PDA

Επιστροφή στο Forum : Ball machine



andreaskafetzopoulos
27-05-21, 22:17
Ενδιαφερομαι για αγορα ball machine μεχρι 1000 ευρω 6982471099

nik_marin
28-05-21, 22:35
https://www.gazzetta.gr/plus/viral/article/1596032/i-tsanta-slinger-kanei-match-point-kane-kai-esy


Sent from my iPhone using Tapatalk

andreas giorgos
29-05-21, 05:33
με αυτά τα χρήματα αγοράζεις spinshot καινούργια ( ή slinger όπως σωστά γράφει ο φίλος)

Haris
29-05-21, 09:13
Καλημέρα,
δες εδώ:
https://www.mistertennis.com/en/slinger-bag-slingshot-t-one-tennis-ball-shooter-machine-r10050a.html

Αν κάνεις υπομονή θα την πάρεις και πιο φθηνά. Συχνά - πυκνά κάνει 10-20% extra discount όπως και άλλα γνωστά site εξωτερικού.

Εξαιρετική επικοινωνία, εξυπηρέτηση, αξιοπιστία, χαμηλές τιμές, παράδοση στην ώρα που λένε, σε αντίθεση με το "δικό" μας μαγαζί που διαφημίζει η gazzetta, οι οποίοι εκτός από πιο ακριβοί, αυθάδης στα τηλέφωνα, μη συνεπείς στην παραδόσεις τους, τελευταία με την άνοδο του τένις στην χώρα μας την έχουν δει θεότητες! Αυτοί είναι κι άλλοι στο κόσμο δεν είναι!

Επίσης αν χρειαστείς κάτι σε service όλοι τις στέλνουν πίσω στην εταιρία, κανείς δε κάνει στο μαγαζί.

Ελπίζω να βοήθησα, αν την πάρεις περιμένουμε αξιολόγηση!

Ψήνομαι καιρό για μία 50%-50% στην Κρήτη!

andreaskafetzopoulos
29-05-21, 10:03
Καλημερα
Την slinger την εχει κανει εισαγωγη το e-tennis 899 ευρω
Δυστυχως εχει μονιμα topspin που αυξανεται οσο δυναμωνει η ταχυτητα
Καθολου flat και underspin

andreas giorgos
31-05-21, 13:47
σε μια ώρα παιχνίδι (τόσο κρατάει η μπαταρία, τόσο νοικιάζεις γήπεδο κτλ) αν βάλεις πόση ώρα μαζεύεις τα μπαλάκια ...η ωφέλιμη ώρα είναι λίγη ώστε να κάνεις διαφορετικό set up σε κάθε φόρτωμα (πχ forehand underspin όπως λες)
δεν ξέρω πολλά για την slinger αλλά αν έχει random, vertical , horizontal κτλ πιστεύω στα λεφτά που σκέφτεσαι είναι ok
(έχω spinshot , και βλέπω ότι η βασική έκδοση είναι πάλι κοντά στα λεφτά σου)

nek4d
31-05-21, 22:28
Το topspin της slinger ειναι μελετημενο εξυπνα.
Αν δεν ειχε, ολοι θα γκρινιαζαν οτι δεν εχει.
Αντ'αυτου, εχει μπολικο (και ειναι απολαυστικα προκλητικο) και το εχουν δεσει εξυπνα με την ταχυτητα, δηλ αν καποιος δεν θελει πολυ, απλα κατεβαζει ταχυτητα και για να αντιπαρελθει κανεις της μικροτερης ταχυτητας, απλα μειωνει την αποσταση απο την οποια ξεκινανε τα μπαλακια, δεν ειναι αναγκη να στα στελνει απο την αλλη ακρη του γηπεδου, μπορει να τα "σερβιρει" απο την ιδια πλευρα του παικτη.
Σαφως θα ηταν προτιμοτερο να ειχε ξεχωριστο διακοπτη σπιν, αλλα προφανως εχουν κανει περικοπες για το κοστος και τελικα στα λεφτα της και με την φορητοτητα της, δεν υπαρχει αντιπαλο δεος.
Οτιδηποτε περισσοτερο σε χαρακτηριστικα, ζηταει περισσοτερα χρηματα και με αμφιλεγομενη φορητοτητα.
(εχω ανοιξει και θεμα κατοχων slinger για περαιτερω συζητηση,
https://www.tennisforum.gr/showthread.php?9392-Slinger-Bag-%CE%98%CE%B5%CE%BC%CE%B1-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%BF%CF%87%CF%89%CE%BD-%28%CE%BC%CF%80%CE%B1%CE%BB%CE%BF%CE%BC%CE%B7%CF%8 7%CE%B1%CE%BD%CE%B7-ball-machine%29
)

andreaskafetzopoulos
01-06-21, 17:57
Τι νοημα εχει το προκλητικο topspin οπως αναφερεις, οταν στο επιπεδο παικτων 3.5 εως 4.5 δυσκολα το συναντας.
Το δυνατο flat και το slice παει βροχη .Οποτε εσυ κανεις προπονηση με topspin και οταν πας να παιξεις αντιμετωπιζεις
την πικρη αληθεια ,Σου ερχονται κατι κεραυνοι flat και κατι slice full underspin και ψαχνεσαι να δεις τι εχεις κανει λαθος
Πραγματικο topspin προσωπικα μονο απο προπονητες εχω γνωρισει .
Γι'αυτο προτιμω μια μηχανη που να τα εχει ολα

manos636
01-06-21, 19:08
Δυστυχώς για να πάρεις μια μηχανή που τα έχει όλα πρέπει να διαθέσεις 2000+. Εκεί έχεις 2-3 επιλογές αλλά στα 1000 που λες ότι θέλεις να δωσεις δύσκολα και θα βρείς κάτι που να τα έχει όλα!

nek4d
01-06-21, 22:27
Τι νοημα εχει το προκλητικο topspin οπως αναφερεις, οταν στο επιπεδο παικτων 3.5 εως 4.5 δυσκολα το συναντας.
Το δυνατο flat και το slice παει βροχη .Οποτε εσυ κανεις προπονηση με topspin και οταν πας να παιξεις αντιμετωπιζεις
την πικρη αληθεια ,Σου ερχονται κατι κεραυνοι flat και κατι slice full underspin και ψαχνεσαι να δεις τι εχεις κανει λαθος
Πραγματικο topspin προσωπικα μονο απο προπονητες εχω γνωρισει .
Γι'αυτο προτιμω μια μηχανη που να τα εχει ολα

Τι να σου πω, ειδημων δεν ειμαι, ας μιλησουν οι ειδικοι, παντως προσωπικα, μπροστα στο τοπσπιν της slinger, τα flat και underspin μου φαινονται "παιχνιδι".
Το ιδιο μου εχουν πει και αλλα παιδια που την δοκιμασαν. Αλλα και παλι, μπορει να κανουμε λαθος και να εχεις καποιο δικιο, δεν ξερω.
Παρολα αυτα, ειμαι σουπερ ευχαριστημενος και παλι θα ξαναγοραζα slinger.


Δυστυχώς για να πάρεις μια μηχανή που τα έχει όλα πρέπει να διαθέσεις 2000+. Εκεί έχεις 2-3 επιλογές αλλά στα 1000 που λες ότι θέλεις να δωσεις δύσκολα και θα βρείς κάτι που να τα έχει όλα!
Υπαρχει μοντελο αραγε που κανει 2000+ και το φορτωνεις τσακ-μπαμ στο αμαξι?
Οι περισσοτερες ειναι βαριες και για χρηση σε ομιλους, αντε να τις μετακινεις μεσα-εξω απο το γηπεδο.
Στο εξωτερικο, καποιες ειναι τοσο δυσχρηστες που τις "φυτευουν μονιμα" σε καποιο απο πολλα γηπεδα, προς ενοικιαση με την ωρα.
Για την ιστορια, ο εφευρετης της slinger συνελαβε την ιδεα, οταν αγανακτησε να ρυθμιζει μια μεγαλη μηχανη σε ομιλο και "εφαγε" μια ωρα και "δουλεια δεν εκανε".
Συνηθως, ο συνδυασμος των περισσοτερων ρυθμισεων, προσφερει μεν περισσοτερες επιλογες, εις βαρος δε της ευχρηστιας.
Κυριως σε περιπτωση που η μηχανη ειναι ενοικιασμενη και δεν γνωριζουμε καλα τον χειρισμο της.

Gargas
02-06-21, 00:10
Καλησπέρα στην παρέα. Θα πω και εγώ την άποψη μου, να έχει μια πιο σφαιρική εικόνα ο φίλος, μιας και είναι ιδιοκτήτης μίας πιο βαριάς μηχανής. Έχω αγοράσει μια lobster elite 3. Την βρήκα μετά από πααααααρα πολύ ψάξιμο. Φίλε Αντρέα θέλει υπομονή για μεταχειρισμένη πόσο μάλλον δε να πετύχεις μια και σε καλή κατάσταση. 1) ψάξου και στο εξωτερικό. Ίσως πετύχεις μεταχειρισμένη σε καλή τιμή σε ευρωπαϊκό site αγγελιών (πλην Αγγλίας) που δεν θα έχεις και τελωνείο. 2) κάποια στιγμή πρόσφατα σχετικά, το μέλος dimitrisp είχε βάλει μία προς πώληση. Κάνε του μια ερώτηση μπορεί να υπάρχει ακόμα. 3) αφού ψάχνεις πολλές επιλογές προγραμμάτων αλλά δε θες να ξεφύγεις χρηματικά, τσεκαρε τις siboasi ball machines. Είναι κινεζικές (να μου πεις τι δεν φτιάχνεται άραγε εκεί στην εποχή μας). Ήμουν οριακά στο να αγοράσω μια τέτοια, πριν βρω τη Lobster. Τα drills τους είναι πάρα πολλά, όλες έχουν remote από τη μάνα τους και οι τιμές τους...το σκέφτεσαι να πάρεις τέτοια καινούργια παρά πιο επώνυμη μεταχειρισμένη. Πρέπει να μου έχουν μείνει τηλ τους από την τελευταία επικοινωνία που είχα, αν θες στα λέω (επικοινωνούσα με μηνύματα μέσω what's app messenger).
Αν θες να δεις live μια siboasi, πήγαινε στο Ίλιον στο break point tennis academy. Πιστεύω θα μείνεις ικανοποιημένος. Όταν τους παζαρευα κάποτε, μου πουλούσαν το 2ο ίσως καλυτερο τους μοντέλο στα 1300€ τελική τιμή + μεταφορικά από Δανία. Αυτό το μοντέλο ίσως συγκρινόταν με την grand σειρά της lobster σχετικά με το τι μπορούσε να κάνει στο γήπεδο.
Σχετικά με το βάρος που είπε ο φίλος, είναι μεγαλύτερο της slinger κατά πολύ. Η lobster που έχω πρέπει να είναι κοντά στα 25kg. Ωστόσο η σωματική δύναμη, χρειάζεται μόνο στο φόρτωμα - ξεφόρτωμα. Ε σιγά πόσο διαρκεί αυτό? Δευτερόλεπτα. Αφού το πραγματοποιήσεις την πας όπου θες με τα ροδακια και τη λαβή που έχει.

Gargas
02-06-21, 00:49
Σόρρυ για τα λαθάκια στους τόνους και τα γράμματα σε λέξεις. Γράφω από κινητό. Είμαι ιδιοκτήτης ήθελα να πω. Siboasi T1600 ήταν αυτό που ήμουν οριακά να αγοράσω. Στα αυτιά μου, είχαν ηχήσει ωραία τα 1300 για καινούργια με τόσα drills, αλλά με τα μεταφορικά έφτανε στα 1650 περίπου. Πολλά σκέφτηκα για μη επώνυμη. Ψαχνόμουν λοιπόν να βρω γνωστό να μου τη φέρει από Δανία για να γλιτώσω τα μεταφορικά. Όσο έψαχνα γι'αυτό έψαχνα παράλληλα για μεταχειρισμένη επώνυμη και βρήκα την lobster. Ωστόσο από κάποιον πίνακα που μου είχαν στείλει σε φώτο όταν επικοινωνούσα μαζί τους (στους πωλητές των siboasi αναφέρομαι), το ανωτέρω T1600 και το S4015 φαίνονταν πααααααρα πολύ καλά μοντέλα. Διαπίστωσα πόσο καλό είναι όντως το T1600 όταν το είδα live στο academy που ανέφερα πιο πάνω. Εννοείται ότι δεν πίστευα πως θα το δω live κάπου στην Ελλάδα και όμως. Ο ιδιοκτήτης του academy δεν το είχε αγοράσει. Του το είχε δώσει για promotion, ένας κύριος που τότε (Μάρτιος 2021) σκεφτόταν να γίνει αντιπρόσωπος της siboasi στην Ελλάδα.

andreaskafetzopoulos
02-06-21, 09:39
Μεταχειρισμενη μιλαμε.
Κατα καιρους εχουν βγει αρκετα κατω απο τα 1000 ,απλα τοτε δεν υπηρχε ενδιαφερον .

andreaskafetzopoulos
02-06-21, 09:46
Ευχαριστω για τις συμβουλες Προσωπικα θα ηθελα να δοκιμασω και την slinger ομως το e-tennis ζηταει να την πληρωσω για να την δοκιμασω
+ 10 ευρω την ημερα ενοικιο Θα ψαχτω μηπως την βρω σε κανενα club>

andreaskafetzopoulos
02-06-21, 09:50
Φιλε Gargas αν θες γραψε δυο πραγματα για την lobster elite 3 ειπες οτι εχεις
Σε ευχαριστω προκαταβολικα !

