PDA

Επιστροφή στο Forum : Παραγγελίες εν μέσω capital control



bass
05-08-15, 13:55
Καλησπερα σε ολους θα ηθελα να ρωτησω αν εχει παραγγειλει καποιος απο εξωτερικο το τελευταιο διαστημα απο ποιο καταστημα και με τι καρτα(πχ visa πειραιως )
Ανοιγω αυτο το θεμα γιατι ενω απο TWE και Κeller sport μου διαβεβαιωσαν οτι κανουν shipping σε ελλαδα κανονικα αυτη την περιοδο δεν δεχοντουσαν ουτε χρεωστικη (debit) ουτε πιστωτικη (credit)
οποιαδηποτε πληροφορια καλοδεχουμενη !

DJTaurus
12-08-15, 23:21
δοκιμάστε στο tennispoint.

DJTaurus
18-08-15, 17:43
http://flashnews.gr/post/238439/epta-allages-sta-capital-controls-me-apofash-tsakalwtoy

tennisfun
20-08-15, 08:38
DJTaurus έχεις δοιμάσει στο tennis-point και δούλεψε? Πάντως από 18 Αυγούστου νομίζω σε αφήνει απλά να κάνεις μεταφορά χρημάτων στο εξωτερικό και όχι να πληρώσεις με πιστωτική κάρτα για αγορές μέσω internet.

DJTaurus
20-08-15, 09:01
DJTaurus έχεις δοιμάσει στο tennis-point και δούλεψε? Πάντως από 18 Αυγούστου νομίζω σε αφήνει απλά να κάνεις μεταφορά χρημάτων στο εξωτερικό και όχι να πληρώσεις με πιστωτική κάρτα για αγορές μέσω internet.

Ναι. Η παραγγελία έγινε την προηγούμενη εβδομάδα και χτες μου ήρθε. Έχω ανεβάσει φωτογραφία και στο topic μου Αλλαγή Ρακέτας.

Jorge
20-08-15, 13:23
Χθες το απόγευμα μίλησα με την εξυπηρέτηση πελατών της Τράπεζας Πειραιώς και τους ρώτησα ακριβώς αυτό που μας ενδιαφέρει, αν μπορούμε να κάνουμε διαδικτυακές αγορές από ηλεκτρονικά καταστήματα του εξωτερικού με αθλητικά είδη. Η απάντηση τους ήταν αρνητική.
Τώρα τι συμβαίνει δεν καταλαβαίνω....
Θα δεχθώ όμως την εμπειρία του DJTaurus και κάποια στιγμή θα δοκιμάσω να ψωνίσω. Στην χειρότερη να μην προχωρήσει η παραγγελία.

DJTaurus
20-08-15, 14:09
Απλώς να αναφέρω οτι η συναλλαγή με tennis point έγινε με eurobank ePrepaid. TW ακομα δεν δέχεται τίποτα.... ούτε κάρτα ούτε PayPal.

ith
21-08-15, 14:25
repost απο insomnia

1. Mπαίνεις Paypal –> My PayPal
2. Πας «Request Money»
3. Στο σχετικό πεδίο, βάζεις ένα mail στο οποίο έχεις πρόσβαση (προφανώς όχι το mail με το οποίο έχεις κάνει εγγραφή στο PayPal απατεώνα μου)
4. Τσεκάρεις την επιλογή «goods» και το ποσό που θέλεις
5. Πας στο mail που έβαλες και βλέπεις αν σου έχει έρθει μήνυμα (σου έχει έρθει)
6. Δίνεις κάποια στοιχεία που σου ζητάει (προφανώς βάζεις ό,τι να'ναι)
7. Βάζεις τον αριθμό της κάρτας στην οποία θα γίνει η χρέωση
8. Πατάς pay

Υπόψη πάντως ότι κρατάει fee 3.4% + 0.35 ¤.

