Σελίδα 11 από 25 ΠρώτηΠρώτη ... 91011121321 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 101 έως 110 από 246

Θέμα: ΑΓΟΡΑ ΜΗΧΑΝΗΣ ΠΛΕΞΙΜΑΤΟΣ ΡΑΚΕΤΩΝ

  1. #101
    Junior Member Το avatar του χρήστη captain
    Εγγραφή
    20-09-2015
    Περιοχή
    Ioannina
    Μηνύματα
    223
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Simplicius Εμφάνιση μηνυμάτων
    .

    Σχετικά με τη διαθεσιμότητα της CΒ-3, τα πρόσφατα μηνύματα από τον Πρόεδρο δεν ήταν καθόλου ενθαρρυντικά... Ούτε κολυμπηθρόξυλο δεν περνάει εύκολα πια από τα Στενά.
    Οπότε, μακάρι να έρθει, αλλά πολύ χλωμό πιστεύω να εμφανιστεί σύντομα.
    Για καλοκαίρι το βλέπω. Πάντως δε χάνεις να περιμένεις κανα μήνα ακόμα...
    Σας είχα προειδοποιήσει πάντως ότι δεν είναι για πολύ σκέψη η αγορά και δεν με ακούσατε τότε που έπρεπε!
    Γενικά, από τη μια η εκτόξευση του κόστους των μεταφορικών από την Ασία τα τελευταία χρόνια, που «χτύπησε» κυρίως τα κινέζικα προϊόντα μικρής αξίας, καθώς και όλα τα υπόλοιπα, όπως πόλεμοι, κορονοιοί, έλλειψη πρώτων υλών, αύξηση ζήτησης για home-hobby προϊόντα κλπ κλπ. έχουν οδηγήσει σε μεγάλες ελλείψεις και αύξηση τιμών, ειδικά των κάθε λογής κινέζικων.
    Ειδικά για τις μηχανές πλεξίματος ρακετών τένις, εάν δείτε τις τιμές τα τελευταία πχ. 5 χρόνια, θα διαπιστώσετε ότι έχουν διπλασιαστεί. Πριν 5-6 χρόνια έβρισκες διάφορες μηχανές με 6 point mounting κοντά στα 200 ευρώ ή και πιο φτηνά εάν αναζητήσετε παλιές αγγελίες εδώ στο φόρουμ. Τώρα αυτές οι τιμές δεν υπάρχουν ούτε για δείγμα!

    +1
    Θα περιμένω φίλε μου. Μπορώ να κάνω και αλλιώς ;

  2. #102
    Καταρχας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις !! https://www.youtube.com/watch?v=9DxH9CZZB2w&t=578s εδω ο φιλος στο βιντεο τραβαει υπο τετοια γωνια. Και σε καποια αλλα βιντεο που εχω δει δηλαδη δεν εχω δει να το εχουν τελειως ευθεια με τη μπαρα. Δεν μπορω δηλαδη να την πλεξω ετσι?

  3. #103
    Senior Member Το avatar του χρήστη Simplicius
    Εγγραφή
    19-02-2012
    Περιοχή
    Attica
    Μηνύματα
    1.325
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stelos2003 Εμφάνιση μηνυμάτων
    στο βιντεο τραβαει υπο τετοια γωνια. Και σε καποια αλλα βιντεο που εχω δει δηλαδη δεν εχω δει να το εχουν τελειως ευθεια με τη μπαρα.
    Πάντα τραβάς υπό (μικρή) γωνία σε όλες τις πλεκτικές μηχανές, και σε εκείνες των 6.000 ευρώ.
    Αυτό που είπα είναι να μην τραβάς με πολύ μεγάλη, πχ μη βάλεις κανένα πρόσθετο παξιμάδι ύψους 10 χιλιοστών.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stelos2003 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μπορω δηλαδη να την πλεξω ετσι?
    Ενδεχομένως μπορείς αλλά σίγουρα είναι σπαστικό να μην γυρνάει ελεύθερα η ρακέτα.
    Επίσης τραβώντας από την κάτω μεριά θα ζορίζεις τη ρακέτα πάνω στο gripper με ότι προβλήματα μπορεί να έχει αυτό.
    Να σου πω την αλήθεια δεν το έχω δοκιμάσει. Πήρα κατευθείαν το παξιμάδι του 0,50 ευρώ...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Simplicius : 20-10-22 στις 23:00

  4. #104
    τελεια και το παξιμαδι το βαζω κατω απο το μαυρο το μαμισιο ?

  5. #105
    Senior Member Το avatar του χρήστη Simplicius
    Εγγραφή
    19-02-2012
    Περιοχή
    Attica
    Μηνύματα
    1.325
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stelos2003 Εμφάνιση μηνυμάτων
    τελεια και το παξιμαδι το βαζω κατω απο το μαυρο το μαμισιο ?
    Μαύρο; Ασημένιο θέλεις να πεις. Κάτω πάνω όπου θέλεις. Εγώ το βάζω από κάτω από το ασημί, δηλ. ακουμπάει στο μαύρο πλαστικό και από πάνω πατάει το ασημένιο δακτυλίδι (το οποίο εσωτερικά είχε ταινία διπλής όψης για να μην χάνεται).
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Simplicius : 20-10-22 στις 23:10

  6. #106
    Senior Member Το avatar του χρήστη Simplicius
    Εγγραφή
    19-02-2012
    Περιοχή
    Attica
    Μηνύματα
    1.325
    .
    Παιδιά, κοιτάξτε τι έφτιαξε αυτό το άτομο!!!



    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Simplicius : 20-10-22 στις 23:11

  7. #107
    μηπως εγω δε καταλαβα καλα.. Το παξιμαδι αυτο που λες δε μπαινει στο throat τις ρακετας οταν πας να την κανεις μουντ? Αν ναι εμενα τα πλαστικα ειναι μαυρα εχει ενα λεπτο και ενα πιο χοντρο καπως..

  8. #108
    Senior Member Το avatar του χρήστη Simplicius
    Εγγραφή
    19-02-2012
    Περιοχή
    Attica
    Μηνύματα
    1.325
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stelos2003 Εμφάνιση μηνυμάτων
    μηπως εγω δε καταλαβα καλα.. Το παξιμαδι αυτο που λες δε μπαινει στο throat τις ρακετας οταν πας να την κανεις μουντ? Αν ναι εμενα τα πλαστικα ειναι μαυρα εχει ενα λεπτο και ενα πιο χοντρο καπως..


    Μη ρωτήσεις τίποτα άλλο σήμερα!

  9. #109
    δε χρειαζεται! μια εικονα 1000 λεξεις! ευχαριστω πολυ. περιμενω τις κουλουρες και ξεκιναω :d

  10. #110
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Simplicius Εμφάνιση μηνυμάτων
    .
    Παιδιά, κοιτάξτε τι έφτιαξε αυτό το άτομο!!!



    Μας έβαλε φωτιές ο τύπος!!το ζήλεψα και θα το ψάξω


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Σελίδα 11 από 25 ΠρώτηΠρώτη ... 91011121321 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας