PDA

Επιστροφή στο Forum : Στήριξη της ΕΦΟΑ σε Γονείς και Αθλητές



tennisnews
25-04-10, 14:46
Από το άρθρο http://www.tennisnews.gr/greek-tennis/regional/3781-plovdiv


Ιδιαίτερης αναφοράς αξίζουν τα σχόλια ενός από τους γονείς των αθλήτων, και συγκεκριμένα του κ. Αθανασίου Παυλή, ο οποίος επικοινώνησε με το tennisnews και έκανε τις ακόλουθες δηλώσεις: "ΤΑ ΘΕΡΜΑ ΜΟΥ "ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ" ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΓΙΑ ΤΑ ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΗΘΙΚΗ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΕ ΣΤΑ ΛΙΓΟΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΑΚΟΜΑ ΑΓΩΝΙΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΥΝ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ. ΜΕ ΠΙΚΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ ΑΦΙΕΡΩΝΩ ΤΙΣ ΝΙΚΕΣ ΑΥΤΕΣ ΣΤΟΥΣ ΤΟΠΙΚΟΥΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ ΜΑΣ (ΕΝΩΣΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ, ΥΨΗΛΑ ΣΤΕΛΕΧΗ ΤΗΣ Ε.Φ.Ο.Α., ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ ΤΩΝ ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΓΗΠΕΔΩΝ ΚΛΠ.), ΠΟΥ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΕ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ, ΑΛΛΑ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΜΕ ΤΙΣ ΠΡΑΞΕΙΣ ΤΟΥΣ ΝΑ ΥΠΟΝΟΜΕΥΟΥΝ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΣΚΛΗΡΟ ΑΓΩΝΑ ΠΟΥ ΔΙΝΟΥΜΕ ΚΑΘΗΜΑΡΙΝΑ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ".


Αυτό που εμείς απομένει να μάθουμε, είναι την αντίδραση της ΕΦΟΑ διαβάζοντας το 'αναξιόπιστο website της αντιπολίτευσης' όπως είχε αποκαλέσει ο πρόεδρός της σε παλιότερη ανακοίνωσή του την παρούσα ιστοσελίδα, από την οποία όμως όλον αυτό τον καιρό ενημερώνεται για την πορεία των αθλητών της και τα δρώμενα στον χώρο που οι ίδιοι υπηρετούν, καθώς επίσης και να μας θυμίσουν αν η Κωνσταντινίδου και οι υπόλοιποι αθλητές έπαιξαν στο τουρνουά με 'την υποστήριξη' τους, υποστήριξη που αποτελεί καθήκον τους και όχι προϊόν για έπαρση, ούτε είδηση... (λινκ (http://efoa.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=566:2010-04-18-18-41-40&catid=6:announcements&Itemid=61))

andre
25-04-10, 18:56
σσστ! η ΕΦΟΑ ψηφίζει στο Τεχνικό Επιμελλητήριο σήμερα...από την Τρίτη θα ασχοληθεί με το τένις.

PREDATORUS
25-04-10, 19:23
:mad:
ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΛΑ ΛΥΠΑΜΑΙ !!!
ΤΟΝ ΘΑΝΟ ΤΟΝ ΠΑΥΛΗ ΤΟΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΑΓΩΝΙΖΟΝΤΑΙ ΜΑΖΙ!!
ΕΙΝΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΜΕΤΡΑΕΙ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΛΙΓΑ ΕΙΠΕ!!!
ΤΑ ΞΕΡΩ ΘΑΝΟ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΙΤΕ ΤΑ ΛΕΜΕ ΕΙΤΕ ΔΕΝ ΤΑ ΛΕΜΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΗΣ ΕΦΟΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ Ο "ΜΑΥΡΟΓΙΑΛΟΥΡΟΣ"!!!
ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΠΟΥ Ο ΕΠΙ ΧΡΟΝΙΑ Νο 1 ΑΘΛΗΤΗΣ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΤΖΟΥΝΙΟΡΣ Ο ΤΑΣΟΣ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΣΥΝΔΡΟΜΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΤΗΡΙΞΗ ΤΗΣ ΕΦΟΑ!!!
ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΑΙΣΧΟΣ ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΠΩ!!!:mad:
ΥΓ: ΤΟ ΞΕΡΕΤΕ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΓΗΠΕΔΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ?
ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ 2 ΚΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΑΤΕΙΣ ΜΕ ΠΑΤΩΣΕ!!!
ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΦΟΡΕΙΣ ΤΟΥ (ΔΗΘΕΝ) ΜΑΖΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ ΛΕΓΕ ΜΕ ΔΗΜΟΣ Η ΛΕΓΕ ΜΕ ΝΟΜΑΡΧΙΑ!!!!

federer
25-04-10, 22:21
σσστ! η ΕΦΟΑ ψηφίζει στο Τεχνικό Επιμελλητήριο σήμερα...από την Τρίτη θα ασχοληθεί με το τένις.

Θες να πεις πως ο κύριος πρόεδρος έλειπε απο την απονομή του Στατους επειδη έτρεχε στις εκλογές και όχι γιατί ήταν άρρωστος? Ψέμματα μας είπε? Αποκλείεται...Ο πρόεδρος της ΕΦΟΑ δε λέει ΠΟΤΕ ΨΕΜΜΑΤΑ!!

By the way
27-04-10, 09:20
Καλα, η ομοσπονδια του τεννις τι ακριβως κανει? Δεν εχω κατανοησει. Διαδιδει το αθλημα παιρνοντας καμμια 200αρια αθλητες απο την Αθηνα και τους γυριζει δεξια και αριστερα στην Ελλαδα
σε διαφορα τριτοκοσμικα μερη... (πωπωπω Απολλων Καλαμαριας, Καλαματα αχτιστα γηπεδα μεσα στη σκουρια και τη βρωμα χωρις υποστεγο καν και τουαλεττες εδω και χροοονια, κλπ κλπ)
για να γινουν καλυτεροι αθλητες να στοχεψουν εθνικη? για να γινει τι ακριβως? πως τους βοηθαει τους καλους αθλητες??? με την "υποστηριξη της ΕΦΟΑ" τι θα πει, μου λεει καποιος γιατι
δεν εχω κατατοπιστει ...απλως ευχομαι να αλλαξει προτιμησεις σε αθλημα το παιδι μου.....

CHINA MAN
28-04-10, 08:53
Η λυση δεν ειναι να παρει καποιος το παιδι απο το αθλημα του τεννις.Ειναι μακραν το πιο πληρες και ωραιο αθλημα που υπαρχει.
Λιγα τουρνουα στην Ελλαδα και πολλα στο εξωτερικο (γινονται τοσα πολλα στις γειτονικες μας χωρες).
Αυτη ειναι η λυση.
To κοστος ειναι λιγο πιο πανω αλλα το αποτελεσμα καμια σχεση.
Εγω προσωπικα το εχω παρει αποφαση.
Οσο για την ΕΦΟΑ που ολοι τα βαζουν μαζι της θα πω την γνωμη μου.
Ομοια με τις περισσοτερες ομοσπονδιες ειναι ουτε καλυτερη ουτε χειροτερη .
Τα ιδια γινονται παντου.
Ειμαστε δυστυχως σε ενα κρατος καταντιας και μιζεριας.
Στο τεννις ομως δεν υπαρχει τενιστικη κουλτουρα γενικα.

PREDATORUS
28-04-10, 17:30
Η λυση δεν ειναι να παρει καποιος το παιδι απο το αθλημα του τεννις.Ειναι μακραν το πιο πληρες και ωραιο αθλημα που υπαρχει.
Λιγα τουρνουα στην Ελλαδα και πολλα στο εξωτερικο (γινονται τοσα πολλα στις γειτονικες μας χωρες).
Αυτη ειναι η λυση.
To κοστος ειναι λιγο πιο πανω αλλα το αποτελεσμα καμια σχεση.
Εγω προσωπικα το εχω παρει αποφαση.
Οσο για την ΕΦΟΑ που ολοι τα βαζουν μαζι της θα πω την γνωμη μου.
Ομοια με τις περισσοτερες ομοσπονδιες ειναι ουτε καλυτερη ουτε χειροτερη .
Τα ιδια γινονται παντου.
Ειμαστε δυστυχως σε ενα κρατος καταντιας και μιζεριας.
Στο τεννις ομως δεν υπαρχει τενιστικη κουλτουρα γενικα.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΣΕ ΟΡΙΣΜΕΝΑ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΑΛΛΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΘΑ ΔΙΑΦΩΝΗΣΩ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΣΥΓΚΡΙΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΕΦΟΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΕΣ!!!
ΑΝ ΤΗΝ ΣΥΓΚΡΙΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΗΝ ΑΛΒΑΝΙΚΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΚΟΠΙΑΝΗ ΙΣΩΣ ΝΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΜΕ ΤΗΝ ΙΣΠΑΝΙΚΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΠΟΥ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΑΝΟΥΝ ΜΑΚΡΑΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗ ΔΟΥΛΙΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΜΕΙΣ!!!
ΕΔΩ Η ΤΟΥΡΚΙΚΗ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΑΦΑΝΤΗ ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟ 10 ΕΤΙΑΣ ΚΑΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΝΑ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ!!:cool:
ΠΑΝΤΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑ ΜΕΤΡΟ ΣΥΓΚΡΙΣΗΣ!! ΕΜΕΙΣ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ 3ΚΟΣΜΙΚΟΙ ΣΕ ΣΥΓΚΡΙΣΗ ΜΕ ΤΙΣ ΜΕΓΑΛΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΤΟΥ ΤΕΝΝΙΣ!!!
ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΦΕΡΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ

CHINA MAN
17-05-10, 18:38
φιλε μου σε ορισμενα θα συμφωνησω αλλα εκει που θα διαφωνησω ειναι στη συγκριση με την εφοα και τισ αλλεσ ομοσπονδιεσ!!!
αν την συγκρινουμε με την αλβανικη και την σκοπιανη ισωσ να συμφωνησω αλλα οχι με την ισπανικη και την γερμανικη που οι ανθρωποι κανουν μακραν επαγγελματικη δουλια απο οτι εμεισ!!!
εδω η τουρκικη που ηταν αφαντη εχει αρχισει να κανει σχεδιασμο 10 ετιασ και σε λιγο θα αρχισουν να φαινονται τα αποτελεσματα!!:cool:
παντα υπαρχει ενα μετρο συγκρισησ!! εμεισ δυστυχωσ ειμαστε ακομα 3κοσμικοι σε συγκριση με τισ μεγαλεσ δυναμεισ του τεννισ!!!
αυτη ειναι η ζωφερη πραγματικοτητα

enooyσα τισ αλλεσ ομοσπονδιεσ στην ελλαδα πχ ιστιοπλοια κλπ

PREDATORUS
17-05-10, 20:03
ΝΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ Η ΣΥΓΚΡΙΣΗ ΜΕ ΤΙΣ ΤΟΠ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΕΙΝΑΙ Η ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΗ ΝΥΧΤΑ!!!
ΤΙ ΝΑ ΛΕΜΕ ΑΣΕ!!!:eek: