PDA

Επιστροφή στο Forum : ΓΗΠΕΔΑ ΔΩΡΕΑΝ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ?????



dimchatz
14-06-11, 21:41
Υπαρχουν δωρεαν γηπεδα στην Αθηνα σε καλη κατασταση???

sam
04-02-12, 16:39
δωρεάν δύσκολα θα βρεις.... αυτό που θα σου πρότεινα, είναι να γίνεις μέλος στον δήμο Γέρακα. έχει τρία γήπεδα στο σύνολο, και κοστίζει 10€ την ώρα.
Νομίζω πολύ καλή τιμή!
Επίσης, ένα άλλο πολύ καλό γήπεδο είναι το pallini tennis park www.pallinitennispark.net στην Παλλήνη. εκλπηκτικά γήπεδα με 17€ την ώρα το γήπεδο, και super service!!!

makishart
22-11-13, 05:40
δωρεάν δύσκολα θα βρεις.... αυτό που θα σου πρότεινα, είναι να γίνεις μέλος στον δήμο Γέρακα. έχει τρία γήπεδα στο σύνολο, και κοστίζει 10€ την ώρα.
Νομίζω πολύ καλή τιμή!
Επίσης, ένα άλλο πολύ καλό γήπεδο είναι το pallini tennis park www.pallinitennispark.net στην Παλλήνη. εκλπηκτικά γήπεδα με 17€ την ώρα το γήπεδο, και super service!!!

lol δικά σου είναι;

ith
22-11-13, 12:05
Εχει 2 δωρεαν σιγουρα στην Πανεπιστημιουπολη και παλια μπορουσες να παιξεις και σε αυτα του Μετσοβειου. Τα πρωτα ανηκουν στο δημο καισαριανης και τ αλλα στο ιδρυμα.

Btw 17€ ειναι παρα πολλα για μια ωρα.

makishart
23-11-13, 21:44
Στο Αττικό Άλσος είναι δωρεάν. Πρέπει να κλείσεις τηλεφωνικά για τρεις μέρες μετά. (Στο 210-6980476 για όποιον ενδιαφέρεται)

Jorge
24-11-13, 00:35
Είναι όντως δωρεάν στο Αττικό Άλσος, πάνω στο Zeppelin.
Απλά επειδή παρέχονται μόνο ωριαία αν θέλει κάποιος να κλείσει κι επειδή τα κορίτσια που είναι στο τηλέφωνο δεν κατέχουν και πολύ το άθλημα δώστε δύο ονόματα για να κλείσετε 2ωρο συνεχόμενο. Και όντως θα πρέπει να πάρεις π.χ. Δευτέρα για να κλείσεις Πέμπτη ή Παρασκευή.
Το καλό είναι πως έχει και απόγευμα κοπέλες στο τηλέφωνο. Νομίζω στο τηλέφωνο απαντούν 8:30-13:30 και 16:30-21:00, κάτι τέτοιο. Δεν τα θυμάμαι καλά γιατί το πέταξα το χαρτί που τα είχα σημειώσει.
Εγώ όταν είχα πάρει να κλείσω μου λένε μόνο μια ώρα γιατί έχουν μεγάλη ζήτηση όλες οι εγκαταστάσεις εκεί.
Και της λέω: ''Δεν γίνεται 2ωρο?''. Και μου λέει: ''Αν θέλετε να παίξετε διπλό με άλλον τότε θα σας κλείσω 2ωρο.'' :D
Εννοείται πως θα παίξω με άλλον κοπελιά! Μόνος μου θα παίξω?
Απλά αναφέρω την συνομιλία για να καταλάβετε πόσο γνωρίζουν από το άθλημα.
Τέλος πάντων...
Επίσης να γνωρίζετε πως εκεί τα γήπεδα έχουν αρκετή κλίση. Για να σας δώσω να καταλάβετε αν αφήσετε μπαλάκι που δεν το παίζετε θα κυλήσει και θα πάει μέχρι τα σύρματα όπου και θα σταματήσει.

Alkis
24-11-13, 19:11
Εγώ όταν είχα πάρει να κλείσω μου λένε μόνο μια ώρα γιατί έχουν μεγάλη ζήτηση όλες οι εγκαταστάσεις εκεί.
Και της λέω: ''Δεν γίνεται 2ωρο?''. Και μου λέει: ''Αν θέλετε να παίξετε διπλό με άλλον τότε θα σας κλείσω 2ωρο.'' :D
Εννοείται πως θα παίξω με άλλον κοπελιά! Μόνος μου θα παίξω?
Απλά αναφέρω την συνομιλία για να καταλάβετε πόσο γνωρίζουν από το άθλημα.
Τέλος πάντων...

Όταν λένε διπλό εννοούν διπλό παιχνίδι, δλδ 4 άτομα. Τότε σου κλείνουν 2ωρο. Διαφορετικά κλείνεις μια ώρα και αν είσαι τυχερός παίζεις παραπάνω, είναι πολλοί που κλείνουν και δεν έρχονται.

