Σελίδα 14 από 25 ΠρώτηΠρώτη ... 4121314151624 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 131 έως 140 από 246

Θέμα: ΑΓΟΡΑ ΜΗΧΑΝΗΣ ΠΛΕΞΙΜΑΤΟΣ ΡΑΚΕΤΩΝ

  1. #131
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Simplicius Εμφάνιση μηνυμάτων
    .


    Πέτρο, με κάτι άλλο το μπερδεύεις... Καμία σχέση το "one piece stringing" με αυτό της εικόνας!
    Στο "one piece" και σε όλου του είδους τα πλεξίματα οι mains πλέκονται πάντα συμμετρικά ξεκινώντας από το κέντρο.
    Εξού και το "short side" δηλ. το μικρό κομμάτι που χρησιμοποιούμε στο "one piece" για να πλέξουμε τις μισές mains.
    Το υπόλοιπο το μακρύ είναι για τις άλλες μισές και για όλες τις crosses.

    Εάν έχεις δει κάτι παρόμοιο με αυτό της εικόνας εμπίπτεις στην περίπτωση του Μίλτου!
    Έχεις δει πλέξιμο που εάν του δίναμε όνομα θα μπορούσαμε να το πούμε "Revenge Stringing", εκδικητικό!!!
    Και για τη ρακέτα και για τον παίκτη που θα τη χρησιμοποιήσει!
    Έχεις δίκιο, λάθος μου! Έχω δει one piece str. απο το κέντρο προς τις άκρες! Και μάλιστα αυτό που με ξένισε τοτε είναι οτι στις mains τράβαγε 23kg και στις Crosses 22kg!!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Petros84 : 21-11-22 στις 08:45
    Petec

  2. #132
    Junior Member
    Εγγραφή
    06-07-2022
    Μηνύματα
    5
    Για όποιον ενδιαφέρεται, το tennispro.eu έχει πλέον σε στοκ μηχανές πλεξίματος, με την CB-3 στα 224 ευρώ. Εξαιρετική τιμή.

  3. #133
    Junior Member
    Εγγραφή
    29-11-2021
    Μηνύματα
    331
    ΑΔΙΑΝΟΗΤΑ ΧΑΜΗΛΕΣ ΤΙΜΕΣ!!! 225€ μόνο η CB3!!! Πωωωω! Εγκεφαλικό (ευχάριστο) έπαθα. Τους είχα στείλει και email όπως λέω και πιο πάνω, αλλά αργούσε να γίνει stock. Και την περίμενα πόσους μήνες, τελικά πήρα Easy Stringer γιατί δεν ήθελα να χαλάω άλλα λεφτά για πλεξίματα έξω.
    Η CB10 337€!!! Ντάξει.

    Εγώ αυτό που κατάλαβα μετά από 11 μήνες που ασχολούμαι ουσιαστικά με το τένις είναι ότι αν έχεις λίγη υπομονή, βρίσκεις τρελλές ευκαιρίες σε Tennis Point και Tennis Pro.
    Πήρα Head Boom Pro από Tennis Point στα 185€, δωρεάν μεταφορικά. Τώρα τη βρίσκω στο Tennis Pro 167€. Στο Γιολλάντα σου λένε 200€ με έκπτωση...
    Πήρα πριν το Black Friday Wilson Blade v.5 18*20 με 110€!
    Για να μην πω για Market Place και άλλα forum.

  4. #134
    Junior Member
    Εγγραφή
    06-07-2022
    Μηνύματα
    5
    πάντως εγώ παρήγγειλα μια cb-3. έχουν μείνει 4 σε στοκ, και η τιμή πήρε 5 ευρώ πάνω.

  5. #135
    Senior Member Το avatar του χρήστη Simplicius
    Εγγραφή
    19-02-2012
    Περιοχή
    Attica
    Μηνύματα
    1.325
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο konkalf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε 18*20 με δύο κομμάτια γίνεται πλέξιμο με 1 σετ 12.2μ;
    Δες εδώ...

