PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΛΕΞΙΜΟ ΡΑΚΕΤΑΣ



slazengernx1
02-08-13, 08:36
αναλαμβανω το πλεξιμο και το σερβισ καθε ειδουσ ρακετων σε ολη την αττικη (κυριωσ β. προαστια).
δυνατοτητα επιλογησ και μεσα απο μια ποικιλια πλεγματων(head, babolat,sigmum pro k.a)
κοστοσ εργασιασ : 5ε (απλο πλεγμα), 20ε (φυσικο εντερο)
οι συνολικεσ τιμεσ (κοστοσ πλεγματοσ(απλου) + εργασια) κυμαινονται απο 12 εωσ 20ε
δυνατοτητα συνεργασιασ και με συλλογουσ
τηλ. 6977019533 δημητρησ

Simplicius
02-08-13, 11:42
εάν θέλεις λες,

1. ποιά μηχανή χρησιμοποιείς για το πλέξιμο;
2. εάν μετά το πλέξιμο υπάρχει δυνατότητα μέτρησης του dt με ert 300.

ευχαριστώ.

slazengernx1
02-08-13, 12:04
1.tiger string profi69
2. οχι δυστυχωσ φιλε μου

slazengernx1
06-09-13, 08:02
μη μου πειτε οτι πλεκετε στο intersport......

sotkat
08-09-13, 14:11
Γιατι δεν κάνουν καλο πλέξιμο ?

Tennistas79
09-09-13, 10:59
Στα intersport τουλαχιστον κοβουν και αποδειξεις.....

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Simplicius
11-09-13, 23:28
Στα intersport τουλαχιστον κοβουν και αποδειξεις.....

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Όπως πάντα, καλά τα λέει ο Tennistas!

ith
12-09-13, 00:40
μη μου πειτε οτι πλεκετε στο intersport......

Επειδή είναι άσχημο να δυσφημίζεις κάτι για να διαφημίσεις κάτι δικό σου, θα σου δώσω μια απάντηση.

Όχι δεν πλέκουν όλοι στα intersport, πλέκουν και σε καταξιωμένους stringers με ERSA & USRSA επάρκεια, σε τιμές ίδιες και μικρότερες απ' αυτές που προσφέρεις με δυνατότητα επιλογής από μια πολύ μεγάλη γκάμα χορδών και με δυνατότητα μέτρησης DT.

slazengernx1
17-09-13, 10:20
Επειδή είναι άσχημο να δυσφημίζεις κάτι για να διαφημίσεις κάτι δικό σου, θα σου δώσω μια απάντηση.

Όχι δεν πλέκουν όλοι στα intersport, πλέκουν και σε καταξιωμένους stringers με ERSA & USRSA επάρκεια, σε τιμές ίδιες και μικρότερες απ' αυτές που προσφέρεις με δυνατότητα επιλογής από μια πολύ μεγάλη γκάμα χορδών και με δυνατότητα μέτρησης DT.

δεν έχω σκοπό να δυσφημίσω κανέναν φίλε μου, απορώ πωσ το καταλαβεσ αυτό από το σχόλιο μου. τη δουλειά μου θα την διαφημίζω όμωσ, άλλωστε γι αυτό το λόγο έκανα την αναρτηση εδώ.

Έχω προσωπικη εμπειρία από τα ιντερσπορ, από αρκετα από αυτά. παίζω πάνω από 20 χρόνια και πλέκω γύρω στα 15 και τα συμπεράσματα που έβγαλα είναι οτι προσφέρουν κατωτερησ ποιότητασ δουλειά από όσο τη χρεώνουν. για καποιον που τα έχει και πλέκει μια φορά το χρόνο αυτό μπορεί να μη σημαίνει κάτι. Αυτέσ είναι προσωπικέσ εμπειρίεσ και απόψεισ όποιοσ θέλει τισ πιστεύει. αν ξέρεισ κάποιουσ αλλουσ συνεδέλφουσ που πλέκουν καλύτερα και φθηνότερα ανέφερε τουσ αν θεσ, χάρη θα μασ κάνεισ. μέχρι τότε, μη δυσφημίζεισ ΕΣΥ τη δικιά μου τη δουλειά χωρίσ τουλάζιστον να την γνωρίζεισ

Tennistas79
17-09-13, 21:15
Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω εγώ είναι πως επιτρέπεται έτσι απλά εδώ μέσα να βάζουν κάποιοι αγγελίες για πώληση καινούργιων ρακετών κ μπαλών κ να διαφημίζουν το πλέξιμο ρακετών από το πουθενά.. Αγοράζω δλδ εγω μια κούτα μπάλες από site του εξωτερικού κ βγαίνω έτσι ελεύθερα κ τις πουλάω μέσω του φόρουμ... Στα Intersport σίγουρα μπορεί να μην πλέκουν καταξιωμένοι stringers αλλά τουλάχιστον σου κόβουν κ απόδειξη! Αυτά μόνο στο Ελλάντα...

