PDA

Επιστροφή στο Forum : juice 100 blx ολοκαινουργια



ΒΑΣΙΛΗΣ89
21-09-14, 11:47
πωλείται ρακέτα τεννις η juice 100 blx με 2αρα λαβή,με την ζελατίνα ολοκαίνουργια!
τιμη 80 ευρω!
ευχαριστώ!

Simplicius
21-09-14, 14:40
πωλείται ρακέτα τεννις η juice 100 blx με 2αρα λαβή,με την ζελατίνα ολοκαίνουργια!
τιμη 100 ευρω!
ευχαριστώ!

Αναφέρεσαι σε ΑΥΤΗ (http://www.sportsdirect.com/wilson-juice-100-blx-tennis-racket-749018)?

ΒΑΣΙΛΗΣ89
21-09-14, 15:43
Nai ayto to montelo einai!

chemicalgoo
21-09-14, 17:49
Χαχαχαχα, ρε φίλε κορόιδα ψάχνεις;

ΒΑΣΙΛΗΣ89
22-09-14, 13:42
ΡΕ ΜΕΓΑΛΕ ΕΙΜΑΙ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΑΙΡΝΩ ΕΤΣΙ....ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΙΣ ΑΠΟ ΕΚΕΙ...

chemicalgoo
22-09-14, 14:46
Παρακαλώ τους moderator του forum να κλείσουν/διαγράψουν το θέμα γιατί εδώ μιλάμε για πρόκληση...

Simplicius
22-09-14, 19:24
.

ΡΕ ΜΕΓΑΛΕ ΕΙΜΑΙ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΑΙΡΝΩ ΕΤΣΙ....ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΙΣ ΑΠΟ ΕΚΕΙ...

.
Εγώ πάλι διαφωνώ στο να σβηστεί αυτό το thread, καθώς είναι απολύτως "εκπαιδευτικό" για όσους ψάχνουν να αγοράσουν "βιαστικά" μια ρακέτα από αγγελία...

Περισσότερα στο σχετικά πρόσφατο θέμα ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΙΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ !!! (http://www.tennisforum.gr/showthread.php?3346-%CE%A0%CE%A1%CE%9F%CE%A3%CE%9F%CE%A7%CE%97-%CE%A3%CE%A4%CE%99%CE%A3-%CE%91%CE%93%CE%93%CE%95%CE%9B%CE%99%CE%95%CE%A3-!!!) που είχα ανοίξει και μπορεί κάποιος να βρει ακόμα ΕΔΩ (http://www.tennisforum.gr/showthread.php?3346-%CE%A0%CE%A1%CE%9F%CE%A3%CE%9F%CE%A7%CE%97-%CE%A3%CE%A4%CE%99%CE%A3-%CE%91%CE%93%CE%93%CE%95%CE%9B%CE%99%CE%95%CE%A3-!!!).

Άλλωστε ούτε η πρώτη είναι που κάποιος πουλάει μια ρακέτα σε 2πλάσια και βάλε τιμή, (EDIT) από την τιμή κάποιου καταστήματος του εξωτερικού και σίγουρα ούτε και η τελευταία... Έτσι κι αλλιώς και τα ελληνικά καταστήματα είναι πάντα πιο ακριβά από τα ξένα e-shop... (EDIT)

:cool:

ΒΑΣΙΛΗΣ89
22-09-14, 19:38
ετυχε και την ρακετα αυτη την εχει το sportdirect και δν εναγκασα κανεναν να την αγορασει...μν ακουω ασχετα πραγματα παρακαλω.ευχαριστω!
στην αγορα τησ ελλαδοσ εχει 150+ προπονητησ ειμαι και ξερω...και νστην κινα θα την βρεισ τσαμπα δν μου λεει κατι αυτο
ευχαριστω!

dimitriseas
22-09-14, 20:22
Βασιλη αν εισαι προπονητης οπως μας λες επιμονα για πιο λογο μετα απο τοση πειρα που εχεις πηρες μια ρακετα και χωρις καν να την ανοιξεις την πουλας?

ΒΑΣΙΛΗΣ89
22-09-14, 20:38
Έχω 2 ρακετες ηδη μια prince exo3 100 tour και την wilson pro staff six one 95 και αυτη μοου εκεναν δωρο....αυτο ειναι ολο...δν το λεω απο θεμα ψωνιου αλλα ειχαα παρε δωσε με τν wilson και ξερω τις τιμες τις και τις τιμες προπονητων...αυτο ειναι ολο!

Simplicius
22-09-14, 21:19
Για να κάνω και λίγο το δικηγόρο του "διαβόλου":

- Το παραπάνω link που έβαλα δεν υπάρχει πια, που σημαίνει ότι - κατά τη γνωστή τακτική του - το SD "σκότωσε" σε "χώμα τιμή" κάποια λίγα κομμάτια που είχε για να κλείσει εντελώς το συγκεκριμένο κωδικό.

- Η ρακέτα που πούλαγε το SD στα περίπου 40 ευρώ ήταν μοντέλο παλαιότερο 2012 ή 2013 (δηλ. με διαφορετικά γραφικά από του 2014) - χωρίς βέβαια να ξέρω ποιά ακριβώς δίνει ο ΒΑΣΙΛΗΣ89...

- Όντως στα ελληνικά καταστήματα η Juice 100 Blx του 2014 έχει 130 ευρώ +.

