PDA

Επιστροφή στο Forum : Προπονητής τένις Πειραιά Αθήνα Και γύρω περιοχές.



Dusko
04-01-18, 07:48
Ονομάζομαι Ντούσκο Σιμεούνοβιτς, είμαι 24 ετών, κατάγομαι από την Σερβία και κατοικώ στην Ελλάδα τα περισσότερα χρόνια της ζωής μου.
Είμαι ενεργός επαγγελματίας παίκτης και συμμετέχω κυρίως σε τουρνουά της ITF. Παραδίδω μαθήματα σε όλα τα επίπεδα και όλες τις ηλικίες, ομαδικά και ιδιαίτερα, κάνοντας επίσης sparring partner εώς και σε επαγγελματίες παίκτες.
Στους ενήλικες εστιάζω κυρίως στη βελτίωση της τεχνικής για την αποφυγή τραυματισμών, ώστε να έρθει η διασκέδαση και η γυμναστική μέσα απο το τέννις.
Παιδιά που έρχονται πρώτη φορά σε επαφή με το άθλημα
μαθαίνουν αρχικά να το αγαπούν και ύστερα προτιμώ να δουλεύω την αγωνιστική κατεύθυνση όπως και με τα παιδιά που είναι ήδη σε ομοσπονδιακά και επαγγελματικά πρωταθλήματα.

Τιμές συζητήσιμες
Τα μαθήματα μπορούν να γίνονται σε εγκαταστάσεις που εξυπηρετούν, ανάλογα με την περιοχή (Αθήνα, Πειραιά κ.α κοντινές περιοχές εντός Αττικής).

Τηλ : 6996405363
Facebook : dusko Simeunovic
Instagram : dusko.simeunovic



9600

ngiolas
12-01-18, 21:08
κανω τενις 5 χρονια ... ουσιαστικη ομως τεχνικη βελτιωση εχω δει με τον Dusko ... μετα απο 1 χρονο προπονησεων μαζι, μια φορα την βδομαδα, ειμαι πολυ ικανοποιημενος απο το επιπεδο της βελτιωσης οσον αφορα την τεχνικη μου, για την ηλικια μου (των 42) ... https://www.youtube.com/watch?v=1u_2xOVEDKk&feature=youtu.be ... ειμαι αυτος με τα μπλε ... τον συστηνω ... το τενις θελει υπομονη

Fedal
23-09-20, 14:32
Κάνω προπονήσεις με τον Ντούσκο εδώ και 2 χρόνια, 1-2 φορές την εβδομάδα. Σε αυτό το διάστημα καταφέραμε να διορθώσουμε λάθη στην τεχνική και να βελτιώσουμε το παιχνίδι μου γενικά. Χαρακτηριστικότερο παράδειγμα αποτελεί το σερβίς μου, το οποίο από λάθος σε πολλά επιπέδα, πλέον είναι τεχνικά πιο σωστό και σταθερό για το επίπεδό μου.

Μου αρέσει ότι προσαρμόζει την προπόνηση ανάλογα με τις ανάγκες, χρησιμοποιώντας πληθώρα ασκήσεων, ξεφεύγοντας από το τετριμμένο «μερικά καλάθια μπάλες και μετά παίζουμε πόντους». Γενικά η όρεξη του να σε μάθει τένις σε κάνει να προσπαθείς ακόμα παραπάνω.

Τον συνιστώ ανεπιφύλακτα σε όποιον θέλει να χτίσει βάσεις στο άθλημα και να εξελιχθεί, τόσο σε θέμα τεχνικής όσο και τακτικής.