Σελίδα 7 από 25 ΠρώτηΠρώτη ... 5678917 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 61 έως 70 από 246

Θέμα: ΑΓΟΡΑ ΜΗΧΑΝΗΣ ΠΛΕΞΙΜΑΤΟΣ ΡΑΚΕΤΩΝ

  1. #61
    Junior Member
    Εγγραφή
    29-11-2021
    Μηνύματα
    331
    Ωραία. Αυτό κατάλαβα κι εγώ, ότι δηλαδή στο επόμενο τράβηγμα επανερχόμαστε στη σωστή τάση (κιλά) αφού ξανασηκώνεται το flying clamp.

    Κάτι τελευταίο σε αυτό: ας πούμε ότι πλέκουμε τις main χορδές για αρχή.

    Σε κάποιο σχόλιο διάβασα ότι στην τελευταία χορδή δίνεις λίγο παραπάνω τάση για να κάνεις τον κόμπο. Παίζει να'ναι και μπαρούφα, απλά το ρωτώ για να μάθω αν ισχύει αυτό.

    Το πιθανότερο είναι αγορά ή της CB αν τη βρω διαθέσιμη ή της Gamma Progression 2. Μιλάμε για προσωπική χρήση, επειδή μου φαίνεται και ενδιαφέρουσα διαδικασία και "ψυχοθεραπεία", ας πούμε.

  2. #62
    Senior Member Το avatar του χρήστη Simplicius
    Εγγραφή
    19-02-2012
    Περιοχή
    Attica
    Μηνύματα
    1.325
    Ναι συνήθως βάζουμε μερικα κιλα 2-3 παραπάνω στη τελευταία χορδη, χωρίς να ειναι απαραίτητο.

    Εάν έχεις υπομονή να περιμένεις τη CB θα γλυτώσεις ένα κατοσταρικο. Ειναι η ιδια ακριβώς με τη Gamma.

  3. #63
    Junior Member
    Εγγραφή
    29-11-2021
    Μηνύματα
    331
    Πάντως πολλά πραγματάκια της Gamma όπως χορδές και overgrips της τα φτιάχνει η Toalson. Rebranding κάνει, όπως και αρκετοί άλλοι που τους τα φτιάχνουν στην Taiwan και τα πουλάνε με άλλες συσκευασίες ΗΠΑ και Ευρώπη.

    Η CB 3 μου μοιάζει η ιδανική λύση, οπότε περιμένουμε.

  4. #64
    ...ευχαριστώ τούς καλούς συμφορουμίτες, soulkeeper πού ολοκλήρωσε τήν αποστολή τού σεμιναρίου τού simplicius, τού οποίου οί ψαγμένες συμβουλές μέ βοήθησαν στά επιτυχημένα πλεξίματα...πολύ ευχαριστημένος μέ τήν μηχανούλα, όλα απλά καί χειροκίνητα, είναι αυτό πού μού ταιριάζει σά φιλοσοφία...δέν θά τήν άλλαζα ούτε καί μέ τήν technifibre τήν ergo...

  5. #65
    Junior Member
    Εγγραφή
    29-11-2021
    Μηνύματα
    331
    jazzu4ia ικανοποιημένος δηλαδή με την CB3;;; έστειλα ένα email χθες στο tennispro και ρωτάω πότε θα είναι ξανά σε stock.
    Της Gamma η Progression II που είναι όντως ολόιδια και στοιχίζει 100€ παραπάνω, επιβαρύνεται με 45€ έξοδα αποστολής αν την παραγγείλεις από την Gamma Europe, ενώ από το Tennis Point Europe τα μεταφορικά είναι δωρεάν (έκανα δοκιμαστική παραγγελιά για να υπολογίσω έξοδα αποστολής).

  6. #66
    Senior Member Το avatar του χρήστη Simplicius
    Εγγραφή
    19-02-2012
    Περιοχή
    Attica
    Μηνύματα
    1.325
    .
    Και η CB3 απο το Tennispro στα 220 με δωρεάν μεταφορικά έρχεται.

  7. #67
    ...ναί μού άρεσε πολύ ή διαδικασία...καί σού δίνει τή δυνατότητα νά αυτοσχεδιάσεις καί νά εισαγάγεις τίς δικές σου εμπνεύσεις στό workflow...εγώ τά άλλαξα όλα...διαφορετική τοποθέτηση τών κλάμπς, δικής μου εμπνεύσεως σειρά πλεξίματος τών χορδών, άλλοι δικοί μου κόμποι, διαφορετικός τρόπος χειρισμού τού γκρίπερ καί της μπάρας, από αυτά πού προτείνει ή γκάμμα καί τά βίντεα τού ut...κάνεις στρέτσινγκ, κάνεις ό,τι γουστάρεις...μέ τίς αυτόματες, καί μέ τά σταθερά κλάμπς δέν μπορείς νά "παίξεις"...

  8. #68
    Junior Member
    Εγγραφή
    29-11-2021
    Μηνύματα
    331
    Simplicius, κατάλαβα ότι προϊόν που έχει την ταμπέλα της Tennispro. Οπότε μόνο από το site τους μπορεί κάποιος να την αγοράσει.
    Έστειλα email χθες. Αν μου απαντήσουν για το πότε θα είναι ξανά διαθέσιμη, θα το γράψω σε σχόλιο εδώ.

    Σε ένα εξάμηνο έχω χαλάσει 16 πλεξίματα * 8€ το καθένα = 128€.

  9. #69
    ...δέν είναι είναι εκεί τό θέμα, στό οικονομικό...τό θέμα είναι νά έχεις όρεξη καί νά σέ ιντριγκάρει νά τήν κάνεις αυτή τή δουλειά...

  10. #70
    Junior Member
    Εγγραφή
    29-11-2021
    Μηνύματα
    331
    jazzu4ia εγώ θέλω Σεπτέμβριο, άντε Οκτώβριο το αργότερο να πάρω. Και για να γλιτώσω και χρήματα μελλοντικά, αλλά και επειδή θέλω να μάθω να πλέκω τις ρακέτες μου μόνος μου.

    Το θέμα είναι να πάρω απάντηση από Tennispro για το πότε θα ξαναείναι διαθέσιμη η cb3, μήπως και γλιτώσω τα 100€ διαφορά από της Gamma.

Σελίδα 7 από 25 ΠρώτηΠρώτη ... 5678917 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας