Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 17

Θέμα: ΠΡΟΣΟΧΗ - ΑΠΑΤΗ

  1. #1
    Junior Member
    Εγγραφή
    26-10-2020
    Μηνύματα
    241

    ΠΡΟΣΟΧΗ - ΑΠΑΤΗ

    Καλημέρα σε όλους.

    Είμαι στο φόρουμ 2 χρόνια σχεδόν, έχω κάνει συναλλαγές με πολλά και αξιόπιστα άτομα, αλλά σήμερα έπεσα θύμα απάτης, απο έναν Πολυζωη Γκοτσοπουλο (gkotsop). Μου πούλησε την gravity pro για 100 ευρώ και μου έστειλε αυτό, χωρίς να απαντά στα τηλέφωνα και στέλνοντας μου μηνύματα με αερολογιες. Εγώ έχασα τα χρήματα μου, πάνε! Ελπίζω να βοηθήσω να μην χαθούν και άλλα!

    Με εκτίμηση
    Σφακιανάκης Νίκος

    Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nisfa19 : 03-03-22 στις 14:43

  2. #2
    Senior Member Το avatar του χρήστη Simplicius
    Εγγραφή
    19-02-2012
    Περιοχή
    Attica
    Μηνύματα
    1.325
    .
    Το συγκεκριμένο μέλος (σημ. έχει μόλις 1 μήνα παρουσίας στο forum) επικοινώνησε και μαζί μου για τα πλέγματα που δίνω ΕΔΩ, ζητώντας μέσω PM το τηλέφωνό μου.
    Όταν του είπα να μου στείλει εκείνος το δικό του για να τον καλέσω εγώ, εξαφανίστηκε.
    Επίσης έχει μια άλλη αγγελία για άλλη ρακέτα ΕΔΩ. Του ανέφερα ότι με ενδιαφέρει αλλά επίσης δεν απάντησε, ίσως επειδή είδε ότι είμαι επιφυλακτικός ακόμα και για πώληση, πόσο μάλλον για αγορά!

    Μια γενική συμβουλή είναι να είμαστε επιφυλακτικοί απέναντι σε νέα μέλη που δε γνωρίζουμε και δεν έχουν δοκιμαστεί ως αξιόπιστα, ειδικά για συναλλαγές μέσω αποστολής.
    Το λιγότερο είναι να ζητάτε φωτογραφίες του αντικειμένου, για να ξέρετε τουλάχιστον ότι το έχει... Πάλι καλά που έστειλε κάτι... Btw, τι ρακέτα είναι αυτή;
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Simplicius : 02-03-22 στις 12:27

  3. #3
    Junior Member
    Εγγραφή
    26-10-2020
    Μηνύματα
    241
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Simplicius Εμφάνιση μηνυμάτων
    .
    Το συγκεκριμένο μέλος (σημ. έχει μόλις 1 μήνα παρουσίας στο forum) επικοινώνησε και μαζί μου για τα πλέγματα που δίνω ΕΔΩ, ζητώντας μέσω PM το τηλέφωνό μου.
    Όταν του είπα να μου στείλει εκείνος το δικό του για να τον καλέσω εγώ, εξαφανίστηκε.
    Επίσης έχει μια άλλη αγγελία για άλλη ρακέτα ΕΔΩ. Του ανέφερα ότι με ενδιαφέρει αλλά επίσης δεν απάντησε, ίσως επειδή είδε ότι είμαι επιφυλακτικός ακόμα και για πώληση, πόσο μάλλον για αγορά!

    Μια γενική συμβουλή είναι να είμαστε επιφυλακτικοί απέναντι σε νέα μέλη που δε γνωρίζουμε και δεν έχουν δοκιμαστεί ως αξιόπιστα, ειδικά για συναλλαγές μέσω αποστολής.
    Το λιγότερο είναι να ζητάτε φωτογραφίες του αντικειμένου, για να ξέρετε τουλάχιστον ότι το έχει... Πάλι καλά που έστειλε κάτι... Btw, τι ρακέτα είναι αυτή;
    Δεν ξέρω φίλε. Το σίγουρο είναι ότι στενοχωρήθηκα πάρα πολύ γιατί εδώ μέσα ήμουν ανοικτός με όλους. Σωστές οι παρατηρήσεις σου και σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Αλλά όταν κάνεις βλακεία πονάει...

    Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  4. #4
    Φιλε μου αν είσαι Αθήνα, μπορώ να σου δώσω εγω μια Gravity Pro... την έχω για 2η... Μπορείς να τη δοκιμάσεις όσο θέλεις και αν θες να την πάρεις τα βρίσκουμε...

    Τι ελλεεινός τύπος ρε συ!

  5. #5
    Junior Member
    Εγγραφή
    26-10-2020
    Μηνύματα
    241
    Είμαι Ηράκλειο Κρήτης. Σε ευχαριστώ πολύ πάντως!

    Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  6. #6
    Junior Member
    Εγγραφή
    11-06-2020
    Μηνύματα
    101
    IMG_20220302_141253.jpg

    Κάποτε είχα θίξει αυτό.. και με θεώρησαν κάποιοι παράλογο. Και εγώ έχω συνεργαστεί με πολλούς εδώ μέσα χωρίς πρόβλημα, και κάποτε που δημιουργήθηκε παρεξήγηση με ένα μέλος, με εξυπηρέτησε άμεσα και λύθηκε. Όμως θα υπάρξουν και μέλη που θα την πατήσεις. Και επειδή δεν υπάρχει σύστημα αξιολόγησης σαν το insomnia για παράδειγμα, ξανά λέω: για μέλος που δεν έχεις συνεργαστεί ξανά, μόνο αντικαταβολή, με δυνατότητα προβολής του πακέτου κατά την παραλαβή και πριν την πληρωμή του στο κατάστημα, όχι να σου την φέρουν σπίτι. Αν μη τι άλλο, θα δεις αν είναι η ρακέτα που περιμένεις και στην κατάσταση που σου περιέγραψαν! Δεν λέω να δεις μισό σημάδι στο frame παραπάνω..

  7. #7
    Τί να πει κανείς για αυτά τα άτομα.. Σε ευχαριστούμε φίλε μου για την πληροφορία..
    Αν θέλουν τα παιδιά να κάνουμε κάποιου είδους funding για να αποζημιωθείς απο αυτό που
    σε βρήκε count me in. (6978550556 viber)

    Έχω κάνει ανταλλαγές και αγορες εδω μεσα και δεν είχα ποτε πρόβλημα. Και με τον Σάββα που απάντησε απο πάνω

  8. #8
    Junior Member
    Εγγραφή
    26-10-2020
    Μηνύματα
    241
    Παιδιά ειλικρινά σας ευχαριστώ για όλα. Η αλήθεια είναι ότι είμαι πολύ στενοχωρημένος αλλά τα τηλέφωνα σας και τα μηνύματά σας με έχουν συγκινήσει. Σας ευχαριστώ πάρα πολύ μέσα από την καρδιά μου! Εγώ δεν θα γυρίσω την πλάτη στο φόρουμ γιατί έχω συνεργαστεί άψογα με όλους... Ειλικρινά ευχαριστώ!

    Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  9. #9
    Junior Member
    Εγγραφή
    26-10-2020
    Μηνύματα
    241
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dortogreg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τί να πει κανείς για αυτά τα άτομα.. Σε ευχαριστούμε φίλε μου για την πληροφορία..
    Αν θέλουν τα παιδιά να κάνουμε κάποιου είδους funding για να αποζημιωθείς απο αυτό που
    σε βρήκε count me in. (6978550556 viber)

    Έχω κάνει ανταλλαγές και αγορες εδω μεσα και δεν είχα ποτε πρόβλημα. Και με τον Σάββα που απάντησε απο πάνω
    Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Και μόνο που το σκέφτηκες φτάνει. Πως ένα άψυχο μέσο γίνεται σημείο επαφής;;; Με αυτά τα λόγια και τις προθέσεις... Σε ευχαριστώ και πάλι!

    Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  10. #10
    Φίλε σου τον έχω βρει, είναι πιτσιρικάς του 1999 στο Επιτάλιο, ο πατέρας του δε ζει να του χώσει δύο φούσκους, υπάρχει όμως η μάνα, στείλε μου πμ να σου δώσω τα στοιχεία να δούμε ποιος κοροιδεύει ποιον.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας