PDA

Επιστροφή στο Forum : Πως να διαλέξω ακαδημία τένις



menia
22-07-14, 01:33
Καλησπέρα σας. Είμαι καινούργια στην παρέα σας.
Θα ήθελα να μάθω την άποψη σας περί του μπάχαλου που επικρατεί στο οακα όσον αφορά τις διάφορες ακαδημίες που λειτουγούν εκεί.
Γνωρίζει κάποιος να μου πεί για την tennis square? Για την mgm?
Βασικά για την πρώτη: έχουν όρεξη για δουλειά αυτά τα παιδιά? Είναι σοβαροί σαν επαγγελματίες ή εγώ σχημάτισα λαθος γνώμη?
Εν πάσει περιπτώσει, γνωρίζετε αν υπάρχει κάποια καλή και παράλληλα σοβαρή ακαδημία εκεί με όρεξη για δουλειά?
Ευχαριστώ.

ith
22-07-14, 02:02
Προσωπικά δεν ξέρω να σου απαντήσω για τις εν λόγω ακαδημίες. Θα σε συμβούλευα να ψάξεις για συγκεκριμένα ονόματα προπονητών. Ψάξε δλδ και ζήτα προπονητές για τους οποίους έχει ακούσει θετικά σχόλια. Μια ακαδημία μπορεί να έχει 5 προπονητές, 3 αδιάφορους και 2 που πραγματικά θα σε βοηθήσουν.
Μπορεί κάποιοι να διαφωνήσουν αλλά είμαι της γνώμης (ειδικά αν είσαι σε στάδιο εκμάθησης) να πας κάπου που κάνουν σωστή δουλειά κι ας πληρώσεις κάτι παραπάνω. Αν μάθεις με λάθος τεχνική ειναι κατι που δεν αλλάζει εύκολα και είναι λόγος από το μην έχεις εξέλιξη μέχρι και να το παρατήσεις γιατι δεν θα το ευχαριστιέσαι.
Καλή τύχη!

ΥΓ. Πάντα να ζητάς δοκιμαστικό μάθημα, πριν κάνεις εγγραφή!

menia
22-07-14, 08:15
Σ' ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση.

menia
25-07-14, 13:35
Έστω λοιπόν ότι η μία ακαδημία που κάνει μαθήματα ήδη το παιδί σας <8 ετών σας προσφέρει ένα πολύ καλό πακέτο δωρεάν μαθημάτων. Εσείς επαναπαυεστε ή ψάχνεστε κ για αλλού? Μήπως είναι πολύ νωρίς να "δέσουμε" κάπου το παιδί εννοώ?