Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 10

Θέμα: head graphene 360+ extreme mp

  1. #1

    head graphene 360+ extreme mp

    Καλησπέρα παιδια

    Είμαι ενα βήμα πριν την αγορά της παραπάνω ρακέτας . Θα μπορούσε κάποιος που έχει παίξει μαζί της να εκφράσει τις εντυπώσεις του;
    Παίζω γυρω στον 1,5 χρόνο , και συνήθως παίζω με αρκετο spin κάτι που απ όσο έχω διαβάσει , βοηθάει αρκετά η ρακέτα

  2. #2
    Senior Member Το avatar του χρήστη Simplicius
    Εγγραφή
    19-02-2012
    Περιοχή
    Attica
    Μηνύματα
    1.325
    .
    Δε ξέρω κάτι για τη συγκεκριμένη ρακέτα...
    Αυτό που ξέρω όμως είναι ότι δε λέει να αγοράσεις ρακέτα 2021 στα τέλη Νοεμβρίου σε φουλ τιμή (εκτός εάν έχεις συμφωνήσει σε μειωμένη), τη στιγμή που σε ένα μήνα... α) θα έχει βγει η επόμενη (ουσιαστικά η ίδια με άλλο χρώμα, αλλά για τον πολύ κόσμο, εντελώς καινούργια με σούπερ νεές τεχνολογίες και άλλα παραμύθια, με ότι σημαίνει αυτό στην μεταπώληση) και β) η ίδια, εάν έχει περισσέψει στη λαβή που θέλεις βέβαια, θα έχει τουλάχιστον 50 ευρώ κάτω.

  3. #3
    Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση
    Είναι πολύ σωστά αυτά που είπες , το θέμα είναι ότι η καινουργια που θα βγει δεν θα έχει ίδια τιμή με αυτή την συγκεκριμένη . Την έχω βρει 160€ πλεγμένη
    Θεωρείς καλό είναι να περιμένω ένα μήνα , μπας και θέλουν να διώξουν τις προηγούμενες ;
    Αν και δεν νομίζω να κατέβει κι άλλο αυτή η τιμή

  4. #4
    Senior Member Το avatar του χρήστη Simplicius
    Εγγραφή
    19-02-2012
    Περιοχή
    Attica
    Μηνύματα
    1.325
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Goodman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση
    Είναι πολύ σωστά αυτά που είπες , το θέμα είναι ότι η καινουργια που θα βγει δεν θα έχει ίδια τιμή με αυτή την συγκεκριμένη . Την έχω βρει 160€ πλεγμένη
    Θεωρείς καλό είναι να περιμένω ένα μήνα , μπας και θέλουν να διώξουν τις προηγούμενες ;
    Αν και δεν νομίζω να κατέβει κι άλλο αυτή η τιμή
    Συνήθως πάνε κοντά στο κατοστάρικο, αλλά μη σε πάρω και στο λαιμό μου εάν δε ζεις χωρίς τη συγκεκριμένη...

  5. #5
    Ευχαριστώ να σαι καλά για τη συμβουλή
    Κάποιος παιδιά να έχει παίξει με την ρακέτα να με βοηθήσει ;;

