PDA

Επιστροφή στο Forum : Head Youtek Speed Lite



federer_addicted
16-04-11, 21:09
Καλησπέρα σας...Πριν από μια βδομάδα αγόρασα την Head Youtek Speed Lite και δεν την έχω δοκιμάσει ακομα...Θα με ενδιέφερε να μάθω την άποψή σας για τη ρακέτα αυτή και αν μπορείτε να μου επισημάνετε κάποια πλεονεκτήματα και κάποια μειονεκτήματά της ώστε να την προσαρμόσω αναλογα στο παιχνίδι μου...
Σας ευχαριστω πολύ εκ των προτέρων!!!!

syrma
18-04-11, 22:26
Καλησπέρα σας...Πριν από μια βδομάδα αγόρασα την Head Youtek Speed Lite και δεν την έχω δοκιμάσει ακομα...Θα με ενδιέφερε να μάθω την άποψή σας για τη ρακέτα αυτή και αν μπορείτε να μου επισημάνετε κάποια πλεονεκτήματα και κάποια μειονεκτήματά της ώστε να την προσαρμόσω αναλογα στο παιχνίδι μου...
Σας ευχαριστω πολύ εκ των προτέρων!!!!

Ρωτήσαμε την ομάδα του TST που συνεργάζεται μαζί μας και μας έδωσαν την παρακάτω συμβουλή για την περίπτωσή σας:

"H Head YouTek Speed Lite είναι μια πολύ εύκολη και εύχρηστη ρακέτα.

Απευθύνεται περισσότερο σε παίκτες μικρής ηλικίας λόγω βάρους, ή σε παίκτες που ζητούν ένα ελαφρύ σκελετό που δεν υστερεί σε δύναμη.

Για καλύτερο αποτέλεσμα τη ρακέτα θα πρέπει να την πλέξετε με ένα σωστό πλέγμα ανάλογα με τις ανάγκες σας και με τάση έτσι ώστε να βοηθήσει στο μέγιστο την απόδοση της.

Η αλλαγή πλέγματος στο συγκεκριμένο μοντέλο είναι υποχρεωτική μιας και το μοντέλο είναι παλιότερο και σίγουρα αν το πλέγμα είναι το εργοστασιακό, είναι κατεστραμμένο από το χρόνο που έχει περάσει."

Εάν θέλετε σας φέρνουμε σε επαφή με το Γιώργο Παχιάκο να σας βοηθήσει περισσότερο