Γενικά, το όλο θέμα είναι πολύπλευρο και ευαίσθητο. Νομίζω πως το αρχικό σχόλιο του George δε χρειαζόνταν.
Σκοπός δεν είναι να σταυρώσουμε κανέναν εδώ...
Το link που έβαλα νομίζω ότι αρκούσε στο να ενημερωθεί κάποιος που ενδιαφέρετε για αγορά - για εναλλακτικές / παρόμοιες λύσεις...

:cool:

ith
22-09-14, 21:48
Νομίζω είναι δικαίωμα του καθενός να πουλάει σε ότι τιμή θέλει, όπως αντίστοιχα είναι κι ευθύνη του αγοραστή να κάνει έρευνα. Καλώς ή κακώς, συμφωνώ ή διαφωνώ με την συγκεκριμένη τιμή νομίζω πρέπει να σεβαστούμε τον χώρο του και να μην χαλάμε την αγγελία του.

Μπορούμε να ανοίξουμε ένα θέμα με προσφορές από εγχώρια αλλά και μη καταστήματα με αθλητικά / τεννιστικά είδη και να αφήσουμε τις αγγελίες των άλλων χρηστών.

ΥΓ. Κρίμα που η κινητικότητα του φορουμ εντοπίζεται μονο στις αγγελίες.

Jorge
22-09-14, 23:06
Κι εγώ αρχικά νόμισα πως ήταν αυτή η ρακέτα http://www.tenniswarehouse-europe.com/descpageRCWILSON-WJ100R.html ή αυτή http://www.tenniswarehouse-europe.com/descpageRCWILSON-WJ100S.html
Αλλά ακόμα κι αν είναι το παλιότερο μοντέλο της JUICE (2012) τότε όσο θέλει κανένας την πουλάει. Από εκεί και πέρα αν δεν του αρέσει κάποιου η τιμή απλά δεν την αγοράζει. Και αν την βρει κάπου φτηνότερα ας την πάρει από εκεί. Κανένας δεν υποχρέωσε κανέναν να αγοράσει κάτι.
Ελεύθερη οικονομία έχουμε, ελεύθερη αγορά έχουμε, διαδίκτυο έχουμε, όπου θέλει ο καθένας ψωνίζει.
Εκτός κι αν έχουμε κομμουνισμό και δεν το γνωρίζω.

ΒΑΣΙΛΗΣ89
23-09-14, 13:39
Την ρακέτα αυτή κ μοντέλο του 2012 την είχε προσφορά τα κεντρικά της wilson στα 100 + πριν λίγο καιρό. .εγω μια αγγελία έβαλα ,δεν ανάγκασα κανέναν να την αγοράσει κ πολύ καλά θα κάνεις κάποιος να κάνει έρευνα πρώτα όπως κανω κ εγω κ όλοι μας. .κ κινητα που πουλάνε ρε γνωστά καταστήματα 600 ευρώ τα έχω βρει με 200 απο κίνα. .δεν σημαίνει κάτι αυτο. .αλλά δεν είδα κανέναν να κάνει παράπονα!να τελειώσει το θέμα εδώ,γιατι ξεκίνησε απο το πουθενά.οποίον δεν τόν ενδιαφέρει απλά να την προσπεράσει κ να μήν την αγοράσει.ξεκίνησα απο αυτή την τιμή αλλά δεν σημαίνει ότι δεν μπορώ να κανω καλύτερη τιμή!

dimitriseas
23-09-14, 15:59
εγω προσωπικα απο το SD μονο καλτσες ψωνιζω.. ειχε παρει ενας φιλος μου juice απ αυτους 40 ευρω και πενευοτανε οτι κανει εξυπνες αγορες αφου απο 180 την πηρε μονο 40. αποτελεσμα μεσα σε 1 μηνα πηγε να κανει σερβις και του σπασε.. συμπερασματα δικα σας

ith
23-09-14, 17:54
θα μπορούσε να συμβεί το ίδιο κι αν ήταν αγορασμένη από το τοπικό κατάστημα. Δεν ειναι λίγοι αυτοι που πουλάνε μούφες, επίσης αν εσπασε το πλέξιμο μπορεί να οφείλεται σε υπαιτιότητα του χειριστή. Μπορει να ισχυει κι αυτο που λες εσυ βεβαια.

Το γελοίο - ξεφτίλα των ελληνικών καταστημάτων ειναι οτι στην περιπτωση αυτη απο το sd θα αποζημιωθείς αν ηταν οντως ελαττωματική η ρακέτα, ενώ απο το εγχώριο κατάστημα θα κλαις τα λεφτά σου.

dimitriseas
23-09-14, 19:49
αν ηταν το πλεγμα δε θα κανα λογο

ith
23-09-14, 20:03
συγγνώμη, κατάλαβα λάθος. έλειπε ο τόνος στο "σερβις" και αντι για σερβίς διάβασα σέρβις (τι χαζος ειμαι... :p)

που εσπασε η ρακέτα αν επιτρέπεται? στο λαιμό ή στο κεφάλι?

Simplicius
23-09-14, 21:13
εγω προσωπικα απο το SD μονο καλτσες ψωνιζω.. ειχε παρει ενας φιλος μου juice απ αυτους 40 ευρω και πενευοτανε οτι κανει εξυπνες αγορες αφου απο 180 την πηρε μονο 40. αποτελεσμα μεσα σε 1 μηνα πηγε να κανει σερβις και του σπασε.. συμπερασματα δικα σας

Dim, σου απάντησα ΕΔΩ (http://www.tennisforum.gr/showthread.php?3546-Sports-Direct&p=7278#post7278) για να μη χαλάμε την αγγελία...