PDA

Επιστροφή στο Forum : Ζητηση head youtec ig prestige s



aminias
07-01-15, 19:10
Ζητω την ρακετα του τιτλου .Λαβη 3. ΤΗΛ 6944640913 ή πμ.Παναγιωτης.

ith
07-01-15, 21:59
Παναγιώτη με 80€ στην πόρτα σου καινούργια...
http://www.tenniswarehouse-europe.com/OrderProduct.html?pcode=HYIPS

aminias
07-01-15, 22:26
Να σαι καλα φιλε..Αλλα δυστυχως οχι σε λαβη τριαρα.

aminias
08-01-15, 19:53
Εντελει ακολουθησα την συμβουλη σου και παρηγγηλα απ το tennis warefouse.Η λαβη μου στην head ειναι καπου στο ενδιαμεσο

ith
08-01-15, 20:22
Οι head λαβές δίνουν την αίσθηση ότι είναι πιο μικρές όμως στην πράξη δεν είναι. Η διαφορά στην αίσθηση προκύπτει από το γεγονός οτι η λαβή ειναι πιο οβάλ, δεν νιώθεις αρκετά τα bevels. Όπως επίσης δεν νιώθεις και το butt cap όσο σε άλλες μάρκες (wilson, babolat). Αν σου φανεί μικρή λύνεται εύκολα με ενα παχύτερο replacement grip. Πάντως έκανες καλά που την πήρες καινούργια γιατι ηταν σε καλή τιμή! Για σένα είναι ή για τον γιο?

aminias
08-01-15, 21:23
Να τα πουμε ith απ την αρχη .
Την εποχη που βγηκε το καινουργιο μοντελο δομιμασα στο κλαμπ την παλια (youtek ig).
Μου αρεσε πολυ η αισθηση .το κοντρολ .η ευστοχια .
Αλλα ρακετα που να τα κανει ολα καλα δεν υπαρχει.
Υστερουσε σε δυναμη .
Στο χωμα δε ορεξη να χεις να τρεχεις.
Γιαλοκαθαριστηρας στα γεραματα δε λεει.

aminias
08-01-15, 21:30
Αργοτερα αγορασα απ το φορουμ για λογαριασμο φιλου απο τον Κωστας85 μια σε πραγματικα εξερετικη κατασταση.
Επαιζε με babolat και του ξεβιδοθηκε ο αγκονας .Συνδιασμος babolat και ελειψης folow throu.
Ενθουσιαστηκε ο φιλος.

ith
08-01-15, 21:38
Καλά παιχνίδια Παναγιώτη, έχω παίξει αρκετά με την youtek IG prestige MP, μ' άρεσε πολύ. Περισσότερο απο την επόμενη (graphene) η οποία ειναι τρομερή στο sweetspot αλλά αν κάνεις off center χαλάει αρκετά. Το 18χ20 και το μικρό sweetspot με χαλάσανε, κατα τ' άλλα ειναι ρακετάρες.

aminias
08-01-15, 21:47
Phase two.
Μου λεει προχθες ο γιος:
Μπαμπα να δοκιμαζα και μια πιο μαλακη ρακετα γιατι αρχισε να με ποναει ο καρπος?
(Αλαξε και το bh απο 2 σε 1 χερι.
Τασο -του λεω-σου τα λεγα αλλα εσυ φαγοθηκες μ αυτον το Nadal.
Μου αρεσε μου λεει του κυριου Γιοργου που δοκιμασα οπως και η radical που ειχες.Κακως την εδωσα εκεινη τη ρακετα.
Ο γιος εχει καθαρα 4αρα λαβη..
Εγω παραλληλα εβαλα πιο πολυ τον καρπο στο παιξιμο μου και η ελειψη δυναμης εξαφανιστικε απ την πιο γρηγορη κινηση της κεφαλης της ρακετας.
Βλεπουμε.

aminias
08-01-15, 21:51
Εγω με το 18*20 ,δεν τα παω καλα. Μου κανει λιγο ξερο .λιγο αδυναμοδεν το χω

president.s
08-01-15, 23:49
Οι λαβες στις Head αλλαζουν. και δεν εχουν ολες το ιδιο σχημα. οι speed ΤΚ82S που ειναι ιδιο με Wilson ,Babolat ενω οι Prestige και οι Radical εχουν TK82 που δεν ιναι τοσο τετραγωνο. Υπαρχουν και αλλα σχηματα. Αρα λοιπον αφου πηρες κατι που ισως δε σε βολευει κοιταξε το μηπωε την αλλαξεις. Δεν ειναι καμια μεγαλη διαδικασια και ειναι φτηνες οι λαβες να της αγορασεις (γυρω στα 10). Αν αρχισεις και βαζεις πααπανω overgrip Που κανουν αλλοι προσθετεις και βαρος..

AlexandrosC
09-01-15, 22:35
Την εχω δοκιμάσει και εγώ παιδιά με πλεγμα black venom polyfibre: ΤΡΟΜΕΡΗ ΡΑΚΕΤΑ, ΦΟΒΕΡΟ ΚΟΝΤΡΟΛ ΚΑΙ touch

aminias
18-01-15, 00:12
President έτσι ακριβως ειναι με τις λαβες της head.
Εν τέλει η 4 αρα μου εκατσε μια χαρα χωρις overgrip .
Η ρακετα ηρθε πλεγμενη με sonic pro αχνωστου τάσεως.
Καθως το μοντελο έπαψε να παράγεται για κανα χρόνο τωρα φαντάζομαι οτι και το πλέγμα κουβαλάει κανα χρονο στην πλατη του.
Φερει ομως ακομα την μαλακη αίσθηση του sonic pro .