PDA

Επιστροφή στο Forum : νεα ρακετα help



m@stermind
03-08-12, 14:59
ενδιαφερομαι να αγορασω μια νεα ρακετα και να ξαναμπω στον χωρο του τεννις..θα ηθελα λιγη βοηθεια για να μπορεσω να αποφασισω πιο ρακετα μου ταιριαζει καλυτερα ..το επιπεδο μου ειναι καπου στην μεση(με μια κλιση προς τα πανω θελω να ελπιζω :P) επαιζα 5-6 χρονια μεχρι την ηλικια των 16 και μετα απο αυτο περιοδικα τα καλοκαιρια..η ρακετα που χρησιμοποιησα ηταν η ρακετα που ειχα αγορασει τοτε στα 15 και δεν με βοηθαει πλεον ( 20 χρονων) γιατι προσθετη εχτρα δυναμη πραγμα που με βοηθουσε τοτε και αποτελει μειονεκτημα για τωρα..το μονο που θελω να τονισω οτι με ενδιαφερει το επιθετικο παιχνιδι με ποικιλια ολων των χτυπηματων. τα χρηματα που μπορω να διαθεσω ειναι μαχιμουμ στα 120 ε με ευπροσδεκτες και πιο οικονομικες εναλακτικες εφοσον ειναι ποιοτητικες βεβαια


ευχαριστο εκ των προτερων για τις απαντησεις :D

Υ.Γ.
ειμαι εδω για περαιτερω ερωτησεις αν ξεχασα κατι να αναφερω ρωτηστε :p

petoniss
05-08-12, 10:58
Ti ypsos exeis? pws paizeis? me poly spin h ligo...ti lavh kratas se forehand kai back? kai ti backhand exeis?me to ena h me ta dyo? baseliner?net player? all around? vazeis th raketa apo katw apo thn mpala sta groundstrokes sou??? Arxika tha sou elega gia kamia radical mp ...alla me perisoteres leptomereies tha htan pio eukolo na sou pw