PDA

Επιστροφή στο Forum : 2o RED CLAY INDOOR TENNIS CLUB OPEN



thanasis68
02-05-11, 23:30
2o RED CLAY INDOOR TENNIS CLUB OPEN στο Ωραιόκαστρο Θεσσαλονίκης

όσοι πιστοί προσέλθετε!!!
η προκήρυξη ειναι εδώ:
http://www.rctennisclub.gr/images/stories/2.pdf

AlexVent
03-05-11, 12:03
Me summetoxh 30 E, oi mpales 8a plhrwnontai? :O
Den kserw kan pou einai auta ta ghpeda (athina menw) alla prospathoun na vgaloun ta exoda kataskeuhs?

Guftia mou fainetai... just saying...

kion
21-05-11, 18:36
Νομίζω πως σε όλα τα τουρνουά οι μπάλλες είναι επιλογή των παικτών και πληρώνονται από τον ηττημένο....
Τώρα βέβαια αν οι μπάλλες κάλυπταν το κόστος μιας επενδυσης, θα είχε γεμίσει κλειστά γήπεδα η Ελλάδα....

thanasis68
22-05-11, 01:42
αν κ λίγο οφ τοπικ
να ρωτήσω κατι σχετικό με την τελευταία πρόταση που έγραψες κιον...
θεωρείς πολλά η λίγα χρήματα τα 13Ε το άτομο, δηλαδη 26Ε
η ώρα που χρεώνει το συγκεκριμένο τένις κλαμπ για μια ώρα παιχνιδιού τένις στις εγκαταστάσεις του;
με οσους εχω μιλήσει σχετικά εδω στην Θεσσαλονίκη, την τιμη αυτη την θεωρούν αρκετά τσιμπημένη...

kion
22-05-11, 13:24
Πιστεύω πως σε μια ελευθερη αγορά ο καθένας διαλέγει που θα ξοδέψει τα χρήματα του. Είναι μια ιδιωτική επιχείρηση που ξέρει τα έξοδα της και προφανώς πρέπει να βγάλει και κέρδος. Για να γίνω πιο σαφής, πας, δοκιμάζεις και άμα πιστεύεις πως οι υπηρεσίες που έλαβες δεν αξίζουν τά 26 ευρώ, δεν ξαναπάς. Το ΜΕΓΑΛΟ ΘΕΜΑ είναι πως στα "δημοτικά" γήπεδα, που θα έπρεπε να παίζουμε δωρεάν, γιατί έχουν κατασκευασθεί με δικά μας χρήματα, "κάποιοι" θησαυρίζουν με μηδενικά έξοδα... Να μην συζητήσω βέβαια πόσες ώρες υπάρχουν για το κοινό και σε τι κατάσταση είναι τα γήπεδα... Άποψη μου λοιπόν είναι πως θα πρέπει να γκρινιάζουμε γι' αυτούς που βγάζουν λεφτά στην πλάτη μας και όχι για αυτούς που κάνουν επενδύσεις σε μια δύσκολη περίοδο και ρισκάρουν.

thanasis68
22-05-11, 14:01
ευχαριστώ για την απάντησή σου και φυσικά σεβαστή
και μου έδωσες ερέθισμα να ξεκινήσει μια συζήτηση ξεχωριστή για όλα αυτά που γράφεις σε άλλο τόπικ...

petoniss
14-08-11, 19:49
Auto pou anaferetai pws o xamenos plhrwnei tis mpales einai esfalmeno.Genika otan ginetai to tournoua o diorganwths prepei na parexei tis mpales kai oxi na tis agorazoun oi paixtes alliws einai gyftia... twra an oi paixtes theloun na paixoun me olokainouries h allh marka einai diko tous thema...