PDA

Επιστροφή στο Forum : Πλέγμα για PRINCE Textreme Warrior 100



konstantinosbgs
21-03-18, 12:38
Καλησπέρα!
Θα ήθελα να μάθω αν κάποιος έχει εμπειρία με Textreme Warrior 100. Χρησιμοποιώ το Babolat RPM BLAST ROUGH αλλά θα ήθελα να δοκιμάσω και κάτι άλλο. Η ρακέτα είναι πολύ φιλική στο χέρι και με καλή δύναμη. Θέλω κάτι που να διατηρήσει αυτή την δύναμη αλλά να μου δίνει και καλό control. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

tennisholic
21-03-18, 14:22
Πλέγματα μαλακά πολυεστερικά είναι η νέα τάση και υπάρχουν αρκετές επιλογές. MSV FOCUS HEX, TECHNIFIBRE BLACK CODE, VOLKL CYCLON, είναι πολυγωνικά και με δύναμη. Αν θέλεις μη πολυγωνικό εξαιρετικό είναι της Prince το XC extra control, που δίνει σπιν και έχει πολύ καλό έλεγχο της μπάλας, ακόμη και το revolve της wilson. Τέλος, πρέπει να δεις και το πάχος της χορδής, δηλαδή αν παίζεις με 1,25 μπορείς να δοκιμάσεις και το 1,30 το οποίο εκτός από αντοχή εμένα μου δίνει και δύναμη και pop. Επειδή είχα τη ρακέτα σου το έχω δοκιμάσει και ίσως είναι καλύτερο μιας και έχεις 16χ18 πλαίσιο.

Fenderiaris
21-03-18, 22:53
Καλησπέρα!
Θα ήθελα να μάθω αν κάποιος έχει εμπειρία με Textreme Warrior 100. Χρησιμοποιώ το Babolat RPM BLAST ROUGH αλλά θα ήθελα να δοκιμάσω και κάτι άλλο. Η ρακέτα είναι πολύ φιλική στο χέρι και με καλή δύναμη. Θέλω κάτι που να διατηρήσει αυτή την δύναμη αλλά να μου δίνει και καλό control. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Το πλεγμα ειναι καθαρα προσωπικη υποθεση αναλογα με τα γουστα σου. Εχω την συγκεκριμενη ρακετα και δεδομενου οτι μου αρεσουν τα ****** πλεγματα το αγαπημενο μου ειναι το head lynx. Επισης πολυ μαλακo ειναι κ το volkl cyclone tour αλλα παραεχει δυναμη χωρις καλο control.


Sent from my iPhone using Tapatalk

konstantinosbgs
03-05-18, 14:24
Καλημέρα! έβαλα καθυστερημένα το volkl cyclon tour 1,25 στα 24 κιλά. Για τον τρόπο που παίζω μου δίνει πολύ καλή δύναμη και αρκετά καλό έλεγχο. Πιστεύω πως είναι μία πολύ καλή επιλογή. thanx!