Simplicius
17-09-13, 22:54
Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω εγώ είναι πως επιτρέπεται έτσι απλά εδώ μέσα να βάζουν κάποιοι αγγελίες για πώληση καινούργιων ρακετών κ μπαλών κ να διαφημίζουν το πλέξιμο ρακετών από το πουθενά.. Αγοράζω δλδ εγω μια κούτα μπάλες από site του εξωτερικού κ βγαίνω έτσι ελεύθερα κ τις πουλάω μέσω του φόρουμ... Στα Intersport σίγουρα μπορεί να μην πλέκουν καταξιωμένοι stringers αλλά τουλάχιστον σου κόβουν κ απόδειξη! Αυτά μόνο στο Ελλάντα...

Tennistas, βλέπω ότι εκτός από tennistas είσαι και forotexnikos, αλλά "εκ του προχείρου"...
Εάν κάποιος αγοράσει κάτι από Ευρωπαϊκή Ένωση, EU που λέμε και στο Ελλάντα, έχει πληρώσει ΦΠΑ κανονικά.
Πόσες φορές θεωρείς εσύ ότι πρέπει να πληρωθεί ο ΦΠΑ για το ίδιο είδος; Δύο, τρεις, πέντε; Με πόσες θα είσαι ικανοποιημένος;;;

Εάν πάλι το αγοράσει εκτός EU, για να το παραλάβει πιθανότατα θα πληρώσει τελωνείο (το όριο είναι 100 δολλάρια) .
Και λέω πιθανότατα, γιατί για μια κονσέρβα μπάλες θα τον λυπηθεί και ο τελωνειακός (αφού με τα μεταφορικά πχ. από Αμερική, θα του φτάσει συνολικά 50 ευρώ!). Για μια κούτα πάντως, δεν θα τον λυπηθεί κανείς...

Το μόνο δίκιο που έχεις είναι το ΦΠΑ της υπηρεσίας του πλεξίματος, που δεν αποδίδεται και φτάνει το αστρονομικό ποσό του 1,15 ευρώ ανά πλέξιμο (23% στα 5 ευρώ)! Εάν μάλιστα συνυπολογίσεις τα 2-3 πλεξίματα που μπορεί κάνει ο φίλος το μήνα, τότε μιλάμε για τεράστιες κρατικές απώλειες, μπορεί και 30-40 ευρώ το χρόνο!!! Εάν μάλιστα σκεφτείς ότι τουλάχιστον 1 εκ. συμπολίτες μας ασχολούνται με αυτή τη δουλειά, νάτα αμέσως-αμέσως τα 30 εκ. ευρώ!!

Εγώ πάντως μαζί σου! Σε ψηφίζω και για υπουργό Οικονομικών, άμα λάχει και κάτεβεις...

slazengernx1
18-09-13, 09:01
αν προτιμάσ να σου πλέκουν με μια cross πάνω από δύο main (μου έχει συμβεί 2 φορέσ στα intersport στο παρελθόν πριν αγοράσω το μηχάνημα) αλλά να πέρνεισ απόδειξη τότε είναι δικό σου θέμα.

Tennistas79
18-09-13, 10:30
Πληροφοριακά δεν έχω πλέξει ποτέ μου ρακέτα στα Intersport αλλά πάντα σε εξειδικευμένο κατάστημα. Το θέμα μου είναι η μαύρη αγορά.. δικαίωμα του καθενός είναι βέβαια να αγοράζει ότι θέλει κ από όπου θέλει ,όχι όμως κ να το μεταπουλά για να βγάλει κέρδος απο το πουθενά! Είναι σαν να πας να στήνεις ένα πάγκο με ρούχα έξω από ένα μαγαζί με τα ίδια ακριβώς ρούχα κ να τα πουλάς φθηνότερα μόνο κ μόνο επειδή δεν έχεις έξοδα.. ενοίκιο-υπαλλήλους-εφορία-φπα.. Το πλέξιμο είναι το τελευταίο που με ενοχλεί απλά το ανέφερα εδώ γιατί απόρησα με το πόσο εύκολα ο καθένας διαφημίζει κ πουλά ότι θέλει μέσα στο φόρουμ.

