Σελίδα 15 από 25 ΠρώτηΠρώτη ... 51314151617 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 141 έως 150 από 246

Θέμα: ΑΓΟΡΑ ΜΗΧΑΝΗΣ ΠΛΕΞΙΜΑΤΟΣ ΡΑΚΕΤΩΝ

  1. #141
    Senior Member Το avatar του χρήστη Simplicius
    Εγγραφή
    19-02-2012
    Περιοχή
    Attica
    Μηνύματα
    1.322
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο konkalf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πώς είδες τιμή για CB3???
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Simplicius Εμφάνιση μηνυμάτων
    . Κανονική, παρά την παραπληροφόρηση που έκανες τους τελευταίους μήνες με τα postρίσματά σου για δραματικές αυξήσεις...
    Και μπήκες και εσύ σε περιττά έξοδα και πήρες και άλλους στο λαιμό σου.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο captain Εμφάνιση μηνυμάτων
    https://www.tennispro.eu/cb-3-string...hine-3755.html
    50euro πάνω από την προηγούμενη φορά . Λογικό
    Νομίζω πως οφείλω μια συγγνώμη στον konkalf.
    Well done φίλε! Τελικά οι πληροφορίες σου (αν και καθόλου ευχάριστες) ήταν ολόσωστες!


    Οι λίγες CB-3 που εμφανίστηκαν πριν τις γιορτές με την παλιά τιμή (εξού και το παραπάνω σχόλιο μου) ήταν μάλλον ξεχασμένες σε καμιά αποθήκη! Οι νέες είναι όντως στην τιμή που ειχε προαναγγείλει απο το καλοκαίρι ο kon.

    Κάποιοι "επένδυσαν" σε Pure Aero και την πάτησαν... Θα μου πεις βέβαια ότι και μια Aero κοντεύει πια τα 300€. Την ανταλλάσσεις και παιρνεις μηχανή! Σωστό κι αυτό!!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Simplicius : 11-01-23 στις 23:48

  2. #142
    Δείτε το θεμα λίγο διαφορετικά. Την λιγότερο αρνητική πλευρά του. Κάποιος που πλέκει 2 ρακέτες κάθε 2 μήνες , μετά την αύξηση θα κάνει 4 μήνες παραπάνω να κάνει απόσβεση. Ε και;
    Petec

  3. #143
    Junior Member Το avatar του χρήστη captain
    Εγγραφή
    20-09-2015
    Περιοχή
    Ioannina
    Μηνύματα
    225
    Θα το δω ακόμη πιο διαφορετικά. Αγοράζεις κάτι σε λογική τιμή για να πειραματιστεις και να δοκιμάσεις καινούργια και διαφορετικά πράγματα (άλλοι κάνουν μοντελισμο, πλέξιμο με βελονάκι κλπ). Αν η τιμή πάψει να είναι λογική τότε πας αλλού. Απλά.

  4. #144
    Junior Member Το avatar του χρήστη captain
    Εγγραφή
    20-09-2015
    Περιοχή
    Ioannina
    Μηνύματα
    225
    Screenshot_2023-01-12-20-03-17-188_com.android.chrome.jpg έλα έπεσε πάλι ούτε χρηματιστήριο να ήταν. Μετά τις 24/1 διαθέσιμη λέει. Με το grid τι εννοεί;

  5. #145
    Senior Member Το avatar του χρήστη Simplicius
    Εγγραφή
    19-02-2012
    Περιοχή
    Attica
    Μηνύματα
    1.322
    .
    Έλα μια χαρά είναι. Χτύπα την τωρα που γυρίζει! Πριν παραγγειλεις κάνε πρώτα εγγραφή, νέο account χωρις επιλογή ληψης του newsletter, ΜΕΤΑ γραψου στο newsletter, και θα παρεις κωδικό για μείον 10€. Μετα βαλε την παραγγελία και το κουπόνι και θα παει 229€.

    Το grid είναι τεχνικο λαθος του site. Δεν βάζεις κατι. Ας το κενό.

    Btw, εκείνη τη "συγγνώμη" την παίρνω πισω!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Simplicius : 12-01-23 στις 21:27

  6. #146
    Junior Member Το avatar του χρήστη captain
    Εγγραφή
    20-09-2015
    Περιοχή
    Ioannina
    Μηνύματα
    225
    Καλημέρα. Έκανα screen shot για να μην τρελαθώ. Ανέβηκε στο site πάλι.Screenshot_2023-01-13-07-16-04-211_com.android.chrome.jpg
    Άσε τη συγνώμη εκεί που είναι. Αποτι καταλαβαίνω θα αλλάζει συνεχώς τιμή

  7. #147
    Senior Member Το avatar του χρήστη Simplicius
    Εγγραφή
    19-02-2012
    Περιοχή
    Attica
    Μηνύματα
    1.322
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο captain Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα. Έκανα screen shot για να μην τρελαθώ. Ανέβηκε στο site πάλι.Screenshot_2023-01-13-07-16-04-211_com.android.chrome.jpg
    Άσε τη συγνώμη εκεί που είναι. Αποτι καταλαβαίνω θα αλλάζει συνεχώς τιμή
    Θα τους πήρε τηλέφωνο ο konkalf και θα διαμαρτυρήθηκε!!

    Έχει τα θέματά του το site τους. Είναι γνωστό. Έχει συμβεί και στο παρελθόν.
    Άλλες φορές βγάζει διαφορετική τιμή στο γενικό view και άλλη όταν κλικάρεις το προϊόν κλπ. κλπ.
    Περιμένεις και βλέπεις. Όατν δεις "σωστή" τιμή ρίξε την παραγγελία!

