PDA

Επιστροφή στο Forum : Yonex - Ζήτηση/πληροφορίες



DJTaurus
08-05-20, 20:52
Αν υπάρχει κάποιος συνεργάτης/προπονητής/έμπορος etc που να πετυχαίνει καλές τιμές σε ρακέτες Yonex ας μου στείλει PM.

Haris
09-05-20, 21:28
Πιο μοντέλο σε ενδιαφέρει;

Προσωπικά τα τελευταία πέντε χρόνια παίρνω μόνο Yonex, από Ezone100 (285gr) έως Vcore Pro 97 (320gr) και μόνο στο Tennis Warehouse παίζουν καλές τιμές κατά καιρούς.
Πρόσφατα έκανε και -30% δύο φορές.

Γενικά θέλει λίγο παρακολούθηση & υπομονή!

DJTaurus
09-05-20, 21:51
Πιο μοντέλο σε ενδιαφέρει;

Προσωπικά τα τελευταία πέντε χρόνια παίρνω μόνο Yonex, από Ezone100 (285gr) έως Vcore Pro 97 (320gr) και μόνο στο Tennis Warehouse παίζουν καλές τιμές κατά καιρούς.
Πρόσφατα έκανε και -30% δύο φορές.

Γενικά θέλει λίγο παρακολούθηση & υπομονή!

Δοκιμάζω ezone 98, v core 98 και v core pro 97 σχεδόν κάθε καινούργια που βγαίνει. Έλεγα μήπως υπάρχει τίποτα Ελλάδα με ανταγωνίστηκες τιμές με τους έξω. Το πρόλαβα το 30%.

Στείλε κινητό σε pm να ανταλλάξουμε απόψεις.

grmakis4
10-05-20, 09:44
...καλυτερη e zone η xi 98....η dr καλη για μια ωρα μετα γινεται slaggish....απο vcore η 310 tour 97.........τα πιο καινουργια μοντελα θελουν customize σε 3-9 λογω ελλειψης stability.......

DJTaurus
10-05-20, 10:56
...καλυτερη e zone η xi 98....η dr καλη για μια ωρα μετα γινεται slaggish....απο vcore η 310 tour 97.........τα πιο καινουργια μοντελα θελουν customize σε 3-9 λογω ελλειψης stability.......

Και η v core 97 pro ήθελε απαραίτητα βάρος στο 3/9 ήταν πολύ ασταθής στα εκτός SS χτυπήματα. Παρότι έχει αρκετή δύναμη σε clean shot ήταν πολύ απαιτητική για τα γούστα μου. Δεν σου χαρίζει τίποτα. Την έκαναν και πιο muted την καινούργια την πράσινη πάει και το οποίο feel/feedback είχε. Η DR98 θα συμφωνήσω ειδικά για 1HB πολύ αργή για τα γούστα μου αν και είναι από τις πιο plush Yonex. Όποτε με ενδιαφέρει η καινούργια ezone 98 που έχει κάπως ξανά-μαλακώσει και έχει μικρό SW και μικρότερο στατικό βάρος χωρίς να χάνει σε σταθερότητα.

Έχεις παίξει και v core 98 ?

grmakis4
10-05-20, 13:28
Η vcore pro 97 συμφωνω.......εμενα μου αρεσε πιο πολυ απο τις v core η tour 97 310......δεν εχω δοκιμασει την vcore 98 (305) την οποια την βρισκω πανεμορφη....οσο για την καινουργια γαλαζια ezone ουτε αυτη τη δοκιμασα αλλα στα rewies δεν την βγαζουν καλυτερη απο τη προηγουμενη πρασινη( average) ezone....και ουτε καν κοντα στη dr. Κανω συνηθως ενα τεστ στις ρακετες που παιζω....δινω την ρακετα που δοκιμαζω στον συνηθισμενο αντιπαλο μου ...που ξερω τι μπαλλα στελνει....και βλεπω τι μπαλα μου στελνει με τη ρακετα που δοκιμαζω........σχετικα με τις yonex η dr εστελνε την πιο ζωντανη μπαλλα........με επαιρνε πισω....ελπιζω να καταλαβαινεις τι εννοω.