Jorge
24-11-13, 21:10
Εγώ πάντως όταν έκλεισα μου ζήτησε 2 ονόματα, ένα για την πρώτη ώρα και ένα για την δεύτερη. Δεν μου ζήτησε 4 ονόματα.
Πάντως τα γήπεδα έχουν αρκετή κλίση, να ξέρετε παιδιά.
Το πρόγραμμα που αναρτάται, και είναι αυτό που κλείνουν οι δημότες τηλεφωνικά, ξεκινά από τις 15:00 ή 16:00 μέχρι τις 21:00 το χειμώνα και μέχρι τις 22:00 το καλοκαίρι.
Οπότε αν θέλει κάποιος το πρωί μπορεί να παίξει ελεύθερα χωρίς να κλείσει. Το πρωί δεν έχουν ζήτηση. Εγώ είχα πάει μεσημέρι κατά τις 12:00 με 13:00 και δεν υπήρχε ψυχή.
Αυτά...

makishart
25-11-13, 16:30
Εγώ πάντως όταν έκλεισα μου ζήτησε 2 ονόματα, ένα για την πρώτη ώρα και ένα για την δεύτερη. Δεν μου ζήτησε 4 ονόματα.
Πάντως τα γήπεδα έχουν αρκετή κλίση, να ξέρετε παιδιά.
Το πρόγραμμα που αναρτάται, και είναι αυτό που κλείνουν οι δημότες τηλεφωνικά, ξεκινά από τις 15:00 ή 16:00 μέχρι τις 21:00 το χειμώνα και μέχρι τις 22:00 το καλοκαίρι.
Οπότε αν θέλει κάποιος το πρωί μπορεί να παίξει ελεύθερα χωρίς να κλείσει. Το πρωί δεν έχουν ζήτηση. Εγώ είχα πάει μεσημέρι κατά τις 12:00 με 13:00 και δεν υπήρχε ψυχή.
Αυτά...
Δηλαδή το πρωί είναι χύμα ανοιχτά και χωρίς ραντεβού?

Jorge
25-11-13, 23:43
Το πρωί δεν έχει καθόλου κόσμο. Τουλάχιστον όταν είχα πάει εγώ, πριν 6 μήνες περίπου, κατά τις 12:00 με 13:00 (δεν θυμάμαι και ακριβώς την ώρα) δεν έπαιζε κανένας σε κανένα γήπεδο.
Απέναντι από τα γήπεδα του τένις υπάρχει ένα κτίριο από το οποίο βγήκε ένας ευγενέστατος κύριος (φύλακας από ότι κατάλαβα) και μου είπε για τα τηλέφωνα στα οποία καλείς για να κλείσεις γήπεδο. Εμένα τότε με ενδιέφερε μόνο απόγευμα απλά βρέθηκα κατά τύχη εκεί κι έτσι μπήκα για πληροφορίες.
Μας είπε λοιπόν ο κύριος που ήταν εκεί (είχα πάει με έναν φίλο) αν θέλαμε εκείνη την ώρα μπαίναμε και παίζαμε μιας και τα γήπεδα ήταν άδεια.
Στις εγκαταστάσεις εκεί, που ανήκουν στην Περιφέρειας Αττικής, υπάρχουν 3 γήπεδα τένις, φαίνονται κι από το parking. Μπορεί και 4, δεν θυμάμαι. Πάντως 3 είναι σίγουρα.
Από όσα μου είπε λοιπόν αυτός ο κύριος το πρωί δεν χρειάζεται να κλείσεις. Πηγαίνεις λοιπόν εκεί και αν βρεις άδειο γήπεδο μπαίνεις και παίζεις. Και θεωρώ πως θα βρεις γιατί εκεί είναι λίγο απόκεντρα.
Για αυτό, και όπως είπα παραπάνω, το πρόγραμμα το οποίο είναι αναρτημένο στην περίφραξη και ανανεώνεται καθημερινά ξεκινάει από τις 15:00 ή τις 16:00 (αυτό δεν το θυμάμαι ακριβώς). Οπότε καταλαβαίνει κανείς πως το πρωί δεν χρειάζεται να κλείσεις. Αλλά αυτό μου το επιβεβαίωσε και ο υπάλληλος που ήταν εκεί.
Αυτά...

kostakis18
27-01-15, 19:49
Καλησπέρα σε όλους! Σε συνέχεια του ποστ θα μπορούσε να γίνει μια παράθεση γηπέδων που γνωρίζει(όχι απλά να έχει ακούσει) και είναι δωρεάν ή σε πολύ χαμηλή τιμή ;; Απλά μιλώντας πάντα για γήπεδα που θα ευχαριστηθείς και δε θα κάνεις αγγαρεία. Ευχαριστώ!

katkardamanidi
28-07-15, 15:23
εχει στο αιγαλεω 3 γηπεδα (2 μαζι στα γηπεδα των Ε.Α.Κ μεσα στο μπαρουταδικο στις αθλητικες εγκαταστασεις και ενα λιγο παραπερα και ειναι πανω στην οδο εδεσσης ακριβως διπλα απο τα ΤΕΙ Αθηνων)
επισης εχει πανω στην Καβαλας απεναντι απο το Δαφνι δηλαδη ακριβως απεναντι απο τον βοτανικο κηπο 2 γηπεδα
και στα 2 μερη δεν χρειαζεται να κλεισεις...αρκει να μην βρεις ατομα να παιζουν μεσα...στο Αιγαλεω χρειαζονται κλειδια οποτε αν βρεις καποιον μεσα να παιζει απλα περιμενεις να βγει :)
προσωπικα αυτα ξερω μονο :)