PDA

Επιστροφή στο Forum : Sports Direct



Simplicius
23-09-14, 22:12
ειχε παρει ενας φιλος μου juice απ αυτους 40 ευρω και πενευοτανε οτι κανει εξυπνες αγορες αφου απο 180 την πηρε μονο 40. αποτελεσμα μεσα σε 1 μηνα πηγε να κανει σερβις και του σπασε.. συμπερασματα δικα σας

Φίλε, πλάκα κάνεις τώρα;

Τι το πέρασες το Sport Direct; Κανα μαγαζάκι στο Μοναστηράκι;;;

ΡΙΞΕ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΕΔΩ (http://en.wikipedia.org/wiki/Sports_Direct) για να καταλάβεις για ποιού μεγέθους επιχείρηση μιλάμε...

2,5 δις ευρώ τζίρο το χρόνο κάνει! Λες να αγοράζει Wilson από τη λαϊκή;

Τα συμπεράσματα για εμένα είναι όντως αδιαφιλονίκητα!!!


εγω προσωπικα απο το SD μονο καλτσες ψωνιζω

Εγώ πάλι μόνο κάλτσες δε ψωνίζω! lol
Δε γράφει τη σύνθεση σε αρκετές κάλτσες και δεν μου αρέσει να αγοράζω στα τυφλά...

Ήδη φέτος είμαι πάνω από χιλιάρικο σε αγορές και έχω μετανιώσει μόνο για τα 30-40 ευρώ και αυτά λόγω αστοχίας μεγέθους...

chemicalgoo
23-09-14, 22:40
Συμφωνώ απόλυτα με τον Simplicius

darkkon
24-09-14, 15:22
"αποτελεσμα μεσα σε 1 μηνα πηγε να κανει σερβις και του σπασε.. συμπερασματα δικα σας"
μπορεί να ήταν σκουριασμένη η τάπα των λαδιών...

c1oud
25-09-14, 15:21
Οποτε ειχα θεμα με το sportsdirect με αποζημιωσαν κανονικα. Εχω 2 juice απο εκει που ειναι μια χαρα προς το παρον..

Jorge
16-12-14, 22:10
Πήγα κι εγώ να κάνω μια παραγγελία από το Sports Direct.... Το λοιπόν...
Χωρίς να μπορέσω να ολοκληρώσω την παραγγελία γιατί έβγαλε σφάλμα δήθεν στην κάρτα (κανένα πρόβλημα δεν είχε η κάρτα) και χωρίς να πάρω την επιβεβαίωση μου δέσμευσαν τα χρήματα... Και παραγγελία πουθενά..... Άφου είχε πρόβλημα η κάρτα γιατί δέσμευσαν τα λεφτά...???
Δεν ξέρω αν είναι μαγαζάκι της γειτονίας αλλά εγώ παραγγελία δεν έχω. Και δεν έχω ούτε και τα λεφτά στην κάρτα μιάς και οι κύριοι πρόλαβαν να τα δεσμεύσουν χωρίς όμως να υπάρχει η παραγγελία μου.
Έχω κάνει παραγγελία πάμπολλες φορές από Tennis Warehouse Europe καθώς και από Tennis Point και πάντα έπαιρνα μια αρχική ''απόδειξη'' για την παραγγελία μου και άμεσα έδιναν και ένα link για να βλέπω την πορεία την αποστολής. Έχουν δεσμεύσει τα χρήματα από χθες το μεσημέρι, τους έχω στείλει 4 mail με τον αριθμό έγκρισης συναλλαγής (approval number) που μου έδωσε η εξυπηρέτηση πελατών από την τράπεζα και απάντηση καμία από το Sports Direct.
Η πρώτη μου λοιπόν εμπειρία-εντύπωση από το Sports Direct είναι η χειρότερη. Δεν επιβεβαιώνουν (σε μένα τουλάχιστον) πως είναι το μεγαλύτερο e-shop σε ρουχα,παπούτσια κλπ.
Άν μέχρι αύριο δεν υπάρχει κάποια ενημέρωση θα πάω να ακυρώσω την συναλλαγή στην τράπεζα.

c1oud
17-12-14, 01:37
Στείλε τους ένα μέιλ να τους ρωτήσεις τι έγινε. Δυστυχώς τον τελευταίο μήνα κάτι έχει γίνει με το σύστημά τους και πολλοί έχουν πει ότι τους έγινε αυτό που έγινε σε σένα. Έχει ένα θέμα στο insomnia αν θέλεις να κοιτάξεις εκεί τι έγινε με τους άλλους. Εγώ αυτό το μήνα παρήγγειλα άλλες 2 φορές και δεν αντιμετώπισα κανένα θέμα.

donatos
25-12-14, 12:03
Παιδιά απο το pro direct tennis έχει ψωνίσει κανεις; Ειναι αξιόπιστο;

Alkis
26-12-14, 14:48
Παιδιά απο το pro direct tennis έχει ψωνίσει κανεις; Ειναι αξιόπιστο;

Είχα παραγγείλει εγώ μια φορά. Το έκανα βιαστικά χωρίς να ψάξω αν είναι αξιόπιστο και κατόπιν άρχισα να ψάχνω κριτικές και τη διεύθυνσή του στο google maps και άρχισαν να με ζώνουν τα φίδια, διότι οι κριτικές ανέφεραν κακό after sales service, κακή επικοινωνία, και η διεύθυνση που έδινε το site ήταν λανθασμένη.
Παρ' όλα αυτά η παραγγελία ήρθε κανονικά μέσα σε 5-6 μέρες.

donatos
26-12-14, 18:58
Είχα παραγγείλει εγώ μια φορά. Το έκανα βιαστικά χωρίς να ψάξω αν είναι αξιόπιστο και κατόπιν άρχισα να ψάχνω κριτικές και τη διεύθυνσή του στο google maps και άρχισαν να με ζώνουν τα φίδια, διότι οι κριτικές ανέφεραν κακό after sales service, κακή επικοινωνία, και η διεύθυνση που έδινε το site ήταν λανθασμένη.
Παρ' όλα αυτά η παραγγελία ήρθε κανονικά μέσα σε 5-6 μέρες.
Aaaaa καλά ξεκίνησα παραγγελία. Στην αρχή τα μεταφορικά ηταν 5€ και μετά την έγγραφη στο τελευταίο βήμα έγιναν 20€!!!!!!!!ακυρο,,,!

Simplicius
29-12-14, 00:50
Μια φορά και εγώ από το pro direct tennis.
Τα μεταφορικά ήταν "λογικά" - 12-15 ευρώ - για καινούργια ρακέτα.
Το βασικό πρόβλημα ήταν ότι τελικά παραδίδονται στην Ελλάδα μέσω ΕΛΤΑ, με ότι αυτό σημαίνει....
Στο τσακ την πρόλαβα στα κεντρικά για να μην τη στείλουν πίσω...

syrma
03-02-15, 21:10
Get connected with fashion in tennis...follow tennisfashion at http://www.facebook.com/pages/tennisfashiongr/173506249387050