PDA

Επιστροφή στο Forum : Όμιλος σε νοτια προαστια



Margi
12-10-14, 19:13
Καλησπέρα. Είμαι 37 ετών και ψάχνω για όμιλο στα νοτια προαστια. Καθώς μένω Άλιμο πήγα περισυ στο σύλλογο ΠΕΡΑ αλλα δε με ικανοποίησε. Ψάχνω για σύλλογο που να έχει προπονητές έμπειρους να με καθοδηγησουν τόσο στο τεννις όσο και για φυσική κατάσταση. Δεν πάω για προταθλητισμο λόγο ηλικίας (κακά τα ψέματα) αλλα αν ειναι να κανω κάτι θέλω να το κανω σωστά.

Να ρωτήσω μήπως παρεμπιπτόντως υπάρχει κάποιος οργανισμος αξιολόγησης-βαθμολόγησης αυτών των συλλόγων; Πιστεύω οτι κάτι τέτοιο θα βοηθούσε και τους μαθητές-αθλητές να βρουν ένα καλό σύλλογο αλλα θα ήταν και κίνητρο για τους συλλόγους να βελτιωθούν.

Αναμένω απαντήσεις σας. Ευχαριστω

atomgr
13-10-14, 13:52
Δοκίμασε στη Ηλιούπολη.
http://www.aoailioupoli.gr/

Margi
13-10-14, 17:04
ευχαριστω atomgr για την απαντηση. θα το κοιταξω. στο εντωμεταξυ τελειως τυχαία επεσε στην αντιληψη μου το Marina Tennis στην μαρινα αλίμου οπου μαθηματα κανει η Gabriella Precup - αρκετα καταξιωμένη αθλήτρια και εμπειρη προπονήτρια από ότι διαβασα στο διαδύκτιο - και εχει group ενηλίκων σε πολύ προσιτές τιμές. Οποτε σκέφτομαι να δοκιμάσω πρωτα εκεί. Αν κατι δεν με ικανοποιήσει τοτε θα δοκιμάσω και στην Ηλιούπολη.

Ευχαριστώ και πάλι

atomgr
13-10-14, 18:18
Ισχύει αυτό που λες αλλά δεν ξέρω αν κάνει μαθήματα στη μαρίνα ή στα άλλα γήπεδα που είναι πιο πάνω

Margi
13-10-14, 18:34
Μίλησα μαζί της και επιβεβαίωσα οτι εινα στη μαρινα αλιμου - με λεωφορείο 2η στάση αλίμου ή με τραμ στάση μαρινα αλίμου - δεν ξέρω αν κάνει και αλλού - θα πάω την Πέμπτη και ειδωμεν.

Nikiforos
02-06-16, 01:00
Τον τελευταίο χρόνο έχω την τύχη και προπονούμαι με την Gabriella Precup στην μαρίνα Αλίμου.

Αν καταφέρεις απόλυτη συγκέντρωση και εφαρμόσεις κατά γράμμα τις συμβουλές της εκτός από την αθλητική στάση ζωής που θα αποκτήσεις θα διαπιστώσεις ταχύτατη πρόοδο και πολλές τεννιστικές δεξιότητες.

Έχω αλλάξει καμιά ντουζίνα καθηγητές και καθηγήτριες στη ζωή μου γιατί κανείς δεν ενδιαφερόταν να ασχοληθεί σοβαρά βελτιώνοντας την τεχνική μου.

Είμαι πολύ τυχερός που την έχω προπονήτρια.