  6. #136
    Junior Member
    Εγγραφή
    29-11-2021
    Μηνύματα
    331
    @simplicious ευχαριστώ. Βρήκα και από το site της Wilson. Σίγουρα φτάνει. Θα μετρήσω:

    πρώτα τις [μία προς μία τις main της μίας πλευράς + λίγο περίσσευμα για τη μηχανή] * 2
    και με το υπόλοιπο θα μετρήσω όλες τις crosses + λίγο περίσσευμα
    Και από Talk Tennis μου είπαν ότι σίγουρα φτάνει το 12μετρο σετ για όλες τις ρακέτες, απλά εγώ θέλω να πλέκω σε 2 κομμάτια και θέλω να κάνω το κόψιμο του σετ που για 18*20 δεν θα φτάσει αν το κόψω στη μέση.

    Πώς είδες τιμή για CB3???

  7. #137
    Senior Member Το avatar του χρήστη Simplicius
    Εγγραφή
    19-02-2012
    Περιοχή
    Attica
    Μηνύματα
    1.325
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο konkalf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα μετρήσω:πρώτα τις [μία προς μία τις main της μίας πλευράς + λίγο περίσσευμα για τη μηχανή] * 2
    και με το υπόλοιπο θα μετρήσω όλες τις crosses + λίγο περίσσευμα
    Αντί να κάνεις όλα τα παραπάνω θα σου πρότεινα να χρησιμοποιήσεις το παρακάτω εργαλείο που έχει ανακαλύψει η ανθρωπότητα εδώ και χιλιάδες χρόνια!
    Και βέβαια να μετατρέψεις τα feet σε μέτρα στα stringing instructions προσθέτοντας +25 εκ. στις crosses σε περίπτωση starting clamp.



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο konkalf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πώς είδες τιμή για CB3???
    Κανονική, παρά την παραπληροφόρηση που έκανες τους τελευταίους μήνες με τα postρίσματά σου για δραματικές αυξήσεις...
    Και μπήκες και εσύ σε περιττά έξοδα και πήρες και άλλους στο λαιμό σου.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Simplicius : 28-11-22 στις 11:46

  8. #138
    Junior Member
    Εγγραφή
    29-11-2021
    Μηνύματα
    331
    Πάντως η Gamma Progression 2 τσίμπησε τιμή. Από 319€ τέλη Αυγούστου, πήγε 359€ στο site της. Αλλού δεν ξέρω. Η CB10 6 σημείων είναι στα 337€, πολύ φθηνότερη. Αν και τα έχεις πει για 2 και 6 σημεία, απλά το αναφέρω ενδεικτικά το τι γίνεται με το rebranding.

    225€ η CB3!!!11ΕΝΑ!!!
    To μόνο πρόβλημά της ήταν η διαθεσιμότητα. Εγώ και με 300 θα την έπαιρνα τότε, αλλά το να πληρώσω 100€ καπέλο για την Gamma το θεώρησα και το θεωρώ ακόμη κοροϊδία. Καλύτερα που πήρα Easy Stringer παρά Progression 2 και να δω τώρα την CB3 100€ κάτω.

  9. #139
    Senior Member Το avatar του χρήστη Simplicius
    Εγγραφή
    19-02-2012
    Περιοχή
    Attica
    Μηνύματα
    1.325
    .
    Περιμένουμε εντυπώσεις από τα παιδιά που πήραν τη μηχανή με την "τελευταία φουρνιά" διαθεσιμότητας !!! DrF;

  10. #140
    Junior Member Το avatar του χρήστη captain
    Εγγραφή
    20-09-2015
    Περιοχή
    Ioannina
    Μηνύματα
    223
    https://www.tennispro.eu/cb-3-string...hine-3755.html
    50euro πάνω από την προηγούμενη φορά . Λογικό

Σελίδα 14 από 25 ΠρώτηΠρώτη ... 4121314151624 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας