PDA

Επιστροφή στο Forum : Head MicroGel™ Challenge Lite



mastro
23-10-11, 13:43
Πωλείται η Head MicroGel™ Challenge Lite
Μπορείτε να δείτε τα χαρακτηριστικά εδώ http://www.head.com/tennis/products/racquets/microgel-challenge/microgeltm-challenge-lite/2567/?region=eu
Την ρακέτα την έχω στην κατοχή μου 1,5 μήνα.
Μαζί δίνεται ένα Overgrip της Head και η θήκη της. Η ρακέτα είναι σε πάρα πολύ καλή κατάσταση και έχει μερικά σημάδια στην κορυφή τα οποία φαίνονται στις 2 τελευταίες photo.

243244245247248


Τιμή: 80€

mercury0012
27-10-11, 14:11
Καλησπέρα,
θα μου δώσεις μερικές παραπάνω πληροφορίες για τη ρακέτα? Όπως ας πούμε μέγεθος λαβής και γιατί αποφάσισες να την πουλήσεις τόσο σύντομα?

mastro
28-10-11, 18:26
Ναι φυσικά. Η ρακέτα είναι L3 και κακώς που δεν το έγραψα.
Την πουλάω γιατί μετά από 1,5 μήνα προπονήσεων έχω αρκετά μεγάλη εξέλιξη και ο προπονητής μου, μου πρότεινε να πάω σε κάποιο πιο βαρύ μοντέλο. Έτσι αποφάσισα να πάρω την Babolat Aeropro Drive GT η οποία είναι στα 300gr. Έχω παίξει με μία στα 300 από την Wilson και πιστεύω ότι ταιριάζει πιο πολύ στο στυλ μου. Άρα συμπερασματικά πιστεύω ότι έκανα λάθος αγορά όσον αφορά το βάρος.

Είμαι διαθέσιμος για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία.

mercury0012
30-10-11, 21:29
Κρίμα, χρειάζομαι αρκετά μικρότερο grip! Παρόλα αυτά θέλω τη γνώμη σου γιατί το μοντέλο είναι πολύ καινούριο, και είσαι ο πρώτος που βρίσκω να το έχει δοκιμάσει. Είμαι αρχάρια παίχτρια (παίζω εδώ και 2 μήνες) και αρκετά μικρόσωμη, και σίγουρα τα χέρια μου είναι πολύ πιο αδύναμα από τα δικά σου! Ψάχνω μια ρακέτα που να μην με δυσκολεύει στις κινήσεις μου. Μέχρι τώρα έχω παίξει με 4 - 5 διαφορετικές, όλες δανεικές, γύρω στα 280 γραμ. Παρόλο που δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα να βρίσκω "κέντρο" στα χτυπήματά μου, μου έκαναν τη ζωή δύσκολη γιατί δεν με βοηθούσαν να δουλέψω την τεχνική. Η αλήθεια είναι ότι μετά από αρκετό ψάξιμο είμαι ανάμεσα στη συγκεκριμένη ρακέτα και μία wilson. Καταλαβαίνω γιατί δεν σου ταίριαξε στο παιχνίδι σου. Πιστεύεις ότι αξίζει τον κόπο να ασχοληθώ μαζί της?

mastro
30-10-11, 22:13
Κρίμα, χρειάζομαι αρκετά μικρότερο grip! Παρόλα αυτά θέλω τη γνώμη σου γιατί το μοντέλο είναι πολύ καινούριο, και είσαι ο πρώτος που βρίσκω να το έχει δοκιμάσει. Είμαι αρχάρια παίχτρια (παίζω εδώ και 2 μήνες) και αρκετά μικρόσωμη, και σίγουρα τα χέρια μου είναι πολύ πιο αδύναμα από τα δικά σου! Ψάχνω μια ρακέτα που να μην με δυσκολεύει στις κινήσεις μου. Μέχρι τώρα έχω παίξει με 4 - 5 διαφορετικές, όλες δανεικές, γύρω στα 280 γραμ. Παρόλο που δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα να βρίσκω "κέντρο" στα χτυπήματά μου, μου έκαναν τη ζωή δύσκολη γιατί δεν με βοηθούσαν να δουλέψω την τεχνική. Η αλήθεια είναι ότι μετά από αρκετό ψάξιμο είμαι ανάμεσα στη συγκεκριμένη ρακέτα και μία wilson. Καταλαβαίνω γιατί δεν σου ταίριαξε στο παιχνίδι σου. Πιστεύεις ότι αξίζει τον κόπο να ασχοληθώ μαζί της?

Νομίζω ότι αξίζει να επενδύσεις στην συγκεκριμένη ρακέτα με τα δεδομένα φυσικά που μου δίνεις. Θεωρώ ότι είναι για μία κοπέλα που παίζει 0-2 χρόνια η τέλεια ρακέτα. Δεν κουράζει καθόλου! Και λόγω του ότι είναι μπροστόβαρη (Head Heavy) είναι ιδανική για να εστιάσεις στην τεχνική.

mercury0012
31-10-11, 11:39
Σε ευχαριστώ πολύ και εννοείται ότι αν βρεθεί ενδιαφερόμενος θα σε ενημερώσω!