PDA

Επιστροφή στο Forum : ΖΗΤΑΩ Prince Exo3 Tour 100 18x20



darkkon
09-03-14, 21:09
Την αγοράζω σε λογική τιμή ή ανταλλάσσω με μία από τις παρακάτω:

1. HEAD Youtek Speed MP 16x19 (8/10)
2. HEAD Youtek IG Prestige MP (9.5/10)

babislazo
10-03-14, 23:01
Φιλε αν σε ενδιαφερει δινω μια Prince exo3 graphite 100 που ειναι παρομοια 60 euro.Λαβη 4.Το πλεγμα εχει παιξει 4 φορες.Την ρακετα την εχω 3 μηνες και ειναι αγρατζουνιστη.

darkkon
11-03-14, 09:54
Ευχαριστώ αλλά θέλω μόνο τη συγκεκριμένη του τίτλου. Έπαθα επικονδυλίτιδα και παίζω μόνο με μια Babolat Pure Storm Ltd GT που έχω σε λίγα κιλά και θα ήθελα να δοκιμάσω και την Prince που έχει ακόμα πιο χαμηλή ακαμψία.

Simplicius
11-03-14, 14:51
Έπαθα επικονδυλίτιδα και θα ήθελα να δοκιμάσω και την Prince που έχει ακόμα πιο χαμηλή ακαμψία.

Φίλε "παν μέτρον άριστον" (που σημαίνει ότι καλύτερο είναι να αποφεύγουμε τις ακρότητες) έλεγαν οι πολύ παλαιότεροι...

Πολύ χαμηλή ακαμψία = καθόλου δύναμη από την ίδια την ρακέτα = όλη η δυναμη από το χέρι μας = κλάψτ' το χέρι!
:cool:

ith
11-03-14, 17:54
νομίζω η πυκνή πλέξη (18χ20) είναι αρνητικός παράγοντας για το tennis elbow. Αν δεν έχεις ιδιαίτερες απαιτήσεις ως προς τον έλεγχο της ρακέτας θα σου πρότεινα να σκεφτείς την ιδια ρακέτα σε 16χ18. Η αραιότερη πλέξη της προσδίδει και περισσότερη δύναμη. Κατα τ' άλλα είναι ιδιες.

darkkon
11-03-14, 18:33
Φίλε "παν μέτρον άριστον" (που σημαίνει ότι καλύτερο είναι να αποφεύγουμε τις ακρότητες) έλεγαν οι πολύ παλαιότεροι...

Πολύ χαμηλή ακαμψία = καθόλου δύναμη από την ίδια την ρακέτα = όλη η δυναμη από το χέρι μας = κλάψτ' το χέρι!
:cool:
με αυτή που παίζω τώρα την Babolat Pure Storm Ltd GT είμαι μια χαρά, το πλέγμα που έβαλα (άγνωστο και με πολλά κιλά -την έδωσα σε γνωστό που την έδωσε κάπου για πολύ φτηνά) έκανε τη ζημιά.
ούτως ή άλλως έχω full swing χτύπημα και χρησιμοποιώ και τον κορμό οπότε δεν τίθεται θέμα έλλειψης δύναμης. Ο έλεγχος είναι το παν για εμένα οπότε προτιμώ το πυκνό πλέγμα.
Η δύναμη σε μένα προέρχεται από την κίνηση γοφών-κορμού-ώμου-χεριού οπότε με "δυνατή" ρακέτα πάνε στο άλλο γήπεδο, χρειάζομαι το βάρος πίσω ( >= 6 pts HL ) και να είναι μαλακή.

Simplicius
11-03-14, 23:57
Φίλε dark καλύτερα από εσένα δε μπορεί να σε γνωρίζει κανένας!
:D Εάν είναι έτσι η σκέψη σου είναι ολόσωστη!!!