slazengernx1
19-09-13, 08:51
Η συζήτηση για το παρεμπόριο φίλε μου είναι πολύ μεγάλη και είναι άδικο να με βάζεισ στην ίδια κατηγορία. Όσο για το πόσο εύκολα αγοράζει και διαφημίζει ο καθένασ εδώ είναι θέμα των διαχειριστών του site που έχουν ολόκληρο θέμα για αγοραπωλησίεσ. πρότεινε τουσ να το διαγράψουν. πλούσιοσ δεν θα γίνει κανείσ από εδώ να είσαι σίγουροσ. Πιστεύω όμωσ πωσ όλοι μπορούμε να οφεληθούμε από ευκαιρίεσ να αγοράσουμε κάποια πράγματα φθηνά και όχι πανάκριβα από πολυεθνικέσ που παρόλο που σου δίνουν απόδειξη πιθανόν να έχουν χιλιουσ άλλουσ τρόπουσ να φοροδιαφεύγουν

Simplicius
19-09-13, 20:49
&Alfa;&Lamta;&Lampta;&Alfa; &Lamta;&Omikron;ΓΙ&Alfa; ...
Χαχχαχα

Η κλασσική περίπτωση του «είχα μια καλή ατάκα και ψάχνω ένα μέρος να την κολλήσω»!
Και το μέρος δυστυχώς βρέθηκε εδώ…

Tennistas79
19-09-13, 21:18
Μπραβο μεγαλε γελασαμε..

fotisc
13-11-13, 08:40
καλημέρα δημήτρη, μένω στα βόρεια προάστια και θα ήθελα να σε ρωτήσω πόσα μέτρα χρειάζονται για το πλέξιμο της ρακέτας (babolat aero pro) και αν το πλέξιμο γίνεται αυθημερόν, ευχαριστώ.
αναλαμβανω το πλεξιμο και το σερβισ καθε ειδουσ ρακετων σε ολη την αττικη (κυριωσ β. προαστια).
δυνατοτητα επιλογησ και μεσα απο μια ποικιλια πλεγματων(head, babolat,sigmum pro k.a)
κοστοσ εργασιασ : 5ε (απλο πλεγμα), 20ε (φυσικο εντερο)
οι συνολικεσ τιμεσ (κοστοσ πλεγματοσ(απλου) + εργασια) κυμαινονται απο 12 εωσ 20ε
δυνατοτητα συνεργασιασ και με συλλογουσ
τηλ. 6977019533 δημητρησ

slazengernx1
15-11-13, 22:55
καλημέρα δημήτρη, μένω στα βόρεια προάστια και θα ήθελα να σε ρωτήσω πόσα μέτρα χρειάζονται για το πλέξιμο της ρακέτας (babolat aero pro) και αν το πλέξιμο γίνεται αυθημερόν, ευχαριστώ.

φίλε καλησπέρα. Περίπου 10-10,5μέτρα να υπολογίζεις για τη συγκεκριμένη ρακέτα. το αυθημερόν εννοείται. για ότι άλλο θες μου λες

slazengernx1
10-01-14, 00:38
φιλοι καλησπερα. σκεφτομαι να αντικαταστησω το head sonic pro 1.25 που χρησιμοποιω αρκετα ωσ τωρα με το wilson enduro 1.25 για το ποιο εχω ακουσει πολυ καλα λογια για την διαρκεια και την αισθηση του. αν κανεισ τα εχει δοκοιμασει και τα δυο θα εκτιμουσα τη γνωμη του

president.s
10-01-14, 16:46
Ειναι αρκετα σκληροτερο το enduro. κραταει γενικα καλα τα κιλα του αλλα θελει καμποσο καιρο για να μαλακωσει και να παιζεται ανετα. Με καινουριες μπαλες και φρεσκοπλεγμενη ρακετα με μεσαια ταση δεν καθεται στο πλεγμα η μπαλα.

slazengernx1
26-01-14, 00:27
ευχαριστω φιλε. τελικα θα μεινω στο σονικ. σε οσουσ το εχω βαλει μου εχουν πει τα καλυτερα. για το καινουργιο τησ head το hawk ξερει κανεισ κατι? τα αξιζει τα λεφτα του;

ith
26-01-14, 00:42
Head Hawk... προσωπικά μ' αρέσει πολύ. Σίγουρα αξίζει την δοκιμή. Προτίμησε την platinum version.
Κριτικές νομίζω έχουν ουσία παρά μόνο σε σχέση με κάποιο άλλο. Έχω γνώμη πανω σε head speed mp στα 26kg αναφορικά με
tourna big hitter black 7 & tecnifibre black code.

Simplicius
26-01-14, 18:57
δυνατοτητα επιλογησ και μεσα απο μια ποικιλια πλεγματων(head, babolat,sigmum pro k.a) ...κοστοσ εργασιασ : 5ε (απλο πλεγμα), δημητρησ

Φίλε σου είχα στείλει και ένα ένα pm αλλά μάλλον δεν το είδες. Μπορείς εάν θέλεις να απαντήσεις εδώ.

Μήπως μπορείς να μας πεις ποια είναι τα διαθέσιμα πλέγματα που έχεις (και εάν είναι εύκολο και το χρώμα τους);

Συγκεκριμένα ενδιαφέρομαι για οποιαδήποτε από τα παρακάτω:

- MSV Focus Hex 1.18 ή 1.23
- Kirschbaum Competition 1.20 ή 1.25
- Signum Pro Poly Plasma 1.18 ή 1.23
- Yonex Poly Tour Pro 1.20 ή 1.25

Οι ρακέτες για πλέξιμο είναι 2.
:cool:

slazengernx1
27-01-14, 01:39
φιλε μου οντωσ δεν ειδα το πμ σου. αυτον τον καιρο δεν εχω καποια απο τα συγκεκριμενα που μου λεσ. εχω τα εξησ και αν σε ενδιαφερουν μου λεσ:
wilson enduro pro 17(ασημογαλαζιο)
wilson sensation 17 (λευκο)
head sonic pro 1.25 (μαυρο)(μπορω να το εχω σε πορτοκαλι ή λευκο)
dunlop hexy fiber1.30 (γαλακτωδεσ λευκο)
head syntetic gut pps 1.30 (λευκο)
sygnum pro poly power 1,30 (κιτρινο)
dunlop explosive 1.25 (ασημι)
μπορω επισησ να προμυθευτω αμεσα οτιδηποτε θελεισ απο head
αν σε ενδιαφερει κατι μου λεσ

slazengernx1
27-01-14, 01:42
Head Hawk... προσωπικά μ' αρέσει πολύ. Σίγουρα αξίζει την δοκιμή. Προτίμησε την platinum version.
Κριτικές νομίζω έχουν ουσία παρά μόνο σε σχέση με κάποιο άλλο. Έχω γνώμη πανω σε head speed mp στα 26kg αναφορικά με
tourna big hitter black 7 & tecnifibre black code.

ευχαριστω φιλε...βασικα με ενδιαφερει κυριωσ η διαρκεια του.

Simplicius
27-01-14, 21:14
Ευχαριστώ slaz! Σ' αυτή τη φάση ψάχνω μόνο κάποιο από τα παραπάνω...

slazengernx1
18-02-14, 23:33
η platinum version τι διαφορα εχει φιλε μου?

johnble
19-02-14, 00:10
Τιποτα απλα ειναι το χρωμα platinum.18G , 1,20mm
η platinum version τι διαφορα εχει φιλε μου?

ith
19-02-14, 01:15
Πριν το αγοράσω σε κριτικές διάβασα ότι έχει καλύτερο tension loss, στην πραγματικότητα δεν εχω δοκιμάσει το άσπρο.
Πάντως το platinum (σε 1.25mm το 'χω) μ' έχει αφήσει αρκετά ευχαριστημένο ... αρκεί να χτυπάς εντός sweetspot, διαφορετικά αλλάζουν πολύ τα χαρακτηριστικά σου σε αναλογικά με άλλα.
Στα αρνητικά επίσης για μενα συγκαταλέγεται και το μέτριο spin potential.

slazengernx1
04-06-14, 15:31
Οποιοσ ενδιαφερετε να πουλησει πλεγμα είτε μονο του ειτε σε κουλουρα ακομα και χρησιμοποιημενη ασ μου κανει πμ.
ευχαριστω

slazengernx1
05-06-14, 23:05
να σαι καλα φιλε γιωργο. να με θυμηθεισ και μετα το 1ο σου γραν σλαμ!!!!!!!!!!!!!!!!:)

slazengernx1
27-08-14, 01:43
παλικάρια καλημέρα. θα ήθελα να ακόυσω δοκοιμασμένεσ προτάσεισ για πολύκλωνα-συνθετικά πλέγματα από 1.27 έωσ 1.35 με τιμή κάτω από 100ε η 200αρα κουλούρα. Αν έχει δοκοιμάσει κανείσ κάτι σχετικό και έχει διάθεση ασ με ενημερώσει. Ευχαριστώ....