  8. #148
    Captain, δεν μπορώ να πω ότι δεν καταλαβαίνω τον τρόπο που το σκέφτεσαι, αλλά έχω διαφορετική άποψη. Ίσως επειδή έχω και την παραξενιά σε ότι περνά από τα χέρια μου να θέλω να έχω τον έλεγχο... Πριν δοκιμάσεις κάτι σίγουρα είσαι διστακτικός. Άλλωστε και ο Simplicius παλαιότερα παρέθετε επιχειρήματα επι των επιχειρημάτων ενάντια στο Self stringing (χαίρομαι που σε αυτό τουλάχιστον δεν τον άκουσα και τσίμπησα την μηχανουλα)! Τώρα αν για κάποιον είναι θέμα το 50€ θα τον απετρεπα να προχωρήσει σε αγορά καθώς από προσωπική εμπειρία, η μηχανή αποτελεί μονο το 1/3 αυτών που θα ξοδέψει για να "δοκιμάσει και να πειραματιστεί" όπως λες. Για να είμαστε ρεαλιστές απόσβεση δύσκολα κάνει κάποιος παρά μόνο αν πλέκει έναντι αμοιβής. Και συντηρητικά να το δούμε αν κάποιος έχει βρει το πλέγμα του, πλέκει 2 φορές τον χρόνο και είναι ικανοποιημένος με αυτό, θα βρεθεί να πλέκει 5-6 φορές οπότε οικονομικά έρχεται στην καλύτερη το ίδιο. Εκτός το οικονομικό λοιπόν σε όλα τα άλλα έχω να πω ΝΑΙ. Αν την βρεις τσιμπα την. ΠΧ επλεξα την καινούρια μου ρακέτα (εδώ έστω και καθυστερημένα ευτυχώς άκουσα τον Simplicius) σχετικά χαμηλά. Έπαιξα 5-6 φορές μεσα στον πρώτο μήνα, ονειρικά. Από κει και μετά δεν μπορούσα να κρατήσω μπάλες μέσα. Κόβω-πλεκω 1kg παραπάνω, έτοιμος. Αν είχα πληρώσει 15-20€ για να μου πλεξουν την ρακέτα θα την κρατούσα τουλάχιστον άλλον έναν μήνα χωρίς να ευχαριστιέμαι χτυπήματα και τέννις. Αξία ανεκτίμητη.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Petros84 : 13-01-23 στις 09:23
    Petec

  9. #149
    Junior Member
    Εγγραφή
    29-11-2021
    Μηνύματα
    341
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Simplicius Εμφάνιση μηνυμάτων
    .


    Θα τους πήρε τηλέφωνο ο konkalf και θα διαμαρτυρήθηκε!!

    Έχει τα θέματά του το site τους. Είναι γνωστό. Έχει συμβεί και στο παρελθόν.
    Άλλες φορές βγάζει διαφορετική τιμή στο γενικό view και άλλη όταν κλικάρεις το προϊόν κλπ. κλπ.
    Περιμένεις και βλέπεις. Όατν δεις "σωστή" τιμή ρίξε την παραγγελία!
    280€ η Tennis Pro CB3
    359€ η Gamma Progression 2 χαχα

    Πάει το δούλεμα σύννεφο! Όποιος βρει δεύτερη διαφορά πέρα από το αυτοκόλλητο, κερδίζει παγωτό!

    @siplicious όταν είδα την CB3 στα 230€ έπαθα (ευχάριστο) εγκεφαλικό. Απλά ήθελα να πάρω τέλη Αυγούστου και δεν μπορούσα να περιμένω άλλους 3 μήνες.
    Τώρα στα 280€ πάλι πολύ καλά είναι.

    Εγώ με Easy Stringer έχω κάνει 17 πλεξίματα μέχρι στιγμής, ήτοι 136€ απόσβεση από τα 300€ που την πήρα. Ακριβή την πήρα, αλλά δεν υπήρχε εναλλακτική εκείνους τους μήνες. Να έπαιρνα Gamma Progression 2 με 350€ και να έβλεπα μετά την CB με 100€ μείον, όπως είχα ξαναπεί, δεν θα το ήθελα να το ζήσω. Είπαμε, ξέρουμε ότι μας πιάνουν κορόιδο, αλλά μέχρι ενός ορίου.

  10. #150
    Senior Member Το avatar του χρήστη Simplicius
    Εγγραφή
    19-02-2012
    Περιοχή
    Attica
    Μηνύματα
    1.322
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Petros84 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ....
    Άλλωστε και ο Simplicius παλαιότερα παρέθετε επιχειρήματα επι των επιχειρημάτων ενάντια στο Self stringing (χαίρομαι που σε αυτό τουλάχιστον δεν τον άκουσα και τσίμπησα την μηχανουλα)! .
    Και συ ρε Πέτρο "πριν αλεκτορα φωνησαι τρις απαρνησει με" ;;;


    Όντως έχεις δίκιο. Αλλά επειδή έχω μάθει σε όλα να κάνω προϋπολογισμούς, χρόνους απόσβεσης κλπ κλπ. και η μηχανή των δύο σημείων δεν ήταν τότε στα option μου, ούτε υπήρχαν οι οικονομικές CB, στα 700+ που έβγαινε η drop weight 6 σημείων της Gamma η απόσβεση με προσωπικό πλέξιμο έτεινε προς εποχές Star Wars...

Σελίδα 15 από 25 ΠρώτηΠρώτη ... 51314151617 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας