Καλησπέρα.

Είμαι 48 και παίζω τένις εδώ και 7 χρόνια αρκετά έντονα (3-4 φορές τη βδομάδα μερικές φορές).

Από το Πάσχα ταλαιπωρούμαι από μια ρήξη έσω μηνίσκου. Έχω κάνει μαγνητική και τώρα κάνω φυσιοθεραπείες. Περνάει πάρα πολύ αργά. Στο σπίτι έχω και βαράκια για τα πόδια και κάνω ενδυνάμωση.

Κάθε μέρα είμαι περίπου 1% καλύτερα. Κάπως έτσι το αισθάνομαι. Πρώτη φορά κάτι που παθαίνω περνάει τόσο αργά (είχα ξεκινήσει ενοχλήσεις από τα Χριστούγεννα αλλά -βλακεία μου- έλεγα θα περάσει μόνο του σιγά σιγά και συνέχιζα να αθλούμαι συστηματικά μέχρι που κάποια στιγμή άρχισα να φεύγω από το γήπεδο κουτσαίνοντας).

Ο γιατρός μου λέει ότι αν με τις φυσικοθεραπείες δεν γίνω καλά να μου κάνει εγχείρηση. Όμως άλλοι γιατρού που ρώτησα μου είπαν να την αποφύγω.

Δεν ξέρω τι να κάνω. Εγώ θέλω να παίζω. Δεν κάνω πρωταθλητισμό. Αλλά θέλω να παίζω 2-3 φορές τη βδομάδα με φίλους.

Οπότε η ερώτηση μου είναι η εξής: Αν κάνω την εγχείρηση μετά θα μπορώ να παίζω; (την επέμβαση μου την καλύπτει το ταμείο, οπότε δεν θα μου κοστίσει).