ngiolas
04-09-15, 15:02
repost απο insomnia

1. Mπαίνεις Paypal –> My PayPal
2. Πας «Request Money»
3. Στο σχετικό πεδίο, βάζεις ένα mail στο οποίο έχεις πρόσβαση (προφανώς όχι το mail με το οποίο έχεις κάνει εγγραφή στο PayPal απατεώνα μου)
4. Τσεκάρεις την επιλογή «goods» και το ποσό που θέλεις
5. Πας στο mail που έβαλες και βλέπεις αν σου έχει έρθει μήνυμα (σου έχει έρθει)
6. Δίνεις κάποια στοιχεία που σου ζητάει (προφανώς βάζεις ό,τι να'ναι)
7. Βάζεις τον αριθμό της κάρτας στην οποία θα γίνει η χρέωση
8. Πατάς pay

Υπόψη πάντως ότι κρατάει fee 3.4% + 0.35 ¤.

...............

ngiolas
04-09-15, 15:07
repost απο insomnia

1. Mπαίνεις Paypal –> My PayPal
2. Πας «Request Money»
3. Στο σχετικό πεδίο, βάζεις ένα mail στο οποίο έχεις πρόσβαση (προφανώς όχι το mail με το οποίο έχεις κάνει εγγραφή στο PayPal απατεώνα μου)
4. Τσεκάρεις την επιλογή «goods» και το ποσό που θέλεις
5. Πας στο mail που έβαλες και βλέπεις αν σου έχει έρθει μήνυμα (σου έχει έρθει)
6. Δίνεις κάποια στοιχεία που σου ζητάει (προφανώς βάζεις ό,τι να'ναι)
7. Βάζεις τον αριθμό της κάρτας στην οποία θα γίνει η χρέωση
8. Πατάς pay

Υπόψη πάντως ότι κρατάει fee 3.4% + 0.35 ¤.

εσυ το εχεις κανει αυτο; ... γιατι τα πεδια δεν υπαρχουν ολα οπως τα λες ... και δεν δουλευει

τωρα το ειδα ... ειναι repost ...

ith
04-09-15, 17:25
ποια πεδια δλδ δεν βρηκες?

ngiolas
12-09-15, 01:56
ποια πεδια δλδ δεν βρηκες?

το My Paypal ... και επισης μηνυμα δεν ελαβα ... ουτε στοιχεια ζητησε ... :(

ith
12-09-15, 09:18
το request money tab το βλεπεις?
Αν δεν καταλαβαινεις τον παραπανω οδηγο ψαξε στο youtube ενα how to, εχει πολλα κατατοπιστικα. Σ εμενα οπως και σε πολλους αλλους παντως δουλευει κανονικα. Επισης αν καποιος φιλος σου εχει paypal balance αν σου κανει send money δημιουργεις balance στο δικο σου account χωρις fee

DJTaurus
12-09-15, 11:19
Πιο αναλυτικά:

1. Μπαίνεις PayPal > My PayPal
2. Πηγαίνεις «Request Money»
3. Στο σχετικό πεδίο, βάζεις ένα email στο οποίο έχεις πρόσβαση
(όχι το email με το οποίο έχεις κάνει εγγραφή στο PayPal)
4. Τσεκάρεις την επιλογή «Services» και το ποσό που θέλεις
5. Πας στο email που έβαλες και
βλέπεις το μήνυμα που σου έχει έρθει
6. Δίνεις κάποια στοιχεία που σου
ζητάει(εγώ έδωσα τα αληθινά)
7. Βάζεις τον αριθμό της κάρτας στην οποία θα γίνει η χρέωση(χρησιμοποίησα την ίδια που έχω και στο PayPal)
8. Πατάς pay
9. Τα χρήματα έχουν μπει στο balance του λογαριασμού σου.
Το PayPal σου ζητάει να κάνεις accept τα χρήματα που σου έστειλαν και done.

ngiolas
12-09-15, 12:34
Πιο αναλυτικά:

1. Μπαίνεις PayPal > My PayPal
2. Πηγαίνεις «Request Money»
3. Στο σχετικό πεδίο, βάζεις ένα email στο οποίο έχεις πρόσβαση
(όχι το email με το οποίο έχεις κάνει εγγραφή στο PayPal)
4. Τσεκάρεις την επιλογή «Services» και το ποσό που θέλεις
5. Πας στο email που έβαλες και
βλέπεις το μήνυμα που σου έχει έρθει
6. Δίνεις κάποια στοιχεία που σου
ζητάει(εγώ έδωσα τα αληθινά)
7. Βάζεις τον αριθμό της κάρτας στην οποία θα γίνει η χρέωση(χρησιμοποίησα την ίδια που έχω και στο PayPal)
8. Πατάς pay
9. Τα χρήματα έχουν μπει στο balance του λογαριασμού σου.
Το PayPal σου ζητάει να κάνεις accept τα χρήματα που σου έστειλαν και done.

ΟΚ ... παραβλεπω οτι δεν υπαρχει My PayPal γιατι κατι αλλο εννοει ... εδω τωρα λεει - 4. Τσεκάρεις την επιλογή «Services» στο αλλο εγραφε "Goods" ... και μετα μπορω να αγορασω απο οπου θελησω στο εξωτερικο εφοσον εχει επιλογη να πληρωνεις με paypal;

DJTaurus
12-09-15, 13:33
My PayPal εννοεί να μπεις στο menu σου ρε συ στην σελίδα του PayPal. Βάλε goods εσυ δεν πρέπει να εχει διαφορά.

ith
12-09-15, 13:37
αν δεν κανεις και τα υπολοιπα βηματα δεν θα εχεις φορτωσει το λογαριασμο σου με χρηματα. πρεπει να κανεις ολα τα βηματα.

Σακη σου δουλεψε εσενα χρησιμοποιωντας την ιδια καρτα? εμενα μονο με διαφορετικες εγινε...

DJTaurus
12-09-15, 23:22
αν δεν κανεις και τα υπολοιπα βηματα δεν θα εχεις φορτωσει το λογαριασμο σου με χρηματα. πρεπει να κανεις ολα τα βηματα.

Σακη σου δουλεψε εσενα χρησιμοποιωντας την ιδια καρτα? εμενα μονο με διαφορετικες εγινε...

Δυστυχώς όχι την απέρριψε. Δεν δοκίμασα με άλλη.

DJTaurus
02-11-15, 09:23
Κατάφερα σήμερα να κάνω παραγγελία στο TW με τον τρόπο που πόσταρε ο ith (χρησιμοποίησα eurobank ePrepaid). Το λάθος που έκανα πριν ήταν να μην συμπληρώνω όλα τα πεδία με τα fake στοιχεία που βάζουμε αυτού που κ καλά θα στείλει τα χρήματα. Ενημερωτικά να αναφέρω ότι στα 290 ευρώ το paypal μου κράτησε περίπου 10 ευρώ προμήθεια. Οπότε πριν προχωρήσετε σε παραγγελία τσεκάρετε με tennispoint ή κάποιο ελληνικό κατάστημα και προφανώς επιλέξτε το πιο οικονομικό.... αν και συνήθως το TW είναι μακράν το πιο οικονομικό οπότε χαλάλι η προμήθεια.... και πάλι κερδισμένοι βγαίνουμε.

Jorge
02-11-15, 12:03
Έχει δοκιμάσει κανείς να ψωνίσει από SportsDirect? Δέχεται αγορές? Όχι με PayPal, κανονικά με χρεωστική-πιστωτική κάρτα ελληνικής τράπεζας...
Με το PayPal δεν τα κατάφερα να φτιάξω λογαριασμό και το παράτησα το ''θέμα''.

Simplicius
24-12-15, 19:54
.
Ρε παιδιά, τελικά από Tennis Warehouse Europe μπορούμε να παραγγείλουμε με Visa χρεωστική?

Vagelis?
25-12-15, 02:02
Προσπάθησα αλλά δεν τα κατάφερα... Τελικά πήρα με PayPal. Μου βάλε ένας φίλος που πληρώνεται μέσω PayPal λεφτά στο λογαριασμό. Σε τρεις μέρες την είχα τη ρακέτα σπίτι!!!

aenaos15
25-12-15, 11:34
.
Ρε παιδιά, τελικά από Tennis Warehouse Europe μπορούμε να παραγγείλουμε με Visa χρεωστική?
Απο το tennis-point πηρα πριν απο 2 μηνες κανονικα. Δεν εχει σημασια αν ειναι χρεωστικη η πιστωτικη. Αρκει να υπαρχει το αντιστοιχο ποσο στο λογαριασμο που ειναι συνδεδεμενη η καρτα.

Simplicius
25-12-15, 16:03
Πιαδιά ευχαριστώ!
Για Tennis Warehouse Europe είναι μόνο η ερώτηση.
Όποιος έχει πάρει πρόσφατα με χρεωστική λέει...
:D

Simplicius
28-12-15, 10:11
.
Τελικά ακομα δεν έχει ξεκαθαριστεί εάν μπορούμε να παραγγείλουμε σήμερα από το Tennis Warehouse EUROPE με χρεωστική κάρτα.

Το σίγουρο είναι ότι με Paypal μπορεί να γίνει συναλλαγή.
Οπότε καλό θα είναι να ξέρετε το παρακάτω, για το οποίο με ενημέρωσαν με email από το TWE!

Η ερώτησή μου / "διαμαρτυρία" αφορούσε στο ότι το σύστημά τους δεν επιτρέπει να αγοράσει κάποιος "αυτόματα" την ίδια ρακέτα σε 2 διαφορετικά μεγέθη στην μειωμένη τιμή της μόνιμης προσφοράς για τα 2 τεμάχια.
Αυτό θα εξυπηρετούσε όσους φίλους θέλουν να αγοράσουν / αγοράσουμε την ίδια ρακέτα κερδίζοντας και την έκπτωση και τα δωρεάν μεταφορικά!
Για παράδειγμα μια ρακέτα που θα στοίχιζε 70 ¤ ρακέτα + 15 ¤ μεταφορικά = 85 ευρώ στον καθένα, με το παρακάτω τρόπο και κοινή παραγγελία θα στοίχιζε μόνο 60 ¤ στον καθένα!!!

Ο τρόπος για να παραγγείλετε με εκπτωση την ίδια ρακέτα σε διαφορετικό μέγεθος λαβής πχ. μια L2 και μια L3 είναι ο παρακάτω (όπως μου τον έστειλαν από το TWE):




Hello,

Thank you for contacting Tennis Warehouse Europe.

To take advantage of this offer a manual order needs to be placed. You can follow the below process.

Please follow this procedure: place the order online and select to pay via bank wire transfer.

You will not need to provide any payment details and will not be charged anything, it is just a way to save your order details so we can adjust them from our side later.

You will receive a confirmation email. After this you will receive an email with an order number. Please reply to this e-mail by stating you would like us to apply the discount. I will then edit the order to reflect this and send you a e-mail to confirm payment for the outstanding amount.

We can then change the payment method to credit card or Paypal if you wish. We can also cancel the order if you like.

Sincerely,

Gerald Wakeford
Tennis Warehouse Europe



Ελπίζω αυτό να βοηθήσει κάποιους τυχερούς!
;)

HYBRID
25-01-16, 02:26
Εχουμε κατι νεώτερο σχετικά με παραγγελία μέσω χρεωστικής;

TNS
04-02-16, 15:42
Καλησπέρα,

Τελικά από από ποιά site μπορεί κάποιος να αγοράσει? (μη ελληνικά)
Tennis Warehouse
Tennis Point
κάποιο άλλο?

ALEXANDROS66
06-02-16, 10:22
Tennispoint κανονικα οπως παλια.

TNS
15-02-16, 15:05
Tennispoint κανονικα οπως παλια.

Ευχαριστώ!!!

Jorge
16-03-16, 12:55
Ίσως και να άνοιξαν οι αγορές από το εξωτερικό όπως από Tennis Warehouse Europe, Keller Sports κλπ.
http://www.dikaiologitika.gr/eidhseis/oikonomia/98722/pros-nea-xalarosi-sta-capital-controls
Όποιος δοκιμάσει και καταφέρει να αγοράσει παρακαλώ ας ενημερώσει.

Simplicius
17-03-16, 10:32
.

Γιώργο χλωμό...
Το μόνο που διαβάζω πως άλλαξε στο επίμαχο άρθρο (παρακάτω) είναι ότι το πεντακοσάρικο έγινε χιλιάρικο...
Οπότε εφόσον δεν έλλαξε τίποτε από τα υπόλοιπα, πχ. ποιός αποφασίζει να περάσει την χ μεταφορά και όχι την ψ, συνεχίζουμε στα ίδια...

5.α Κατά παρέκκλιση των προβλεπομένων στην παράγραφο 4 του παρόντος άρθρου, επιτρέπεται η αποδοχή και εκτέλεση εντολών μεταφοράς κεφαλαίων προς το εξωτερικό από τα εποπτευόμενα από την Τράπεζα της Ελλάδος ιδρύματα πληρωμών, συμπεριλαμβανομένων των αντιπροσώπων αυτών, καθώς και από ιδρύματα πληρωμών άλλων κρατών μελών της Ε.Ε. που παρέχουν νομίμως μέσω αντιπροσώπων τους στην Ελλάδα ή μέσω της εταιρείας Ελληνικά Ταχυδρομεία Α.Ε., υπηρεσίες εμβασμάτων (money remittance) έως του ποσού των χιλίων (1.000) (500) ευρώ ανά φυσικό πρόσωπο/πληρωτή ανά ημερολογιακό μήνα, και μέχρι μηνιαίου ορίου σε ευρώ για το σύνολο των ανωτέρω παρόχων Υπηρεσιών Πληρωμών, το οποίο θα ορίζει και θα κατανέμει ανά πάροχο Υπηρεσιών Πληρωμών με απόφασή της η Επιτροπή Έγκρισης Τραπεζικών Συναλλαγών. Το όριο ανά πάροχο Υπηρεσιών Πληρωμών, τον ακριβή τρόπο υπολογισμού του οποίου ορίζει με απόφαση της η Επιτροπή Έγκρισης Τραπεζικών Συναλλαγών, νοείται ως το υπόλοιπο που προκύπτει σε μηνιαία βάση κατόπιν συμψηφισμού των εισερχομένων (προς την Ελλάδα) με τα εξερχόμενα (προς το εξωτερικό) εμβάσματα που έχουν διενεργηθεί μέσω του παρόχου Υπηρεσιών Πληρωμών
Πηγή: Taxheaven © Δείτε περισσότερα http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/28260

:(

TNS
24-03-16, 08:47
Στο TennisPoint αγοράζεις κανονικά (όπως πολύ σωστά με είχε συμβουλέψει φίλος στο forum).

XristlaR
24-03-16, 14:16
Δεν διαβασα ολες τις σελιδες.. και δεν ξερω αν εχει ξανααναφερθει .... διαβάστε για την καρτα Revolut virtual χρεωστικη καρτα μποορεις να κανεις αγορες απο παντου

bass
29-04-16, 17:33
καλησπερα μετα απο καιρο , θελω να κανω μια παραγγελια απο tennispoint που οπως διαβασα γινονται κανονικα οι παραγγελιες.Απ οτι παρατηρησα οι περισσοτερες δεν ειναι πλεγμενες. Η απορια μου ειναι οτι αν θελω εγω πχ να παρω μια με το εργοστασιακο πλεξιμο δεν γινεται η υπαρχει καμια επιλογη και απλα μου εχει ξεφυγει ? Ευχαριστω εκ των προτέρων!
Α και επισης αν οντως πρεπει να βαλω πλεγμα ποιο θα ταιριαζε σ αυτη και σε ποιο κιλα ? YouTek Graphene Extreme Lite

bass
29-04-16, 18:57
UPDATE : καποιοι πραγματοποιησαν αγορες απο ηλεκτρονικα καταστηματα που δεν μπορουσαν λογω capitals μεσω της καρτας REVOLUT (http://www.iphonehellas.gr/forum/topic/158948-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CE%BF%CF%83-revolut). Δεν το εχω δοκιμασει αλλα σκεφτομαι να κανω παραγγελια τωρα απο tennis warehouse και να την χρησιμοποιησω . Βρηκα σε πολυ καλη τιμη (79,90) την Babolat Pure Strike 100 Racket και λεω να την τσιμπησω , Υπαρχει καποιος που μπορει να με βοηθησει με το stringing παρακαλω?

Simplicius
30-04-16, 10:17
bass, σου έστειλα pm...

Τελικά δεν μπορείς να δεχθείς pm γιατί το inbox σου είναι γεμάτο.
Θα πρέπει να σβήσεις μηνύματα.

Ήταν για αυτό...


.
Επίσης, εάν κάποιος ενδιαφέρεται για αγορά της ίδιας ρακέτας (Prince Tour 98 ESP)
και μπορεί να παραγγείλει από το TWE (http://www.tenniswarehouse-europe.com/descpageRCPRINCEH-PT98E.html?lang=en&vat=GR&from=tnewsgr) είμαι μέσα...
και με free μεταφορικά! - Ακόμα καλύτερα με την παραγγελία δύο ίδιων, θα μας έρθει η καθεμία 60¤ καινούργια

Στείλε pm εάν μένεις Αθήνα και σε ενδιαφέρειι !

DJTaurus
16-08-16, 11:50
Μόλις παρήγγειλα από Tennis Wearhouse ΧΩΡΙΣ να ανεβάσω χρήματα στο paypal με τον γνωστό τρόπο που χρησιμοποιούσαμε τόσο καιρό λόγω capital.... η αγορά βέβαια έγινε μέσω paypal στο οποίο έχω συνδέσει την prepaid κάρτα μου. Με τον ίδιο τρόπο παρήγγειλα και από StringersWorld. ΚΑΛΗ ΛΕΥΤΕΡΙΑ. :p

DJTaurus
13-10-16, 09:55
Αιώνες μπροστά το Tennis Wearhouse. Ήθελα να αλλάξω νούμερο σε ένα tshirt. Υπάρχει στο site τους αυτόματο σύστημα οπου σου βγάζει για εκτύπωση παραστατικό των ΕΛΤΑ. Το στέλνεις με δική τους χρέωση και παραλαμβάνεις πάλι με δική τους χρέωση. Χωρίς πολλά πολλά και χωρίς να μου κάνουν ερωτήσεις σε τι κατάσταση είναι το tshirt που τους έστειλα πίσω.... όπως ακριβώς γίνεται και με αλλαγές εντός Ελλάδος στα skroutzadika και γενικότερα που σε χρεώνουν 10 ευρώ τα μεταφορικά για επιστροφές κτλ....

Jorge
13-10-16, 12:54
Τα πράγματα είναι όπως τα λες ακριβώς DJTaurus. Το έχω κάνει κι εγώ. Είναι επαγγελματίες οι άνθρωποι.
Το μόνο μειονέκτημα που συνάντησα εγώ στην όλη διαδικασία ήταν η πολύ αργή διαβίβαση του προϊόντος σε αυτούς από τα ΕΛΤΑ-DHL-Deutche Post. Φυσικά για αυτό δεν ευθύνεται το Tennis Warehouse Europe.
Μάλιστα είναι τόσο επαγγελματίες στο TWE που είχα ζητήσει να προστεθούν κάποια μικροπραγματάκια στο προϊόν που ζήτησα για αλλαγή αφού θα ερχόταν που θα ερχόταν δέμα προς εμένα με free shipping και ενώ αργούσαν να παραλάβουν το επιστρεφόμενο από εμένα και για να μην περιμένω μου τα έστειλαν νωρίτερα αυτά τα μικροπραγματάκια με free shipping. Αυτά που ζήτησα στοίχιζαν κάτω από 25 ευρώ και παρόλα αυτά ενώ εγώ δεν τα βιαζόμουν μου τα στείλανε δωρεάν, προφανώς για να μην περιμένω πότε θα παραλάβουν το επιστρεφόμενο ωστε να ξεκινήσει η αποστολή του νέου μαζί με αυτά τα πρόσθετα που ζήτησα. Σαν έμποροι οι άνθρωποι είναι επαγγελματίες με την έννοια του όρου.

EchiDNA
13-10-16, 16:05
Οι τιμές των μεταφορικών στη χώρα μας είναι υψηλές και πι υπηρεσίες που προσφέρονται είναι αστείες. Δεν είναι τυχαίο που ο γρηγορότερος και ίσως οικονομικότερος τρόπος αποστολής στην Ελλάδα του 2016 είναι το ΚΤΕΛ.
¶ρα κατα τη γνώμη μου δεν ευθύνονται σε τόσο μεγάλο βαθμό τα εδώ καταστήματα.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

captain
04-03-17, 17:06
Ξέρει κανείς πόσο καιρό κάνει το tennis warehouse να σου επιστρέψει χρήματα από αγορά που δεν ολοκλήρωσε γιατί δεν είχε το προϊόν???
πέρασε ένας μήνας!!!

EchiDNA
04-03-17, 17:54
Στείλε τους ένα μήνυμα. Το support τους είναι πολύ καλό. Γράψε και ότι είσαι και απογοητευμένος με την καθυστέρηση.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

captain
04-03-17, 19:40
...Τους έστειλα.
έπαιξε τρελή απάντηση...
1. Δεν μου έστειλαν ένα σορτς που κατά την διάρκεια της παραγγελίας ήταν διαθέσιμο.
οκ καταλαβαίνω φταίει η αποθήκη και η ενημερωση κλπ κλπ
2. Όταν τους ζήτησα το χρόνο της επιστροφής των χρημάτων μου ζήτησαν λογαριασμό!
3. Τους δίνω έναν άλλον για την κατάθεση και μου απαντά η Gina οοοοο ότι έχει κατάβληθει το πόσο στον πρώτο λογαριασμό που έκανα την παραγγελία!!!
4. ακόμα και τώρα το φοβερό ποσό των 23,90 αγνοείται!!!
5. Όταν ρώτησα πως είναι δυνατόν να μου έχουν κατάβαλει το πόσο π.χ. στις 15 να μου ζητούν λογαριασμό στις 16 μια μέργα μετά???
6. μου απάντησαν ότι θα μπουν στο τέλος του μήνα... έφυγε ο μήνας !!!
Και αρχίζω :
1. να αναρωτιέμαι ότι δεν καταλάβα Καλά ...ΔΕΝ ΠΡΟΣΔΙΌΡΙΣΕ ΤΟΝ ΜΗΝΑ!!!
2. Η Gina είναι ελληνίδα τελικά με Χίουμορ ελληνικοτατο!!!

EchiDNA
04-03-17, 23:02
Αφού δεν σου είπε ότι θα μπουν μετά το κλείσιμο της αξιολόγησης πάλι καλά! :p


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

captain
05-03-17, 19:55
Αφού δεν σου είπε ότι θα μπουν μετά το κλείσιμο της αξιολόγησης πάλι καλά! :p
Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
χαχαχαχα το φαντάζεσαι ????!!!!