PDA

Επιστροφή στο Forum : Μαθήματα από το Δήμο Θεσσαλονίκης, αξίζουν ?



ipapaste
12-03-17, 22:55
Καλησπέρα,

είμαι 28 χρονών και ασχολούμαι με το τένις ερασιτεχνικά εδώ και 4 χρόνια παίζοντας με φίλους σποραδικά. Το επίπεδό μου σωματικά είναι αρκετά καλό και η τεχνική μου στο τενις θα έλεγα μέτρια (Volley ok, backhand/forehand ok, slice ... meh , serve ... non-existing) καθώς είμαι αυτοδίδακτος και φαντάζομαι μου λείπει μια σωστή οργανωμένη εισαγωγή. Πριν μέρες ενημερώθηκα οτι ο Δήμος Θεσσαλονίκης κάνει μαθήματα για αρχάριους/προχωρημένους με τακτά διαστήματα νέων κύκλων εγγραφών. Μου φάνηκε ενδιαφέρον και πέρασα κάποια στιγμή από τα γήπεδα να δω τις προπονήσεις αλλά μου φάνηκαν πολύ κάτω του μετρίου, τόσο το προπονητικό team όσο και οι αρχάριοι/προχωρημένοι ενήλικες μαθητές.

Αναρωτιέμαι αν γνωρίζει κανείς, αν η εικόνα που είδα είναι ο κανόνας ή η εξαίρεση των μαθημάτων του Δήμου Θεσσαλονίκης. Σκοπεύω να γραφτώ για μαθήματα τένις και φοβάμαι πως στην ουσία δεν θα κερδίσω κάτι. Η εικόνα στα μαθήματα ενηλίκων στα ιδιωτικά club είναι καλύτερη ?

Thanos Kosmidis
16-03-17, 16:48
Καλησπερα,ειναι προφανες σε ολα τα αθληματα και μονο στην Ελλαδα,οτι η εκμαθηση με ιδιωτη ειναι ανωτερη και γρηγοροτερη απο το δημοσιο.Δε σημαινει ομως οτι δεν υπαρχουν και καλοι δασκαλοι στο δημοσιο.Στη δικη σου περιπτωση και εφοσον εχεις ηδη μια επαφη καλη,θα σου προτεινα να κανεις 10 μαθηματα με ενα δασκαλο ωστε να σου δειξει κατεθειαν τα κενα που εχεις.Λογω της κρισης οι τιμες ειναι πολυ καλες πλεον και νομιζω οτι ετσι δεν θα χασεις και χρονο ωστε να φτασεις σε ενα καλο επιπεδο.Επισης ενα ακομα πλεονεκτημα ειναι οτι ο δασκαλος θα σε δικτυωσει με αλλους παιχτες που βρισκονται στο ιδιο club.