PDA

Επιστροφή στο Forum : Πωλούνται adidas barricade 8+



nikaspiotis
18-12-14, 23:58
Πωλούνται adidas barricade 8+ γκρι, νουμερο 45 1/3 (US 11, UK 10.5).
Τα παρέλαβα στις 18/12/15 από το tenniswarehouse-europe. Είναι εντελώς αχρησιμοποίητα με την ετικέτα τους, τα φόρεσα μόνο μέσα στο σπιτι για να τα δοκιμάσω. Ειναι λίγο πιο στενά από όσο ήθελα.
Τα δίνω όσο τα αγόρασα: 79.9 ευρω (υπάρχει η αποδειξη και η συσκευασία

6945806533 Νίκος

Υ.Γ. Αν δε βρεθει άμεσα αγοραστής θα τα επιστρεψω για να πάρω τα μεγαλύτερα, απλά δεν θέλω να χρεωθω τα μεταφορικα της επιστροφής.

nikaspiotis
22-12-14, 11:14
Η τιμή πέφτει στα 70 ευρω και ισχύει για δευτέρα και τρίτη 22-23/12. Την Τετάρτη αν δεν έχουν πουληθει επιστρέφουν στην Γερμανία.
Επαναλαμβάνω οτι τα παπούτσια είναι αφόρετα. Το tenniswarehouse-europe αυτη τη στιγμη τα πουλάει 90 χωρίς τα μεταφορικά.

Jorge
22-12-14, 14:06
Το Tennis Warehouse Europe έχει free shipping για παραγγελίες πάνω από 75 ευρώ προς Ελλάδα....
Οπότε αυτό που λές χωρίς μεταφορικά για το συγκεκριμένο προϊόν είναι λίγο άκυρο συνάδελφε....

chemicalgoo
22-12-14, 14:40
Το Tennis Warehouse Europe έχει free shipping για αγορές από 100 ευρώ και πάνω.

Δες/Δείτε εδώ (http://www.tenniswarehouse-europe.com/freeshipping.html)

Jorge
22-12-14, 15:21
Έχω ψωνίσει πολλές φορές προϊόντα κάτω από 100 ευρώ και πάνω από 75 ευρώ από το TWE. Έρχονται με FedEx δωρεάν για παραγγελίες πάνω από 75 ευρώ.
Και για το συγκεκριμένο προϊόν, για να το δεις κιόλας, μπορες να κάνεις μια προσθήκη στο καλάθι αγορών διαλέγοντας νουμεράκι και να κάνεις calculate shipping.
Στη συνέχεια στο νέο παράθυρο που σου ανοίγει επέλεξε από τον καταράκτη Greece. Θα δεις πως με FedEx έρχεται δωρεάν.
Αυτόν τον πίνακα που παραθέτεις το link του τον έχω δει κι εγώ. Δεν ξέρω γιατί λέει άλλα.
Εγώ πάντως έχω ψωνίσει τουλάχιστον 6-7 φορές μεταξύ 75-100 ευρώ και μου τα έχουν φέρει δωρεάν.

chemicalgoo
22-12-14, 15:37
Και όμως έχεις δίκιο... Περίεργο όμως γιατί στο link που σου έστειλα λέει άλλα

nikaspiotis
23-12-14, 09:39
Καλημέρα,
Η αγγελία δεν ισχύει πλέον, τα έστειλα πίσω τα παπούτσια.
Φίλε Jorge δεν το ήξερα αυτό που λες. Μάλιστα αγορασα πραγματα αξίας 22 ευρω εξτρα (μπαλακια, overgrip) για να περάσω τα 100 και να μου ερθει χωρίς μεταφορικά. Μεγάλη βλακεία του tenniswarehouse γιατι ειναι αποτρεπτικό έτσι όπως το θέτουν στην αρχή.
Αυτό πάντως που ισχύει και μπορώ να το πω με σιγουριά γιατί το έπαθα, είναι οτι η Ελλάδα δεν ανηκει στις χωρες που έχουν το global return service του tenniswarehouse, με αποτέλεσμα αν θέλεις να επιστρέψεις κάτι να πρέπει να βρεις μόνος σου τρόπο...
Για αυτό συνάδελφοι, ποτέ αγορά από το ιντερνετ αν δεν έχετε δοκιμάσει το προιον πρώτα σε κάποιο τοπικό μαγαζι... Μεγάλη ταλαιπωρία η επιστροφή και οικονομικά ασυμφορη!