Haris
02-06-21, 10:51
Ευχαριστω για τις συμβουλες Προσωπικα θα ηθελα να δοκιμασω και την slinger ομως το e-tennis ζηταει να την πληρωσω για να την δοκιμασω
+ 10 ευρω την ημερα ενοικιο Θα ψαχτω μηπως την βρω σε κανενα club>

Ειδικά στο κατάστημα στο Μαρούσι, από μερικές τηλεφωνήτριες ως τον υπεύθυνο έχουν "ξεφύγει" για τα καλά! Πρόσφατα σε παραγγελία που επειγόμουν, με τα πάντα ετοιμοπαράδοτα έκαναν 10 μέρες για Κρήτη και έλειπε και ένα πλέγμα! Με 20% έκπτωση λόγω "συνεργασίας" σε όλα, τα πλήρωσα πιο ακριβά από αν τα έπαιρνα από warehouse χωρίς έκπτωση!

andreas giorgos
02-06-21, 13:14
το κουβάλημα δεν το γλιτώνεις...μηχανή...μπαλάκια...ρακέτες...Στο μεταξύ ζω στις Κυκλάδες και το αμάξι είναι 100 μέτρα μακριά από το σπίτι με σκαλιά...Στις πόλεις θα είναι πιο εύκολο

Gargas
02-06-21, 18:09
Φίλε μου το lobsterακι είναι ένα πολύ ωραίο μηχάνημα για μια ωραία ατομική προπόνηση (αν και δε το έχω χαρεί πολύ ακόμα γιατί που να βρεις γήπεδο?). Είναι λίγο βαρύ όπως προείπα αλλά δε με ενοχλεί γιατί το καταλαβαίνεις μόνο στο φόρτωμα-ξεφορτωμα. Μετά έχει ροδακια και χειρολαβή και το πας όπου θες ξεκούραστα. Στα του court, έχει τα πάντα, vertical oscillation, horizontal oscillation τα οποία μπορείς να τα έχεις και τα δύο παράλληλα σε λειτουργία και να σου στέλνει και αριστερά δεξιά αλλά και να σε ανεβάζει ή αντίστοιχα να σε κρατάει πίσω. Προσφέρει ικανοποιητικό top spin (από +1 έως +4) και το ίδιο σε underspin. Το πόσο ψηλά η χαμηλά πετάει ρυθμίζεται με κουμπάκι από το panel, όχι χειροκίνητα. Στη φουλ δύναμη του και ειδικά σε flat μπάλα, είναι λες και σου τραβάει winner επαγγελματίας παίχτης. Όταν έχεις φουλ δύναμη και top η backspin εκεί χάνει λίγο δύναμη και κάποιες φορές χρειάζεται και ρύθμιση το elevation ανάλογα με το spin που του έχεις ρυθμίσει. Διαθέτει και την λειτουργία narrow και wide δηλαδή πόσο κλειστά η ανοιχτά (αριστερά - δεξιά)θες να σου ρίχνει. Αυτό που δεν έχω εγώ προσωπικά και είναι χρήσιμο είναι το remote control. Το χειρίζεσαι από μακριά και αλλάζεις "άσκηση" ενώ εγώ προς το παρόν τελειώνουν τα μπαλάκια στο καλάθι και το ρυθμίζω σε ότι θέλω να κάνω μετέπειτα. Το μόνο που του λείπει είναι να είχε από μόνο του προγράμματα - drills όπως έχουν τα της grand σειράς. Θεωρώ δηλαδή ότι στα ίδια περίπου λεφτά που έχει και το grand 4, λογικά είναι καλύτερο εκείνο αφού έχει και preloaded drills επάνω. Εδώ σε αυτό, ότι του δώσεις εσύ δουλεύει. Δε θα σου πετάξει από μόνο του την πρώτη μπάλα flat την δεύτερη με underspin κ.ο.κ. Ωστόσο θεωρώ ότι είναι από τα κορυφαία για ατομική προπόνηση.

Gargas
02-06-21, 18:12
Κάτι επίσης που εμένα προσωπικά δε με ενοχλεί γιατί το level μου δεν είναι τόσο καλό, αλλά έχω ακούσει να το λένε είναι το ότι τα lobster στο horizontal oscillation, γυρίζει όλο το μηχάνημα για να σου ρίξει αριστερά δεξιά, άρα βλέποντας που γυρνάει, ξέρεις που θα σου στείλει την μπάλα. Εμένα δε με ενοχλεί. Το spinfire pro 2 ας πούμε, μένει σταθερό και γυρνάει εσωτερικά, κάτι το οποίο δε βλέπεις από απέναντι άρα δεν ξέρεις που θα σου την στείλει και έχεις ας πούμε μικρότερο χρόνο αντίδρασης

nek4d
02-06-21, 22:05
Κάτι επίσης που εμένα προσωπικά δε με ενοχλεί γιατί το level μου δεν είναι τόσο καλό, αλλά έχω ακούσει να το λένε είναι το ότι τα lobster στο horizontal oscillation, γυρίζει όλο το μηχάνημα για να σου ρίξει αριστερά δεξιά, άρα βλέποντας που γυρνάει, ξέρεις που θα σου στείλει την μπάλα. Εμένα δε με ενοχλεί. Το spinfire pro 2 ας πούμε, μένει σταθερό και γυρνάει εσωτερικά, κάτι το οποίο δε βλέπεις από απέναντι άρα δεν ξέρεις που θα σου την στείλει και έχεις ας πούμε μικρότερο χρόνο αντίδρασης

Αυτο μου θυμισε ενα απλο drill για να "ρυθμισεις" τον χρονο αντιδρασης, οπου εισαι γυρισμενος με την πλατη στην μηχανη και οταν ακουσεις την εκτοξευση, τοτε γυρνας και τρεχεις αναλογα, αριστερα η δεξια.

(Πολυ καλη περιγραφη για την μηχανη κατα τα αλλα, χρησιμοτατα σχολια για τους ενδιαφερομενους).

Gargas
02-06-21, 22:56
Σωστός ο nek4d. Δε το είχα σκεφτεί αυτό το drillακι. Ας μάθω πρώτα βέβαια να χτυπάω βλέποντας το από την αρχή της πορείας του ����

andreaskafetzopoulos
03-06-21, 09:04
Σε ευχαριστω Gargas ,ησουν πολυ κατατοπιστικος !
Και εγω ιδανικα ενα lobster θα ηθελα .

travis
03-06-21, 10:53
Παιδιά έχει δοκιμάσει κανείς το spinshot από Αγγλία?

andreas giorgos
03-06-21, 13:50
Παιδιά έχει δοκιμάσει κανείς το spinshot από Αγγλία?

εγώ έχω spinshot φίλε μου, σχεδόν 1,5 χρόνο (πριν το Brexit ...)

blmike
03-06-21, 16:57
καλησπέρα. Παρακολουθώ το θέμα γιατί είμαι κι εγω σε διαδικασία εύρεσης μπαλομηχανής (με το πλεονεκτημα ότι διαθέτω ιδιωτικό γήπεδο οπότε η μεταφορά δεν είναι πρόβλημα). Διαβασα πολλές φορές για κατάστημα στη Δανία που έχει τις κινέζικες. Υπάρχει καποιο λινκ γι αυτό? Εγώ έχω βρει μόνο ένα στη πολωνία στο οποίο στέλνω ερωτήσεις με e mail και ποτέ δεν παίρνω απάντηση, κάτι που με ανησυχεί. Ευχαριστώ.
Να αναφέρω επίσης ότι στο ιδιωτικό γήπεδο (Μάτι Αττικής) που προανέφερα προσφέρονται προπονήσεις, drills, tips n tricks, sparring κλπ έναντι μικρής αμοιβής από του λόγου μου για παίκτες σε επίπεδο από 4.5 και κάτω.
Ευχαριστώ.

Gargas
03-06-21, 18:20
καλησπέρα. Παρακολουθώ το θέμα γιατί είμαι κι εγω σε διαδικασία εύρεσης μπαλομηχανής (με το πλεονεκτημα ότι διαθέτω ιδιωτικό γήπεδο οπότε η μεταφορά δεν είναι πρόβλημα). Διαβασα πολλές φορές για κατάστημα στη Δανία που έχει τις κινέζικες. Υπάρχει καποιο λινκ γι αυτό? Εγώ έχω βρει μόνο ένα στη πολωνία στο οποίο στέλνω ερωτήσεις με e mail και ποτέ δεν παίρνω απάντηση, κάτι που με ανησυχεί. Ευχαριστώ.
Να αναφέρω επίσης ότι στο ιδιωτικό γήπεδο (Μάτι Αττικής) που προανέφερα προσφέρονται προπονήσεις, drills, tips n tricks, sparring κλπ έναντι μικρής αμοιβής από του λόγου μου για παίκτες σε επίπεδο από 4.5 και κάτω.
Ευχαριστώ.

Φίλε μου εγώ επικοινωνούσα μαζί τους μέσω what's app messenger. Οι αριθμοί τηλεφώνου τους και τα ονόματα στο προφίλ τους στην εφαρμογή, ήταν κινέζικα. Πιθανολογω ότι ήταν όντως στην Κίνα οι πωλητές. Τότε μου είχαν πει ότι στην Δανία έχουν σίγουρα αποθήκες, ωστόσο δεν μου είχαν αναφέρει για κατάστημα τους εκεί. Αν την αγόραζα πάντως από Δανία θα μου την έστελναν. Οι Πολωνοί που προανεφερες, πιθανόν δε σου απαντούν στα mail γιατί λογικά τους γράφεις στην αγγλική γλώσσα. Δοκίμασε από translate, γράψε εσύ την ερώτηση σου στα αγγλικά, ζητά μετάφραση πολωνικά ή τίποτα Γερμανικά, κάνε το κείμενο αντιγραφή και ρώτησε τους στην γλώσσα τους. Ο αριθμός τηλεφώνου που επικοινωνούσα με τους εκπροσώπους της siboasi ήταν ο +8613798861606

Alex Akrivos
21-05-22, 13:27
Καλημέρα,
δες εδώ:
https://www.mistertennis.com/en/slinger-bag-slingshot-t-one-tennis-ball-shooter-machine-r10050a.html

Αν κάνεις υπομονή θα την πάρεις και πιο φθηνά. Συχνά - πυκνά κάνει 10-20% extra discount όπως και άλλα γνωστά site εξωτερικού.

Εξαιρετική επικοινωνία, εξυπηρέτηση, αξιοπιστία, χαμηλές τιμές, παράδοση στην ώρα που λένε, σε αντίθεση με το "δικό" μας μαγαζί που διαφημίζει η gazzetta, οι οποίοι εκτός από πιο ακριβοί, αυθάδης στα τηλέφωνα, μη συνεπείς στην παραδόσεις τους, τελευταία με την άνοδο του τένις στην χώρα μας την έχουν δει θεότητες! Αυτοί είναι κι άλλοι στο κόσμο δεν είναι!

Επίσης αν χρειαστείς κάτι σε service όλοι τις στέλνουν πίσω στην εταιρία, κανείς δε κάνει στο μαγαζί.

Ελπίζω να βοήθησα, αν την πάρεις περιμένουμε αξιολόγηση!

Ψήνομαι καιρό για μία 50%-50% στην Κρήτη!

καλημερα.οταν λες τις στελνουν στην εταιρεια..επειδη σε slinger δεν μου βγαζει κατι.επισης εχεις καθολου μιλησει με αυτους,αν μοιαζει σοβαρη εταιρεια ωστε αν χαλασει η μηχανη να υπαρχουν πλατες..ευχαριστω

jmour
22-05-22, 23:38
καλημερα.οταν λες τις στελνουν στην εταιρεια..επειδη σε slinger δεν μου βγαζει κατι.επισης εχεις καθολου μιλησει με αυτους,αν μοιαζει σοβαρη εταιρεια ωστε αν χαλασει η μηχανη να υπαρχουν πλατες..ευχαριστω

το e tennis συνεργάζεται με έναν τεχνικό για τα βασικά.. εμένα πχ είχε ένα πρόβλημα ο διακόπτης και το πήγα ο ίδιος και το έφτιαξε σε 1 ώρα. Η κατασκευάστρια εταιρεία είναι Αμερική από όσο ξέρω. Επειδή είμαι σε ένα facebook group με κατόχους slinger έχω καταλάβει ότι αν χαλάσει κάτι σοβαρό και είναι στην εγγύηση στέλνουν καινούριο μηχάνημα σε αυτούς τουλάχιστον που είναι US. Πάντως το όλο set up της μηχανής είναι πολύ απλό. Θεωρώ ότι αν πάθει βλάβη εκτός εγγύησης μπορεί κανείς να βρει μόνος του και άλλους επαγγελματίες για επιδιόρθωση εδώ στην Ελλάδα.

Alex Akrivos
23-05-22, 13:33
το e tennis συνεργάζεται με έναν τεχνικό για τα βασικά.. εμένα πχ είχε ένα πρόβλημα ο διακόπτης και το πήγα ο ίδιος και το έφτιαξε σε 1 ώρα. Η κατασκευάστρια εταιρεία είναι Αμερική από όσο ξέρω. Επειδή είμαι σε ένα facebook group με κατόχους slinger έχω καταλάβει ότι αν χαλάσει κάτι σοβαρό και είναι στην εγγύηση στέλνουν καινούριο μηχάνημα σε αυτούς τουλάχιστον που είναι US. Πάντως το όλο set up της μηχανής είναι πολύ απλό. Θεωρώ ότι αν πάθει βλάβη εκτός εγγύησης μπορεί κανείς να βρει μόνος του και άλλους επαγγελματίες για επιδιόρθωση εδώ στην Ελλάδα.

Αν το πάρεις από mister-tennis σε ποιον το πας;επισης που ψαχνεις επαγγελματια που να ξερει να φτιαχνει μηχανες μπαλων.μακρινα σεναρια μοιαζουν αυτα φιλε..

Haris
23-05-22, 14:43
Αν το πάρεις από mister-tennis σε ποιον το πας;επισης που ψαχνεις επαγγελματια που να ξερει να φτιαχνει μηχανες μπαλων.μακρινα σεναρια μοιαζουν αυτα φιλε..

Εδώ θα βρεις καμιά 30αριά απαντήσεις στις ερωτήσεις σου, από το site της Slinger:
https://slingerbag.com/pages/support

Επίσης τις απορίες αυτές μπορεί σε μία μέρα να στις απαντήσει με e-mail οποιοδήποτε site (TW, Tennispoint, MisterTennis, κτλ) εμπορεύεται την Slinger.

Αν χρειάζεσαι βοήθεια στα Αγγλικά, στείλε PM να σε βοηθήσω.

Φιλικά,
Χάρης

Alex Akrivos
23-05-22, 19:20
Πατάω το λινκ και μου λέει αν είσαι Ελλάδα πατα εδώ και με πάει σε σελίδα άκυρη του e-tennis .επίσης επικοινώνησα με το mister-tennis που την πουλάει τώρα μέσω on line με μια κοπέλα ευγενική αλλά άκρη δεν βρήκα.μου έδωσε λινκ για μια σελίδα της dunlop που είχε κάποιες σημαίες αλλά όχι τη δικιά μας.εννοω για υποστήριξη εγχώρια..τηλ. στο e-tennis μου είπαν όντως ότι έχουν έναν τεχνικό με η' χωρίς εγγύηση αν πάθει κάτι.αλλα αντιπροσωπεία για να το πας εσύ σε σέρβις κατάλαβα δεν υπάρχει.μονο αντιπρόσωποι που τις φέρνουν υπάρχει όχι σέρβις όμως.

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Haris
23-05-22, 19:51
Πατάω το λινκ και μου λέει αν είσαι Ελλάδα πατα εδώ και με πάει σε σελίδα άκυρη του e-tennis .επίσης επικοινώνησα με το mister-tennis που την πουλάει τώρα μέσω on line με μια κοπέλα ευγενική αλλά άκρη δεν βρήκα.μου έδωσε λινκ για μια σελίδα της dunlop που είχε κάποιες σημαίες αλλά όχι τη δικιά μας.εννοω για υποστήριξη εγχώρια..τηλ. στο e-tennis μου είπαν όντως ότι έχουν έναν τεχνικό με η' χωρίς εγγύηση αν πάθει κάτι.αλλα αντιπροσωπεία για να το πας εσύ σε σέρβις κατάλαβα δεν υπάρχει.μονο αντιπρόσωποι που τις φέρνουν υπάρχει όχι σέρβις όμως.
Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

1. Κλείσε όλες τις ιστοσελίδες,
2. καθάρισε cashe,
3. ξαναμπές στο link που σου έδωσα,
4. στην επιλογή προσποιήσου ότι είσαι "Ο Λαλάκης, Ο Εισαγόμενος"!

Υ.Γ. Εκτός από σφίξιμο παξιμάδια, το e-tennis δεν μπορεί να σε βοηθήσει σε τίποτα. Κι είσαι και άκυρος από εγγύηση μετά. Το να πας την Porshe για service στον Μπάμπη το αλάνι, για να γλιτώσεις 10€ & να βγει το μωρό εκτός εργοστασιακής εγγύησης, ούτε ο Μπάμπης δεν θα στο πρότεινε!!!

Alex Akrivos
23-05-22, 21:21
1. Κλείσε όλες τις ιστοσελίδες,
2. καθάρισε cashe,
3. ξαναμπές στο link που σου έδωσα,
4. στην επιλογή προσποιήσου ότι είσαι "Ο Λαλάκης, Ο Εισαγόμενος"!

Υ.Γ. Εκτός από σφίξιμο παξιμάδια, το e-tennis δεν μπορεί να σε βοηθήσει σε τίποτα. Κι είσαι και άκυρος από εγγύηση μετά. Το να πας την Porshe για service στον Μπάμπη το αλάνι, για να γλιτώσεις 10€ & να βγει το μωρό εκτός εργοστασιακής εγγύησης, ούτε ο Μπάμπης δεν θα στο πρότεινε!!!

δεν σε καταλαβαινω ρε φιλε σορρυ.δεν φταιει καμια cache ,σε παει σε ακυρη σελιδα e-tennis.μια απλη ερωτηση εκανα.ξερεις αν υπαρχει σερβις αντιπροσωπειας η' καποιο σοβαρο σερβις ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ?υποθετω θελεις να βοηθησεις κι εκτιμαω που απαντας αλλα μην μπερδευομαστε πολυ.ουτε χιλιες ερωτησεις ουτε τιποτα.ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ.αν δεν ξερεις οκ.

Haris
23-05-22, 22:08
δεν σε καταλαβαινω ρε φιλε σορρυ.δεν φταιει καμια cache ,σε παει σε ακυρη σελιδα e-tennis.μια απλη ερωτηση εκανα.ξερεις αν υπαρχει σερβις αντιπροσωπειας η' καποιο σοβαρο σερβις ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ?υποθετω θελεις να βοηθησεις κι εκτιμαω που απαντας αλλα μην μπερδευομαστε πολυ.ουτε χιλιες ερωτησεις ουτε τιποτα.ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ.αν δεν ξερεις οκ.

Λόλα, να ένα Μήλο!

Haris
24-05-22, 21:33
11985

11986

jmour
26-05-22, 13:16
δεν σε καταλαβαινω ρε φιλε σορρυ.δεν φταιει καμια cache ,σε παει σε ακυρη σελιδα e-tennis.μια απλη ερωτηση εκανα.ξερεις αν υπαρχει σερβις αντιπροσωπειας η' καποιο σοβαρο σερβις ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ?υποθετω θελεις να βοηθησεις κι εκτιμαω που απαντας αλλα μην μπερδευομαστε πολυ.ουτε χιλιες ερωτησεις ουτε τιποτα.ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ.αν δεν ξερεις οκ.

δεν υπάρχει σοβαρό σέρβις στην Ελλάδα. Από την ομάδα των κατόχων sliger στις ΗΠΑ που διαβάζω τι λένε, πιστεύω ότι δεν υπάρχει σοβαρό σέρβις ούτε εκεί. Απλά αν έχει χαλάσει κάτι που αντικαθίσταται εύκολα πχ πλακέτα, χειριστήριο κλπ στο αλλάζουν. Αν όχι σου στέλνουν καινούρια. Γι αυτό ξαναλέω ότι αν είσαι εκτός εγγύησης θεωρώ ότι απλά ψάχνεις κάποιον να στο φτιάξει ηλεκτρολόγο/ ηλεκτρονικό / μηχανολόγο αναλόγως της βλάβης.

Alex Akrivos
26-05-22, 13:24
Ευχαριστώ.επισης είδα ένα βίντεο κάποιος που έχει προμηθευτεί την καινούργια slinger 2.0 λίγο πιο μικρή με χερούλια αλλά που λέει αυτός ότι δεν έχει τα κάποια κολλήματα που έχει η πρώτη.παντως εκτός απ' αυτόν έψαξα δεν πουλιέται πουθενά η δεύτερη έκδοση ακόμα.

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Alex Akrivos
13-07-22, 10:31
https://www.youtube.com/watch?v=99-AoRh5ijM

απορω πραγματικα που ενα προιον που εχει τοση επιτυχια δεν εχει καμια ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΗ εγγυηση.απ'οτι ακουω ο φιλος μοιαζει γερμανος.αν πη... τον γερμανο ..παντως εγω εχω ρωτησει το e-tennis ,επισημο σερβις δεν υπαρχει.εχουν εναν ..κυρο γραναζη εκει,που αν χαλασει κλπ. δηλάδη απο εξαρτημα να θελει αλλαγη καμια σχεση.ειναι γελοια ολ'αυτα τα πραγματα.νομιζα οτι μονο εδω το ουρδελο,αλλα βλεπω σε ολη την ευρωπη συμβαινει το ιδιο.εγω θελω να αγορασω εδω και καιρο αλλα με αυτα που βλεπω ..
κατα τ'αλλα απο διαφημιση σουπερ.τι χαλεπ,τι μουρατογλου κλπ.

andreas giorgos
13-07-22, 10:48
https://www.youtube.com/watch?v=99-AoRh5ijM

απορω πραγματικα που ενα προιον που εχει τοση επιτυχια δεν εχει καμια ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΗ εγγυηση.απ'οτι ακουω ο φιλος μοιαζει γερμανος.αν πη... τον γερμανο ..παντως εγω εχω ρωτησει το e-tennis ,επισημο σερβις δεν υπαρχει.εχουν εναν ..κυρο γραναζη εκει,που αν χαλασει κλπ. δηλάδη απο εξαρτημα να θελει αλλαγη καμια σχεση.ειναι γελοια ολ'αυτα τα πραγματα.νομιζα οτι μονο εδω το ουρδελο,αλλα βλεπω σε ολη την ευρωπη συμβαινει το ιδιο.εγω θελω να αγορασω εδω και καιρο αλλα με αυτα που βλεπω ..
κατα τ'αλλα απο διαφημιση σουπερ.τι χαλεπ,τι μουρατογλου κλπ.

γενικά μην έχεις τόσο άγχος για το σέρβις, έχω σχεδόν 3 χρόνια ένα spinshot και δεν έχει χρειαστεί κάτι (εκτός από ένα reset μόλις το αγόρασα που ήταν αστοχία υλικών και το έκανα μόνος μου με την καθοδήγηση τους) ...κατά τα άλλα συμφωνώ πως για κάτι τόσο ακριβό θα έπρεπε να υπάρχει υποστήριξη

lef1973
13-07-22, 10:49
Αχ τι μας έκανες μας άναψες φωτιές.Σε παρακαλώ πες ότι αγόρασες !!!!!!