PDA

Επιστροφή στο Forum : Head Youtek Ig Instinct



gala
12-03-13, 22:30
ΠΩΛΕΊΤΑΙ καινούρια Head Youtek Ig Instinct, αγορασμένη 04 /03 /13 grip size L3 , πλέγμα Head Pwr Fusion, τιμή 100€

gala
12-03-13, 22:31
Δείτε τα χαρακτηριστικά της ρακέτας εδώ:
http://www.smashsport.gr/index.php?page=shop.product_details&product_id=958&flypage=gk_flypage.tpl&pop=0&manufacturer_id=2&option=com_virtuemart&Itemid=58&vmcchk=1&Itemid=58

Simplicius
16-03-13, 21:40
Φίλε gala, είναι γεγονός πως προς στιγμή, με άγχωσε λίγο η αγγελία σου. Χαχχαχα
Είχα ήδη παραγγείλει τη συγκεκριμένη ρακέτα και την περίμενα από στιγμή σε στιγμή, όταν εσύ έβαλες την αγγελία σου (μόλις λίγες μέρες αφότου την αγόρασες), οπότε προβληματίστηκα αρκετά εάν τελικά είναι τόσο καλή όσο αναφέρουν οι κριτικές.

Σήμερα το μεσημέρι, στο πρώτο κιόλας παιχνίδι με αυτή, κάθε προβληματισμός μου εξανεμίστηκε!
Η συγκεκριμένη ρακέτα, τουλάχιστον για το δικό μου πιο επιθετικό στυλ παιχνιδιού, είναι ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ!
Απίστευτη πραγματικά! Έπαιξα το καλύτερο τένις που έχω παίξει εδώ και μήνες!
Έκανα πράγματα μ' αυτή, τα οποία έως σήμερα (μόνο) πίστευα ότι μπορώ να κάνω, αλλά δεν είχα καταφέρει ούτε στο ελάχιστο να πετύχω...
Τη συνιστώ ανεπιφύλακτα!!!!!!! :D

Υστ.: Να σημειωθεί ότι το βάρος της πλεγμένης είναι κοντά στα 320γρ. και με κάτι overgrip και dampener φτάνει τα 325-330γρ.

gala
18-03-13, 21:54
Η πρώτη μου ρακέτα ήταν η head microgel instinct. Ολο πειραματίζομαι με καινούριες κι όλο σε αυτην καταλήγω! Μπορεί να είναι και αυθυποβολή και συνήθεια. Πάντως, οντως η head youtek ig instinct μια χαρά ευκολη ρακέτα ειναι. Αντε καλα παιχνιδια με τη νεα σου ρακετα!
Και φίλη :)

numero
20-03-13, 10:06
Giati thn poulas?

gala
20-03-13, 22:04
Γιατί τελικά μου αρέσει πιο πολύ η ρακέτα που ήδη έχω (Head Microgel Instinct). Βρίσκω ότι έχει καλύτερο control, ισως λόγω της πιο πυκνής της πλέξης αλλά μικρότερο sweet spot. Θα δοκιμάσω και τη Babolat AeroPro κι αν δε μου κάνει κλικ ούτε αυτή, δε θα αλλαξω ρακέτα. Οποτε η καινούρια instinct εξακολουθεί να είναι προς πώληση.

Simplicius
20-03-13, 23:22
"Και φίλη :)"
Oops, sorry gal! :o

alexbaz19
06-04-13, 23:25
ενδιαφερομαι για αγορα!ειναι ακομα διαθεσιμη??