PDA

Επιστροφή στο Forum : Αναβάθμιση ρακέτας



Mixalis1975
12-09-12, 07:15
Καλημέρα, είμαι παλιός αθλητής με πολύ καλή τεχνική που ξανάρχισα εδώ και κάποιο καιρό να παίζω πιο συστηματικά. Παίζω με τη ρακέτα του Feliciano Lopez, την blx pro open και είμαι αρκετά ικανοποιημένος, αλλά θα ήθελα να δοκιμάσω την τύχη μου και με μια αγωνιστική ρακέτα -ίσως και λίγο πιο βαριά- (στα 310γρ.?) και με μικρότερη κεφαλή? που να υποστηρίζει ένα επιθετικό παιχνίδι με ισχυρά ευθύβολα χτυπήματα τόσο σε forehand όσο και backhand. Ένας φίλος που παίζουμε μαζί είναι ενθουσιασμένος από την Aeropro, αλλά στις κριτικές διαβάζω ότι αν και βολεύει για παιχνίδι σπίν, στερείται δύναμης. Άλλος συμπαίκτης με παρόμοιο στύλ παιχνιδιού με το δικό μου διαφημίζει αποκλειστικά τις Head Radical. Θα ήμουν ευγνώμων για τυχόν κατευθυντήριες προτάσεις. Ευχαριστώ εκ των προτερων.

Simplicius
20-09-12, 01:53
Ίσως πριν αγοράσεις (ιδιαίτερα εφόσον ψάχνεις για κάτι "επαγγελματικό", άρα και ακριβό), θα είναι καλό την να δοκιμάσεις ο ίδιος.
Βάζοντας (με εισαγωγικά) τη φράση "Ρακέτες Demo tennis" στο Google, θα βρεις στα πρώτα αποτελέσματα σχετικά άρθρα αλλά και συγκεκριμένες προσφορές που θα σε βοηθήσουν.