c1oud
23-12-14, 12:29
Ξεκαθαρα δε λεει επανω επανω οτι απο 75 ευρω ειναι δωρεαν τα μεταφορικα? Απιστευτα παπουτσια παντως αυτα. Τα πιο ανθεκτικα που εχω παρει. Τα ειχα πετυχει σε 60 ευρω προσφορα αλλα και με 70 αξιζε να τα παρει καποιος.

nikaspiotis
23-12-14, 12:54
Το site λεει γενικά οτι απο 75 και πανω ειναι δωρεάν. Αν μπεις και δεις αναλυτικά τους πίνακες λεει σε κάποιες χωρες απο 75 και σε καποιες άλλες απο 100. Την Ελλάδα την εχει στον πίνακα με τα 100. Εγώ σε αυτό βασίστηκα και συμπλήρωσα 100+ για να μου ερθουν free...
Φίλε c1oud από μέγεθος πως σου φάνηκαν; Ηταν το νούμερο που παίρνεις πάντα ή χρειαστηκε να πάρεις μεγαύτερο όπως εγω;

c1oud
23-12-14, 17:44
Εγω πηγα και τα δοκιμασα τα ιδια παπουτσια στο ιντερσπορτ οπου κλασσικα τα ειχε 130 ευρω κι παρηγγειλα το ιδιο νουμερο στο tenniswarehouse. Απλα εχουν κανει ψιλοχαζομαρα και το 45και 1/3 στο site το λεει 45 αν θυμαμαι καλα οποτε καλυτερα να παιρνεις με βαση us η uk νουμερο.

Jorge
23-12-14, 21:05
Η αλήθεια είναι πως είναι ένα θέμα αυτό με την αγορά ρούχων ή παπουτσιών από τα e-shop. Εγώ έχω βρει το νούμερό μου σε ΝΙΚΕ και όποιο μοντέλο και να πάρω (από τα τενιστικά τουλάχιστον) μου ταιριάζει καλά στο πόδι. Για ορισμένα μοντέλα δε τα οποία έχουν φαρδία ή στενή φόρμα, σε οποιαδήποτε εταιρία, το Tennis Warehouse Europe (αλλά και το αμερικάνικο) δίνουν μια σημείωση, με bold μάλιστα, που είναι πραγματικά πολύ σωστή στην επιλογή του νούμερου. Το λέω εκ πείρας γιατί ξαδερφός μου ψώνισε τα NIKE Air Max Cage μισό νούμερο μικρότερο από ότι αγοράζει τα άλλα ΝΙΚΕ και είχαν απόλυτο δίκιο στο TW. Μάλιστα είχε δοκιμάει το συγκεκριμένο μοντέλο σε κατάστημα στην Αθήνα στο νούμερο που φοράει συνήθως και είχε όντως φαρδιά φόρμα. Οπότε ορθά προτείνει το TW ορισμένα μοντέλα μισό νούμερο μικρότερο ή μεγαλύτερο ανάλογα την περιπτωση. Γενικά θεωρώ πως το TW έχει κάνει καλή δουλειά (στα παπούτσια τουλάχιστον) και μειώνει στο ελάχιστο το ρίσκο να μην πετύχεις το νούμερό σου.
Συμφωνώ κι εγώ με τον συνάδελφο c1oud πως τα νούμερα σε UK ή US είναι πιο αξιόπιστα.