Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 6 από 6

Θέμα: Το ευχαριστώ είναι το λιγότερο...

Hybrid View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #1
    Junior Member
    Εγγραφή
    26-10-2020
    Μηνύματα
    241

    Το ευχαριστώ είναι το λιγότερο...

    Καλησπέρα σε όλους σας.

    Θα ήθελα να ξεκινήσω με ένα ρητό ενός φίλου που έκανα χθες το βράδυ και το οποίο είχε πει στο παιδί του : " Το κακό είναι πιο δυνατό- ατομικά-, όμως το καλό- συλλογικά- νικάει όλα τα κακά μαζί"! Πραγματικά με άγγιξε η ανθρωπιά όλων σας, που με το δικό σας τρόπο με προσεγγίσατε. Όλοι έχετε συμβολή στο αποτέλεσμα που μόλις ήρθε... Πήρα τα χρήματα πίσω και έστειλα - με δικά μου έξοδα- το πράμα αυτό που λεγόταν ρακέτα! ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΑΠΟ ΚΑΡΔΙΑΣ, ελπίζοντας πως κάποια μέρα θα συνεργαστούμε στο πλαίσιο του ιδανικού κόσμου που έχουμε , του τένις! Δεν θα το κάνω ατομικό τώρα για να ευχαριστήσω κάποιους ιδιαίτερα, καθώς εκείνοι ξέρουν ότι μου έδωσαν την ώθηση και τα εργαλεία για να τον ξεκουκουλώσω τελείως! Απλά ας μας κάνει την χάρη το φόρουμ, να τον πετάξει εκτός του χώρου μας. Και αυτόν και οποιονδήποτε άλλον προσπαθήσει να κάνει το οτιδήποτε!

    Σας αφήνω με κάποιους στίχους που δείχνουν τον ψυχικό μου κόσμο: " Ώσπου τέλος ένιωσα κι' ας πα να με έλεγαν τρελό, ότι από ένα τίποτα γίνεται ο παράδεισος" Οδ. Ελύτης!

    Καλή συνέχεια σε όλους!

    Με εκτίμηση
    Σφακιανάκης Νίκος

  2. #2
    Senior Member Το avatar του χρήστη Simplicius
    Εγγραφή
    19-02-2012
    Περιοχή
    Attica
    Μηνύματα
    1.325
    .
    Νίκο, αυτή είναι μια πολύ ευχάριστη η εξέλιξη!

    Ελπίζω να σου γίνει μάθημα για το μέλλον. Δυστυχώς ζούμε σε έναν κόσμο που απέχει αρκετά από τον ιδανικό που θα θέλαμε...

    Χωρίς να θέλω να το παίξω «Χριστός», θα ήταν πολύ ευχάριστο εάν δούμε τον χρήστη Gkotsop να παίρνει από εδώ και μπρος το ίσιο δρόμο. Και όχι γιατί τρόμαξε από τις ενδεχόμενες συνέπειες μιας παράνομης πράξης, αλλά επειδή θα συνειδητοποιήσει ότι τα λεφτά - και πόσο μάλλον τα παράνομα - δε φέρνουν σε καμμιά περίπτωση την ευτυχία! Ίσως είναι πολύ νέος ακόμα, αλλά θα του έλεγα να κοιτάξει γύρω του και να δει ποιοι είναι τελικά οι πραγματικά ευτυχισμένοι. Κάποιοι που κάνουν προσωρινά μεγάλη ζωή και μπαινοβγαίνουν στις φυλακές ή οι άλλοι, εκείνοι που βάζουν πάνω από το χρήμα την αξιοπρέπεια και την πραγματική φιλία;

    Μπορεί όχι αυτό το φόρουμ, αλλά η ζωή, θα του δώσει και άλλες ευκαιρίες να γίνει ένας αξιοπρεπής και ευτυχισμένος άνθρωπος. Ελπίζω ολόψυχα να έχει την ωριμότητα να τις κερδίσει! Είναι κρίμα να βλέπεις ένα παιδί να σπαταλάει άδικα τη ζωή του...

  3. #3
    Junior Member
    Εγγραφή
    26-10-2020
    Μηνύματα
    241
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Simplicius Εμφάνιση μηνυμάτων
    .
    Νίκο, αυτή είναι μια πολύ ευχάριστη η εξέλιξη!

    Ελπίζω να σου γίνει μάθημα για το μέλλον. Δυστυχώς ζούμε σε έναν κόσμο που απέχει αρκετά από τον ιδανικό που θα θέλαμε...

    Χωρίς να θέλω να το παίξω «Χριστός», θα ήταν πολύ ευχάριστο εάν δούμε τον χρήστη Gkotsop να παίρνει από εδώ και μπρος το ίσιο δρόμο. Και όχι γιατί τρόμαξε από τις ενδεχόμενες συνέπειες μιας παράνομης πράξης, αλλά επειδή θα συνειδητοποιήσει ότι τα λεφτά - και πόσο μάλλον τα παράνομα - δε φέρνουν σε καμμιά περίπτωση την ευτυχία! Ίσως είναι πολύ νέος ακόμα, αλλά θα του έλεγα να κοιτάξει γύρω του και να δει ποιοι είναι τελικά οι πραγματικά ευτυχισμένοι. Κάποιοι που κάνουν προσωρινά μεγάλη ζωή και μπαινοβγαίνουν στις φυλακές ή οι άλλοι, εκείνοι που βάζουν πάνω από το χρήμα την αξιοπρέπεια και την πραγματική φιλία;

    Μπορεί όχι αυτό το φόρουμ, αλλά η ζωή, θα του δώσει και άλλες ευκαιρίες να γίνει ένας αξιοπρεπής και ευτυχισμένος άνθρωπος. Ελπίζω ολόψυχα να έχει την ωριμότητα να τις κερδίσει! Είναι κρίμα να βλέπεις ένα παιδί να σπαταλάει άδικα τη ζωή του...


    Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  4. #4
    Πολυ ωραία!

  5. #5
    Ευτυχώς φιλε μου που εκανε την βλακεια να λες και εβαλε όνομα και δεν ηταν και δυσκολο να βρουμε ουτε ποιος είναι ούτε που μένει και δεν ειχε και πολλές επιλογές γιατί καταλαβε οτι για 100 ευρω θα έτρεχε και δεν θα εφτανε. Μερικοι νομίζουν οτι οι απατεωνιες περνανε παντού ετσι χωρις επιπτώσεις αλλα ευτυχώς εδω μεσα δεν ησουν μονος στην ολη φάση. Τέλος καλο ολα καλα να πω να μην συνεχιστεί περαιτέρω το θεμα.

  6. #6
    Junior Member
    Εγγραφή
    26-10-2020
    Μηνύματα
    241
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giannis1005 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευτυχώς φιλε μου που εκανε την βλακεια να λες και εβαλε όνομα και δεν ηταν και δυσκολο να βρουμε ουτε ποιος είναι ούτε που μένει και δεν ειχε και πολλές επιλογές γιατί καταλαβε οτι για 100 ευρω θα έτρεχε και δεν θα εφτανε. Μερικοι νομίζουν οτι οι απατεωνιες περνανε παντού ετσι χωρις επιπτώσεις αλλα ευτυχώς εδω μεσα δεν ησουν μονος στην ολη φάση. Τέλος καλο ολα καλα να πω να μην συνεχιστεί περαιτέρω το θεμα.
    Εννοείται πως αυτό ήταν συνολικό! Σας ευχαριστώ όλους!!

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας