PDA

Επιστροφή στο Forum : Πόνος στη μέση



dimitriseas
14-05-18, 23:14
Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση σχετικά με τον πόνο στη μέση τον οποίο έχουν οι πιο πολλοί που ασχολούνται με το άθλημα. Ξέρετε τι εννοώ αυτή τη μόνιμη κούραση που νιώθουμε όλοι εμείς. Ας μας πει κάποιος κάποιο τρόπο αντιμετωπισης . Για αρχή σκέφτομαι να βάλω μία ζώνη έχετε να προτείνετε κάτι σχετικά πριν αρχίσουμε τα αντιφλεγμονώδη...

ALEXANDROS
15-05-18, 00:49
Κοιλιακοί - Κολύμπι - Θερμοφόρα ηλεκτρική - Ξεκούραση - Voltaren retard 75 !!!!!!!

dimitrisnd
15-05-18, 18:16
Κοιλιακούς και πάλι κοιλιακούς. Έπειτα, διατάσεις οπισθίων μηριαιων ΚΑΘΙΣΤΌΣ (δικέφαλος ποδιού) με σκοπό στην διάταση- χαλάρωση ραχιαιων.

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

dimitriseas
15-05-18, 18:31
Παιδιά κάνω γιογκα 3 χρόνια οπότε διατάσεις δεδομένες . Παρήγγειλα σήμερα ζώνη να τη φοράω όταν παιζω μαζί με θερμαντική.. Διαβάζω επισης ότι ο πόνος στη μέση ευθύνεται για τον πόνο στους μηρούς υσχιο γόνατο. Θέλω να μην προκύψει κάτι χειρότερο και αναγκαστώ να παρατήσω το αγαπημένο μου άθλημα που παίζω εδώ και 10χρονια

captain
15-05-18, 20:00
.............................
1. O πόνος είναι φίλος...δειχνει ότι είσαι ζωντανός...και ας κανεις γιοκγα......
2. ο πόνος γίνεται κολλητός σου ... όσο μεγαλώνεις... και ας κανεις γιογκα....

dimitrisnd
15-05-18, 21:04
Επίσης βάλε στο πρόγραμμα μια μαγνητική/αξονική να δεις την κατάσταση της σπονδυλικής σου στηλης.

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

DJTaurus
15-05-18, 21:22
Ενδυνάμωση κορμού μόλις σε αφήσει ο πόνος. Προλαμβάνει τα πάντα.

dimitriseas
17-05-18, 11:11
Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις πληροφορίες έχω να συμπληρώσω ότι βοηθάει πάρα πολύ και το θερμαινόμενο υπόστρωμα έβαλα χθες το βράδυ για μισή ώρα στο τέρμα και σήμερα πετάω εκτός από τη μέση δεν πονάνε ούτε και τα πόδια τα οποία είναι αλληλένδετα με τη μέση