  6. #6
    Junior Member
    Εγγραφή
    14-12-2018
    Μηνύματα
    45
    δυο φίλοι μου που την πήραν είναι ικανοποιημένοι. Έτσι κι αλλιώς τα χαρακτηριστικά της είναι δύσκολο να "μην κάνουν" στον μέσο αρχάριο - intermediate παίχτη, ειδικά εφόσον θέλεις και το τόπσπιν. Η τιμή των 160 καλή είναι θεωρώ γιατί η ρακέτα είναι καινούρια.... άντε να την βρεις μέχρι 20 ευρώ λιγότερα στον επόμενο χρόνο.. δεν νομίζω παρακάτω. Πέρα από αυτό πάντως, εγώ πλέον σε κάθε αρχάριο που μπορεί να με ρωτήσεις προτείνω να πάρει / δανειστεί αρκετές μεταχειρισμένες ή καινούριες παλιά μοντέλα και να πειραματιστεί μέχρι να βρει το είδος της ρακέτας που του ταιριάζει. Έχεις πολλά πράγματα να δοκιμάσεις, που δεν τα έχεις δοκιμάσει είμαι σίγουρος, όπως κατανομή βάρους σε συνδυασμό με το βάρος της ρακέτας, πάχος του σκελετού, μέγεθος / σχήμα κεφαλής, ακόμα και ποιο είναι πραγματικά το μέγεθος λαβής που σου ταιριάζει... όταν δεν τα έχεις δοκιμάσει αυτά και διαλέγεις απλά ένα νέο μοντέλο ψαρεύεις στα τυφλά και μάλιστα με μεγάλο κόστος οπότε μετά δεσμεύεσαι με αυτό που διάλεξες... και για να σου δώσω ένα παράδειγμα τι εννοώ.. εγώ παίζω πλέον με μία ρακέτα που είναι μοντέλο 6ετίας, μου κόστισε λιγότερο από όλες τις ρακέτες που έχω πάρει, κανείς ποτέ δεν μου την πρότεινε και όμως δεν την αλλάζω με τίποτα. Πριν από αυτή έπαιξα με 5 από τις πιο δημοφιλείς ρακέτες τις οποίες περισσότερες χρυσοπλήρωσα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη jmour : 17-11-21 στις 11:40

  7. #7
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jmour Εμφάνιση μηνυμάτων
    δυο φίλοι μου που την πήραν είναι ικανοποιημένοι. Έτσι κι αλλιώς τα χαρακτηριστικά της είναι δύσκολο να "μην κάνουν" στον μέσο αρχάριο - intermediate παίχτη, ειδικά εφόσον θέλεις και το τόπσπιν. Η τιμή των 160 καλή είναι θεωρώ γιατί η ρακέτα είναι καινούρια.... άντε να την βρεις μέχρι 20 ευρώ λιγότερα στον επόμενο χρόνο.. δεν νομίζω παρακάτω. Πέρα από αυτό πάντως, εγώ πλέον σε κάθε αρχάριο που μπορεί να με ρωτήσεις προτείνω να πάρει / δανειστεί αρκετές μεταχειρισμένες ή καινούριες παλιά μοντέλα και να πειραματιστεί μέχρι να βρει το είδος της ρακέτας που του ταιριάζει. Έχεις πολλά πράγματα να δοκιμάσεις, που δεν τα έχεις δοκιμάσει είμαι σίγουρος, όπως κατανομή βάρους σε συνδυασμό με το βάρος της ρακέτας, πάχος του σκελετού, μέγεθος / σχήμα κεφαλής, ακόμα και ποιο είναι πραγματικά το μέγεθος λαβής που σου ταιριάζει... όταν δεν τα έχεις δοκιμάσει αυτά και διαλέγεις απλά ένα νέο μοντέλο ψαρεύεις στα τυφλά και μάλιστα με μεγάλο κόστος οπότε μετά δεσμεύεσαι με αυτό που διάλεξες... και για να σου δώσω ένα παράδειγμα τι εννοώ.. εγώ παίζω πλέον με μία ρακέτα που είναι μοντέλο 6ετίας, μου κόστισε λιγότερο από όλες τις ρακέτες που έχω πάρει, κανείς ποτέ δεν μου την πρότεινε και όμως δεν την αλλάζω με τίποτα. Πριν από αυτή έπαιξα με 5 από τις πιο δημοφιλείς ρακέτες τις οποίες περισσότερες χρυσοπλήρωσα.

    Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση ,
    Η αλήθεια είναι ότι δεν πάω τελείως στα τυφλά να αγοράσω την ρακέτα , έχω μιλήσει και με άνθρωπο που έχει μαγαζί με τενιστικα και μετά από πολύ κουβέντα μου πρότεινε την συγκεκριμένη , και ως value for money , αφου δεν θέλω να ξεφύγω πολύ σε τιμή . Το κακο είναι πως δεν την είχε σε demo , αλλά και πάλι θεωρώ ότι με demo δεν παίρνεις ακριβώς την πληροφορία της ρακέτας αφού μπορεί να είναι πλεγμένη με οτιδήποτε άκυρο που χαλάει το σύνολο ή το στυλ παιχνιδιού σου . Σίγουρα αν είχα την ευκαιρία να κάτσω να δοκιμάσω ρακέτες αυτής της κατηγορίας από φίλους και συμπαίχτες θα το έκανα , αλλά μόλις έχω ξεκινήσει μαθήματα σε club και δεν έχω δικτυωθεί αρκετά .

  8. #8
    Η 360+ βγήκε αποτυχία .βρες ρακέτα 360 να πάρεις που είναι το προηγούμενο μοντέλο .


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #9
    Senior Member Το avatar του χρήστη Simplicius
    Εγγραφή
    19-02-2012
    Περιοχή
    Attica
    Μηνύματα
    1.325
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο goodman Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...η αλήθεια είναι ότι δεν πάω τελείως στα τυφλά να αγοράσω την ρακέτα , έχω μιλήσει και με άνθρωπο που έχει μαγαζί με τενιστικα και μετά από πολύ κουβέντα μου πρότεινε την συγκεκριμένη , και ως value for money , αφου δεν θέλω να ξεφύγω πολύ σε τιμή . ...
    .
    Αυτό μου θυμίζει λίγο εκείνους που πχ όταν πάνε να αγοράσουν ψάρια, ρωτάνε τον ψαρά "είναι φρέσκα;" περιμένοντας να τους πει, "όχι, για πέταμα είναι. αλλά επειδή τα έχω πληρώσει και γω και τα έχω βάλει εδώ στο ράφι κανα μήνα, περιμένω μήπως τα πάρει κανένας πριν σαπίσουν τελείως!"...

    Εσείς οι νέοι που μπαίνετε τώρα στο άθλημα, πέρα απά τα τεχνικά χαρακτηριστικά της ρακέτας, περισσότερο σημαντικό είναι να πάρετε ρακέτα με σωστή λαβή!
    Πήγε μια γνωστή κυρία και πήρε ρακέτα 140€ από μαγαζί και της έδωσαν λαβή 0 !!! Ούτε για το 7χρονο παιδί της καλά καλά δεν κάνει! Ευτυχώς είναι Head και μάλλον θα σωθεί η κατάσταση...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Simplicius : 18-11-21 στις 11:26

  10. #10
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Simplicius Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό μου θυμίζει λίγο εκείνους που πχ όταν πάνε να αγοράσουν ψάρια, ρωτάνε τον ψαρά "είναι φρέσκα;" περιμένοντας να τους πει, "όχι, για πέταμα είναι. αλλά επειδή τα έχω πληρώσει και γω και τα έχω βάλει εδώ στο ράφι κανα μήνα, περιμένω μήπως τα πάρει κανένας πριν σαπίσουν τελείως!"...

    Εσείς οι νέοι που μπαίνετε τώρα στο άθλημα, πέρα απά τα τεχνικά χαρακτηριστικά της ρακέτας, περισσότερο σημαντικό είναι να πάρετε ρακέτα με σωστή λαβή!
    Πήγε μια γνωστή κυρία και πήρε ρακέτα 140€ από μαγαζί και της έδωσαν λαβή 0 !!! Ούτε για το 7χρονο παιδί της καλά καλά δεν κάνει! Ευτυχώς είναι Head και μάλλον θα σωθεί η κατάσταση...

    Δεν είναι έτσι ακριβώς , όπως ειπα μίλησα αρκετά με τον άνθρωπο , μου έκανε 2-3 προτάσεις , και κατέληξα στην καλύτερη για τα γούστα μου . Ακόμα και οπτικά ας πούμε , δεν θα έπαιρνα μια ρακέτα η οποία δε μου κάνει στο μάτι όσο και αν φαίνεται παράξενο . Δεν μπήκα στο μαγαζί και μου είπε εδώ αδερφε πάρε τη head η καλύτερη ρακέτα που έχει βγει .
    Πέρα απ αυτό , είπαμε είμαι καινούργιος αλλά όχι και τόσο ώστε να μην πάρω τη λαβή που μου ταιριάζει

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας