυτό..

    Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι πως, δεν "εκμεταλλέυτηκα" ποτέ την γνώση μου στο άθλημα σαν εύκολη λύση..αν νοιώθετε τι εννοω...νομίζω όμως τώρα πως κάτι μου κάνει κλικ...λεω να ξεκινησω δειλα δειλα..ποιος ξέρει..μπορεί να είμαι εγώ αυτή που θα βγάλει τον επόμενο Rafter !!(εχουμε και αδυναμιες)...

    όλα αυτά που περιεγραψα στο πλανο ειναι ολα αυτά που μου λειψανε σαν αθλητρια και ολα αυτα που θα ήθελα να εχει το παιδι μου αν ποτε θελησει να παιξει τεννις..και ας μη γελιομαστε...το κάθε αθλημα..να υπαρχουν αθλητικες-εκπαιδευτικες ακαδημιες για το καθε αθλημα..

    ευχηθείτε μου να τα καταφέρω....κάποια στιγμή και να είναι και σύντομα!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Magicandle : 19-04-10 στις 17:14
    "Άσε με να αγωνιστώ και αν δεν κερδίσω, άσε με να νοιώσω περήφανος που προσπάθησα..."

  4. #14

    Thumbs up

    ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΟΥΝ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΟΙ ΣΤΟΧΟΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΜΙΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΤΕΝΝΙΣ ΠΡΩΤΥΠΟ !!!
    ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΚΑΝΕ ΚΑΤΙ ΝΑ ΤΗΝ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΤΟΥΝ ΤΑ ΕΓΓΟΝΙΑ ΜΟΥ!

  5. #15
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Magicandle Εμφάνιση μηνυμάτων
    (για να μη μπερδεύεστε αν είναι ο ματζικ ή η μάτζικ είναι η , απλά το διευκρινίζω!)
    Ακόμη καλύτερο που προέρχονται από γυναίκα!!!
    Μακάρι να σε δούμε να έχεις την ακαδημία σου...κάποιος που έχει αυτό το view σίγουρα θα πετύχει!!!

  6. #16
    Junior Member
    Εγγραφή
    26-06-2011
    Περιοχή
    Χαλάνδρι Αττικής
    Μηνύματα
    3
    Εγώ αναρωτιέμαι γιατί αυτό συμβαίνει στο τένις μόνο ή σχεδόν μόνο. Είμαι 22 χρονών σε καλή φυσική κατάσταση και έχω τη δυνατότητα αύριο αν θέλω να μπω σε μια απλή Ακαδημία-Όμιλο σχεδόν σε όλα τα αθλήματα. Δεν συζητάω ποδόσφαιρο, μπάσκετ μιλάω για αθλήματα που ούτε φαντάζεστε! Από ομίλους ποδηλασίας μέχρι χόκει χόρτου ξέρω οτι αν θέλω μπορώ αυριο να γραφτώ και να πληρώνω το πολύ μια συνδρομή 100 το χρόνο με όλες τις παροχές! Δεν μπορώ να ακούω το τένις είναι ακριβό αθλημα και άθλημα για την ελιτ. Φίλος μου ξεκίνησε ποδηλασία δρόμου και έχει στην κατοχή του από την ομάδα και για όσο θα προπονείτε ποδηλατο carbon(αξίας 2000ευρω) και άλλες χίλιες 2 παροχές! Γιατι στο τενις σου ζητάνε 600 ευρώ εγγραφη και άλλα 200+ ευρώ το μηνα;;; και δεν ξέρω καν αν θα σου παρέχουν γυμναστή γιατρό γυμναστηρια για προετοιμασία κλπ! Δεν ξέρω πολλά πραγματα αλλά ένα μήνα τώρα που κυνηγάω μια καλή ευκαιρία να πιάσω πάλι σοβαρά ρακέτα απογοητεύομαι κάθε μέρα που περνάει. και σκέφτομαι οτι κάπως έτσι θα νιώθουν και τα μικρότερα παιδιά της ηλικίας μου και κάπως έτσι το τενις θα μένει παντα χαμηλά στην Ελλάδα..

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας