PDA

Επιστροφή στο Forum : ασφαλιση τζουνιορς



By the way
09-02-11, 08:33
Η ΕΦΟΑ δημοσιευει λιστα με τους δηθεν ασφαλισμενους για το 2010
Γιατι δεν εστειλαν καρτα ασφαλισης αφου ηταν ολοι ασφαλισμενοι?
Γιατι υπαρχουν στη λιστα ονοματα αθλητων που λειπουν απο την Ελλαδα πχ Παπαμιχαηλ
Δεσποινα επαιξε το 2010 στα ενωσιακα/πανελλαδικα και ασφαλιστηκε στο πρωτο sign in?
Εχουν δημοσιευσει μια λιστα με ονοματα, απο που φαινεται πως ασφαλιστηκαν για το συγκεκριμενο ετος?

nikpap
11-02-11, 23:17
Στις 12 Φεβρουαρίου γίνεται το πρώτο ενωσιακό της Β' Ενωσης και θα πρέπει με τη συμμετοχή να πληρώσουμε και την ασφάλιση των παιδιών. Επειδή ακριβώς πέρυσι δεν εστάλη κάρτα ασφάλισης, τηλεφώνησα στην ΕΦΟΑ στις 10 Φεβρουαρίου για να ενημερωθώ σχετικά. Μου απάντησε μία ευγενέστατη νεαρή κυρία, η οποία μου είπε οτι το 2010 δεν έστειλαν κάρτα γιατί άλλαξαν ασφαλιστική εταιρεία, από την Commercial Value στην Chartis Ασφαλιστική, απάντηση που δεν πείθει προφανώς, αφού και η νέα εταιρεία θα μπορούσε να στείλει την πλαστικοποιημένη κάρτα. Ζήτησα να μου στείλουν με φαξ ένα αντίγραφο του ασφαλιστηρίου συμβολαίου και την πιστοποίηση οτι περιλαμβάνεται ο γυιός μου στην ασφάλιση που πλήρωσα και μου υποσχέθηκε οτι θα μου στείλει τα σχετικά, όμως μέχρι και τώρα δεν έχει έρθει τίποτε.
Πραγματικά για λόγους τάξης θα ήθελα να ξέρω αν έχω δικαίωμα να μη πληρώσω τη φετινή ασφάλιση, μέχρις ότου ενημερωθώ οτι δεν έδωσα πέρυσι τζάμπα λεφτά, χωρίς βέβαια να απαγορευθεί η συμμετοχή του γυιού μου στο τουρνουά.

nikpap
13-02-11, 19:34
Επανέρχομαι στο θέμα για να ενημερώσω οτι τελικά μου έστειλαν την κατάσταση των παιδιών που ασφαλίστηκαν και το ασφαλιστήριο συμβόλαιο στην Chartis ασφαλιστική.

PREDATORUS
07-03-11, 13:29
καρτα ομως δεν πηρες και βεβαιωση ασφαλισης!!! τι καλυπτει και τι οχι ξερεις?? αυτα ειναι ψιλα γραμματα για την ΕΦΟΑ του Ζαννια!!!;)

petoniss
14-08-11, 19:52
Kala auto me thn asfaleia einai megalh apath gia na vgoun xrhmata.... egw re paidia eimai asfalismenos sto ika giati prepei na asfalistw kai ston mimiko ths efoa??