PDA

Επιστροφή στο Forum : Australian Open 2016 - Νικητές



Simplicius
25-01-16, 10:13
.
Για κάνετε προβλέψεις για τους φετινούς νικητές του Australian Open 2016...
Σε άντρες και γυναίκες.

Εγώ βλέποντας το ταμπλό των προημιτελικών θα έλεγα το "τολμηρό":

ATP: Andy Murray
WTA: Victoria Azarenka

έναντι του "κλασικού":

ATP: Novak Djokovic
WTA: Serena Williams

:D

constantinos
25-01-16, 12:10
off topic
Η Azarenka έχει γίνει σα "βουνό". Κοντεύει να φτάσει τον Κόναν το Βάρβαρο σε σωματική διάπλαση... Ελπίζω στα επόμενα παιχνίδια να βγάλει αυτή τη σωβράκα που φοράει και να φορέσει κάτι καλύτερο...

on topic
Στις γυναίκες βλέπω Serena. Στους άντρες βλέπω να παίρνει κάποιος το τελευταίο του grand slam πριν αποχωρήσει...

DJTaurus
25-01-16, 15:22
Δεν υπάρχει πιο αντιπαθητική τενίστρια απο την Azarenka. Πραγματικά ποιος αντέχει να την ακούει την ώρα που παίζει ενώ και οι δηλώσεις μετά ειναι πάντα over the top. Εύχομαι να την συντρίψει η λιγότερο αντιπαθητική Williams. :P

Simplicius
25-01-16, 16:10
εύχομαι...

άσε τις ευχές...
πες μας τις προβλέψεις σου!
να πέφτουν τα στοιχήματα!!!!!
:d :d :d

DJTaurus
25-01-16, 17:57
άσε τις ευχές...
πες μας τις προβλέψεις σου!
να πέφτουν τα στοιχήματα!!!!!
:d :d :d

Χαχαχχαχαχαχ ας πούμε sharapova έτσι για αλλαγή.

constantinos
25-01-16, 20:03
Χαχαχχαχαχαχ ας πούμε sharapova έτσι για αλλαγή.

Ο ιδανικός τελικός θα ήταν Azarenka-Sharapova με τον ήχο στη διαπασών! Την άλλη μέρα οι γείτονες και περισσότερο οι γειτόνεισσες θα σε βλέπουν με άλλο μάτι...

Simplicius
26-01-16, 01:02
Ο ιδανικός τελικός θα ήταν Azarenka-Sharapova με τον ήχο στη διαπασών!
Την άλλη μέρα οι γείτονες και περισσότερο οι γειτόνεισσες θα σε βλέπουν με άλλο μάτι...
Χαχαχχαχαχαχααχαχα
Έλιωσα! Θεός!!!

Simplicius
27-01-16, 10:19
Ωραίες προβλέψεις κάναμε για το WTA...
:p
Τελικά θα υπάρχει "νέο πρόσωπο" στον τελικό.

constantinos
27-01-16, 12:36
Ωραίες προβλέψεις κάναμε για το WTA...
:p
Τελικά θα υπάρχει "νέο πρόσωπο" στον τελικό.

Μα να προηγείται με 5-2 με 3 set point και τελικά να χάνει με 5-7 έχοντας άλλα τόσα set point μέχρι εκεί? Μετά φταίει ο άλλος να είναι καχύποπτος?

Simplicius
28-01-16, 11:39
.
πω πω πω, πω πω πω, τι τσ&%$@#κι είναι αυτό...
6-1, 6-2 προς το παρόν και λογικά το επόμενο 6-0...

Ρε δε βάζουμε τη Serena να παίξει με τον Nole;
Θα δούμε μόνο έναν τελικό αλλά τουλάχιστον θα είναι της προκοπής...
;)

captain
28-01-16, 16:03
... ο Federer πριν απο χρονια που δεν ειχε τοσα κερακια σβησμένα πανω στη ρακετα του, δεν αφηνε ανασα στον αντιπαλο του. Ο nole απο την αλλη του αφησε λιγη αξιοπρέπεια. Αντε να τον δουμε στο τελικο απεναντι απο τον καναδο (θελω να πιστευω οτι αυριο θα περασει ευκολα) που ειναι φραχτης 1,96 και χει παιξει απίστευτο τεννις ως τωρα.

captain
29-01-16, 15:54
... ο Federer πριν απο χρονια που δεν ειχε τοσα κερακια σβησμένα πανω στη ρακετα του, δεν αφηνε ανασα στον αντιπαλο του. Ο nole απο την αλλη του αφησε λιγη αξιοπρέπεια. Αντε να τον δουμε στο τελικο απεναντι απο τον καναδο (θελω να πιστευω οτι αυριο θα περασει ευκολα) που ειναι φραχτης 1,96 και χει παιξει απίστευτο τεννις ως τωρα.
.... εντάξει ΞΕΝΕΡΩΣΑ...

Simplicius
29-01-16, 16:01
....ένταξη ΞΕΝΕΡΩΣΑ ....

Όχι ρε συ... Γιατί?
Ο ψηλός, τένις δε ξέρει.
Μόνο ένα σερβίς έχει που πλέον το έχουν μάθει όλοι να το αντιμετωπίζουν...

Καλύτερα έτσι. Αλλά όπως είπαμε. Μόνο η Σερίνα!!!! χαχαχαχα

captain
29-01-16, 16:45
...και δυνατό drive έχει... και καλή κάλυψη στο γήπεδο έχει (τρέχει παντού ή μάλλον έτρεχε παντού) ...λιγάκι με το backhand χώλαινε και έκανε συνέχεια slice.... ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΕΤΣΙ ρε φίλε σήμερα!@%!$#@*&^%!$.
Πέταξε έξω τον Wawrinka και την λατρεία για το χαβαλέ που κάνει Gael χωρίς ιδιαίτερο πρόβλημα. Και βλέπω τον Andy χλιαρό στην αρχή και αργό. Θέμα τακτικής; Δεν ξέρω. Το ότι έβγαλε και κάτι άπιαστα να του το αναγνωρίσω... ΑΛΛΑ ΟΧΙ ρε συ να πάρει τον πιτσιρικά που πέταγε. (μου την έσπασε πιο πολύ γιατί χρειάστηκε να λείψω για λίγο αφήνοντας το σκορ 2-1 και γύρισα και το βρήκα 2-2 και 4-0 υπέρ του Andy !!!!(^&*%^&$%%&#$$@#@)

DJTaurus
30-01-16, 13:05
Η Serena δίδαξε ήθος σήμερα με την συμπεριφορά της στο τέλος και τα credits που έδινε στον αντίπαλο καθόλη την διάρκεια του αγώνα.

basilis_k6
30-01-16, 20:48
παιδια που το βλέπετε?!

Simplicius
31-01-16, 21:14
.
Τελικά θαύματα δε γίνονται σε αυτή την Παρουσία!
Στην επόμενη, τη 2η, ίσως...

basilis_k6
31-01-16, 21:41
εγω δεν εχω δει και πολλους αγωνες αλλα απο τα ματια μου ηταν μετριος τελικος. πολύ κατωτερος απο των γυναικων.

ο μαρευ το αγάπησε το φιλε. μεχρι και σμασ πανω στο φιλε... Ηταν κακός πιστευω, ο ντζοκ σε καλυτερη μερα θα το πηγαινε 6-0 σερι. Μετριος ηταν αλλα σε σχεση με τον μαρευ...