PDA

Επιστροφή στο Forum : Ερωτηση για το tennis warehouse



aminias
08-04-14, 09:49
Θα ηθελα να ρωτησω αν οι αγορες απ το tennis warehouse -όχι απ το tennis warehouse europe- επιβαρυνονται με δασμους και τελη και αν εχει εξτρα χεωση για μεταφορικα στην Ευρωπη,

Να το κανω και πιο συγκεκριμενο,

Θελω να παρω την head ig prestige s που την εχει στο tw 90 $

Ενώ στο tw Europe εχει μονο την mp

AJK
08-04-14, 10:46
Νομίζω το tennis warehouse δεν στελνει Ευρώπη, σε παραπέμπει στο Europe...

president.s
08-04-14, 14:52
Ναι δυστυχως. Μου ειχαν πει καποια στιγμη οτι δε θα με συνεφερε να αγορασω ρακετα απο αυτους λογω του τελωνειου.

Jorge
08-04-14, 16:12
Εγώ κάποτε που τους είχα ρωτήσει πόσο στοιχίζουν τα μεταφορικά για Ελλάδα δεν μου είπαν πως δεν στέλνουν Ελλάδα.
Μου είπαν πως τα μεταφορικά διαμορφώνονται ανάλογα με την χώρα αποστολής και την παραγγελιά.
Η αλήθεια είναι πως επειδή για να έρθουν από Αμερική σε Ελλάδα είναι μεγάλο το κόστος των μεταφορικών ίσως τελικά να μην σε συμφέρει.

Apostolis
08-04-14, 16:33
εχε υποψη σου οτι ολα τα προιοντα που ερχονται εκτος εε κανονικα περνανε απο τελωνειο οποτε υπολογιζεις επιπλεον
φπα (στη συνολικη αξια προιον+μεταφορικα) + δασμος (εξαρταται απο το προιον και τη χωρα προελευσης) + εξοδα εκτελωνισμου + αποθηκευτρα. στις περισσοτερες των περιπτωσεων απλα δεν συμφερει για κατι στο ευρος αξιας οσο οι ρακετες. επιπλεον υπαρχουν καποιες εταιριες που απαγορευουν την εξαγωγη απο τις ηπα στην εε και πρεπει να οι αγορες να περνανε απο τα δικα τους καναλια λογω διαφορετικης τιμολογιακης πολιτικης. δεν ξερω σιγουρα αν το tt συμμορφωνεται με τετοιου ειδους περιορισμους αλλα λογικα το κανει.

aminias
11-04-14, 14:25
Ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια.

καλύφθηκα από ρακετα -προς το παρον τουλάχιστον- αφου αγορασα 2 εξαιρετικης κατάστασης ρακετες από το φορουμ.

Εδώ πρεπει να πω ότι οσες φορες πηρα ρακετα από καποιον απ το φορουμ ηταν σε τελεια κατασταση .
Πιο ξερει μπορει να είμαι τυχερος!!!